ایالات متحده ممکن است در پرداخت بدهی خود تا اول ژوئن نکول کند، اما می تواند یک سکه پلاتین یک تریلیون دلاری به آن کمک کند. اجتناب کردن ورشکستگی؟

ایالات متحده در حالی که تلاش می کند تورم را مهار کند، با چالش های اقتصادی پشت سر هم مبارزه می کند. همراه با بحران اخیر بانکی، این نگرانی وجود دارد که ایالات متحده برای اولین بار در پرداخت بدهی عمومی خود نکول کند.

آیا سکه پلاتین 1 تریلیون دلاری پل کروگمن راه حل است؟

پل کروگمن، اقتصاددان آمریکایی، ایده یک سکه پلاتین یک تریلیون دلاری را در سال 2013 از طریق مقاله ای در نیویورک تایمز مطرح کرد. مقاله.

کروگمن معتقد بود: “با ضرب یک تریلیون دلار سکه و سپس سپرده گذاری آن در فدرال رزرو، خزانه داری می تواند پول نقد کافی برای دور زدن سقف بدهی به دست آورد – در حالی که هیچ ضرر اقتصادی ندارد.”

اما دیروز به جای سکه یک تریلیون دلاری کروگمن پیشنهادی استفاده از اوراق قرضه پریمیوم برای جلوگیری از ورشکستگی ایالات متحده. او معتقد است که تصورات نادرست مطمئنی در مورد سکه یک تریلیون دلاری وجود دارد. از این رو، اوراق قرضه حق بیمه ترجیح داده می شود.

اما همانطور که گفتم، افرادی که واقعاً باید بهتر بدانند، دائماً این اشتباه را می‌کنند و تصور می‌کنند که سکه تورم‌زا خواهد بود. و این دلیلی است برای ترجیح مسیری که الهام‌بخش تصورات نادرست مطمئن نیست.»

بیت کوین و طلا، جایگزین های امن تر؟

روز دوشنبه، جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده، اعلام کرد که اگر کنگره سقف بدهی را تمدید نکند، ایالات متحده ممکن است تا اول ژوئن در پرداخت بدهی عمومی نکول کند.

کنگره باید تصمیم بگیرد که آیا سقف بدهی را افزایش دهد تا از نکول کشور جلوگیری کند. شایان ذکر است که از سال 1960، کنگره سقف بدهی را 78 بار افزایش داده است.

در حالی که ایالات متحده در آستانه ورشکستگی است، سرمایه گذاران به سمت جایگزین هایی مانند بیت کوین و طلا حرکت می کنند. یکی از اعضای انجمن نوشت توییترتنها بیت کوین می تواند ایالات متحده را از یک فاجعه مالی کامل نجات دهد.

پس از اعلام یلن در روز دوشنبه، S&P 500 2.3 درصد سقوط کرد، در حالی که بیت کوین 5.8 درصد رشد کرد. طلا به بالاترین سطح خود رسیده است و از روز دوشنبه 3.38 درصد افزایش یافته است.

بیت استمپ بیت کوین/دلار. منبع: TradingView

درباره ورشکستگی آمریکا یا هر چیز دیگری چیزی برای گفتن دارید؟ برای ما بنویسید یا به بحث ما بپیوندید کانال تلگرام. شما همچنین می توانید ما را بگیرید TikTok، فیس بوکیا توییتر.

برای جدیدترین BeInCrypto بیت کوین تجزیه و تحلیل (BTC)، اینجا کلیک کنید.

The post سکه پلاتین 1 تریلیون دلاری: راه نجات بالقوه برای جلوگیری از ورشکستگی ایالات متحده اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *