توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) به دلیل توانایی آن‌ها برای نشان دادن مالکیت منحصر به فرد دارایی‌های دیجیتال به طور فزاینده‌ای محبوب می‌شوند. NFT ها می توانند تجربیات جدیدی برای جوامع ایجاد کنند و احساس تعلق را تقویت کنند. اما چگونه NFT ها می توانند احساسات جامعه را از طریق ایجاد مشترک، مالکیت مشترک، داستان سرایی و تعامل با مشتری تقویت کنند؟

ارتباط با جامعه

NFT ها را می توان به صورت مشترک با یک جامعه ایجاد کرد و به آنها احساس مشارکت و مالکیت مشترک داد. این رویکرد می تواند به برندها کمک کند تا ارتباطات عمیق تری با مخاطبان خود ایجاد کنند. با مشارکت دادن مشتریان در فرآیند خلاق، برندها می توانند حس مالکیت و غرور را نسبت به محصول نهایی ایجاد کنند. این فرآیند هم‌آفرینی می‌تواند منجر به افزایش مشارکت و مشارکت در جامعه شود.

داستان سرایی یکی دیگر از جنبه های مهم ایجاد یک جامعه از طریق NFT است. برندها باید به جای خودشان، روی مخاطب تمرکز کنند تا تعامل را افزایش دهند. داستان سرایی از طریق مجموعه NFT باید حول کاربر، تجربیات و احساسات او متمرکز شود. این رویکرد روایتی مرتبط‌تر و جذاب‌تر ایجاد می‌کند و احتمال مشارکت کاربر را افزایش می‌دهد.

توکن کردن روابط با مشتریان

برندها می توانند با ایجاد NFT هایی که سودمندی و دسترسی به رویدادهای انحصاری را ارائه می دهند، رابطه مشتری خود را نشانه گذاری کنند. گفت: این رویکرد باعث افزایش تعامل و تقویت پیوند بین برند و مخاطبانش می شود گیدیونه ماچاوایکی از اعضای تیم بلاک چین در Shopify، در جریان NFT.Paris 2023.

برندها نباید بر سود کوتاه مدت حاصل از فروش NFT تمرکز کنند، بلکه باید بر ایجاد روابط بلندمدت با جامعه خود تمرکز کنند. به چند دلیل، تمرکز بر مشارکت جامعه به جای سود کوتاه مدت با فروش ساده مجموعه NFT برای برندها مفید است.

در مرحله اول، مشارکت جامعه باعث ایجاد روابط بلندمدت با مشتری می شود که می تواند منجر به افزایش وفاداری و حمایت از برند شود.

ثانیاً، ایجاد حس اجتماع در مورد NFTها می تواند منجر به افزایش پذیرش و استفاده از فناوری شود. هنگامی که مشتریان احساس می کنند بخشی از یک جامعه بزرگتر هستند، به احتمال زیاد در فعالیت ها و رویدادهای مرتبط با فناوری شرکت می کنند و استفاده و پذیرش کلی آن را افزایش می دهند.

ثالثاً، ایجاد NFTهایی که کاربرد و دسترسی به رویدادهای انحصاری را ارائه می‌دهند، می‌توانند ارزش بیشتری را به مشتریان فراتر از خود NFT ارائه دهند. این ارزش می تواند حس انحصار و اعتبار ایجاد کند که می تواند تقاضا را افزایش دهد و ارزش NFT را افزایش دهد.

پست چگونه NFT ها راه را تغییر می دهند که پروژه ها باعث مشارکت جامعه می شوند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *