آخرین گزارش گلدمن ساکس در مورد بینش سرمایه گذاری دفتر خانواده نشان داد که 32 درصد از دفاتر خانواده در حال حاضر روی دارایی های دیجیتال سرمایه گذاری می کنند.

در این گزارش آمده است که دفاتر خانواده نه تنها در ارزهای رمزنگاری شده بلکه در فناوری بلاک چین نیز سرمایه گذاری می کنند. این شامل علاقه به استیبل کوین ها، توکن های غیرقابل تعویض (NFT)، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و وجوه متمرکز بر بلاک چین است.

سود سرمایه گذاری رمزنگاری سالانه کاهش می یابد

این گزارش نشان می‌دهد که دفاتر خانوادگی در سرمایه‌گذاری روی ارزهای رمزنگاری شده مطمئن‌تر می‌شوند. نسبت سرمایه گذاران کریپتو از 16 درصد در سال 2021 به 26 درصد افزایش یافته است. با این حال، تعداد دفاتر خانوادگی که روی ارزهای رمزنگاری شده سرمایه گذاری نمی کنند و علاقه ای به آینده نشان نمی دهند، از 39 درصد به 62 درصد افزایش یافته است.

در همین حال، علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در آینده از 45 درصد به 12 درصد کاهش یافته‌اند. دفاتر خانواده نظرات خود را در مورد ارزهای رمزپایه تثبیت کرده اند و اکنون نسبت بیشتری در این طبقه دارایی سرمایه گذاری شده است. با این حال، به نظر می رسد یک تغییر به سمت یک دیدگاه قطبی تر وجود دارد. تعداد فزاینده ای از دفاتر خانوادگی علاقه ای به سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال در آینده نشان نمی دهند. این روند نشان می دهد که در حالی که برخی از سرمایه گذاران به طور فزاینده ای در مورد ارزهای دیجیتال اطمینان دارند، برخی دیگر مردد هستند.

درصد پاسخ دهندگانی که در هر شکلی از ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری می کنند | گلدمن ساکس

از آنجایی که اقتصادهای بزرگی مانند ایالات متحده، بریتانیا و هند درجاتی از محدودیت های قانونی را اعمال کرده اند، بخش بزرگی از این بدبینی ممکن است ناشی از عدم وجود قوانین در این بخش باشد. این تحقیق تاکید می کند که دارایی های دیجیتال در ایالات متحده بیمه FDIC نیستند، این بدان معناست که آنها توسط هیچ دولت یا بانک مرکزی تضمین یا حمایت نمی شوند.

در همین حال، هند چارچوب یکسانی را برای کشورهای G20 برای مقابله با ارزهای دیجیتال توصیه کرده است. بانک اوج صندلی موقعیت نامطلوبی را نسبت به طبقه دارایی حفظ کرده است.

نوآوری‌های بلاک چین علاقه به کریپتو را افزایش می‌دهند

بر اساس داده‌های سرمایه‌گذاری جهانی ارائه شده در این تحقیق، تنها 4 تا 5 درصد از سرمایه‌گذاران، ارزهای دیجیتال را در سرمایه‌گذاری‌های «سایر» خود قرار می‌دهند. در مقایسه، بیش از 30 درصد از سرمایه گذاران، سهام بازار عمومی را به عنوان گزینه اصلی سرمایه گذاری خود انتخاب می کنند. هر دو برای سال 2021 و 2023، میانگین تخصیص دارایی پاسخ دهندگان از سراسر جهان شامل سرمایه گذاری در وجه نقد و معادل های نقدی و درآمد ثابت است.

جالب است بدانید که 35 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که تخصیص پول نقد و معادل های نقدی خود را در طول سال آینده کاهش خواهند داد. این تحقیق علاوه بر برجسته کردن فناوری‌های مخرب جدید مانند هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و دارایی‌های دیجیتال، بر علاقه فزاینده به مصرف دیجیتال به دلیل تغییر در رفتار مصرف‌کننده تأکید می‌کند. این الگو نشان می دهد که سرمایه گذاران بیشتر به فرصت های سرمایه گذاری خلاقانه برای تنوع پرتفوی و افزایش بازده علاقه مند هستند.

انگیزه های اولیه برای سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال طبق گفته گلدمن ساکس
اولیه انگیزه ها برای سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال | گلدمن ساکس

در همین حال، یافته های این گزارش نشان می دهد که دفاتر خانواده به دقت تحولات در بخش دارایی دیجیتال را زیر نظر دارند. اکثر دفاتر خانوادگی (19٪) به آینده فناوری بلاک چین خوش بین هستند. از میان دفاتر خانوادگی که در دارایی‌های دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند، 9 درصد سرمایه‌گذاری‌های کریپتو را وسیله‌ای برای تنوع بخشیدن به سبد سرمایه‌گذاری خود می‌دانند، در حالی که 8 درصد آن‌ها را ذخیره‌ای از ارزش می‌دانند.

پست 32 درصد از دفاتر خانواده در دارایی های رمزنگاری و دیجیتال سرمایه گذاری می کنند: مطالعه گلدمن ساکس اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *