گری جنسلر روز دوشنبه از وارن دیویدسون، نماینده کنگره یک کباب دریافت کرد. او هفت دلیل برای استعفای رئیس SEC برشمرد.

گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) روز دوشنبه در مقابل کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان حاضر شد. نماینده اوهایو، وارن دیویدسون، یک جمهوری خواه جناح راست، به رئیس SEC سخت ترین کباب کردن جلسه را داد.

مستثنی کردن سرمایه گذاران از بازار کریپتو

دیویدسون، یکی از اعضای انجمن آزادی، عموماً از اعمال نظارتی سبک‌تر برای رمزارزها حمایت می‌کند. او در جلسه استماع کمیته روز دوشنبه به گنسلر گفت:

مردم آمریکا خواهان دسترسی دموکراتیک به سرمایه هستند… شما نمی توانید سرمایه گذاران خرد را صرفاً از بازارها حذف کنید و ادعا کنید که این به نفع خودشان است.

دیویدسون عضو کنگره ادامه داد:

رئیس جنسلر، سابقه شکست شما در حمایت از سرمایه‌گذاران و سوء استفاده از قدرت، روشن می‌سازد که ما نیاز به بازسازی کمیسیون بورس و اوراق بهادار داریم.

در یک بیانیه آماده شده، گری جنسلر اصرار داشت که بیشتر توکن های رمزنگاری اوراق بهادار هستند و واسطه های ارز دیجیتال باید در SEC ثبت نام کنند. همچنین، او از قوانین اوراق بهادار برای محافظت در برابر تقلب و سوء رفتار در بازار ارزهای دیجیتال دفاع کرد.

او گفت: «به عنوان مثال، اینکه خود را یک پلت فرم DeFi بنامید، بهانه ای برای سرپیچی از قوانین اوراق بهادار نیست. “در حال حاضر، متأسفانه، این بازار مملو از عدم انطباق است.”

وارن دیویدسون می خواهد گری جنسلر، رئیس SEC را کنار بگذارد

قانونگذار اوهایو اخیراً گفته است که قصد دارد قانونی را برای اخراج گنسلر به کنگره ارائه کند. دیویدسون در 16 آوریل در توییتر نوشت: «برای اصلاح یک سری طولانی از سوء استفاده‌ها، من قانونی را معرفی می‌کنم که رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار را برکنار می‌کند و مدیر اجرایی را جایگزین این نقش می‌کند که به هیئت مدیره (جایی که اختیارات در آن مستقر است) گزارش می‌دهد.

بر اساس پیشنهاد دیویدسون، روسای سابق SEC برای این سمت جدید واجد شرایط نیستند.

دیویدسون همچنین هفت اتهام خاص در مورد زمان گنسلر در SEC مطرح کرد. این قانونگذار در پایان زمان سخنرانی خود با قدرت تمام مسائل را مطرح کرد.

“هفت شکست” جنسلر توضیح داده شد

 • شما به طور میانگین بیش از دو قانون در ماه پیشنهاد می کنید.

  یکی از وظایف SEC پیشنهاد قوانین جدید در بازارهای مالی است. این پیشنهادات به صورت عمومی منتشر می‌شوند و به دنبال آن یک دوره اظهارنظر که در آن SEC از مردم بازخورد می‌خواهد، ارائه می‌شود. قوانین جدید می توانند بازارها را کاملاً تغییر دهند و رفتار را تغییر دهند. SEC 26 پیشنهاد قانون جدید را در سال 2022 معرفی کرد. این تعداد در سال 2021 بیش از دو برابر و بالاترین رقم در پنج سال گذشته است. برای سیاستمدارانی که نسبت به نظارت دولت بدبین هستند، این تغییرات قوانین می تواند بحث برانگیز باشد. می توانید آخرین پیشنهادات را بخوانید اینجا.

 • شما دوره های نظر کوتاهی را نامناسب ارائه می دهید.

  این هفته، کمیسیون Gensler یک دوره مشاوره در مورد تعریف پیشنهادی “مبادله” را دوباره باز کرد. صنعت کریپتو استدلال می کند که این تعریف – که تهدید می کند بسیاری از DeFi را شامل شود – بسیار گسترده است. با این حال، اعضای صنعت و نمایندگان آنها تنها 30 روز فرصت دارند تا پاسخ دهند. بسیاری در صنعت و کنگره معتقدند که این خیلی کوتاه است. و به خصوص برای صنعت جدید و پیچیده ای مانند ارزهای دیجیتال.
 • شما دستورات غیرقابل اجرا و غیرقانونی افشای ESG در بازار دارید.

  ESG مخفف Environmental, Social, and Governance است. آنها معیارهایی برای ارزیابی تأثیر اجتماعی و اخلاقی یک شرکت هستند. در گذشته، دیویدسون گفته بود که قوانین پیشنهادی SEC برای افشای انطباق با ESG دروغ است. فراتر از اختیارات SEC. او انطباق ESG را با سیستم «اعتبار اجتماعی» حزب کمونیست چین مقایسه کرده است. همچنین، سال گذشته، SEC پیشنهاد داد در حال گسترش سیستم فعلی افشای ESG

رئیس SEC زیر آتش است

 • شما اساساً یک قانون «هتل کالیفرنیا» برای رمزارزها دارید که در آن می توانید هر زمان که بخواهید چک کنید، اما هرگز نمی توانید آن را ترک کنید.

  این ادعا از آهنگ معروف Eagles نقل می‌کند: «شما می‌توانید هر زمانی که دوست دارید بررسی کنید، اما هرگز نمی‌توانید آن را ترک کنید». این احتمالاً به رژیم فعلی در مورد ثبت نام در SEC اشاره دارد. در سپتامبر گذشته، Gensler گفت که «تنها تعداد انگشت شماری از توکن‌های امنیتی رمزارز تحت رژیم موجود ثبت شده‌اند». وجود دارد ظاهرا در دوره تصدی جنسلر ثبت نام جدیدی صورت نگرفت. این تا حد زیادی به دلیل ناحیه خاکستری امنیت است و نیست. طبق قوانین اوراق بهادار فدرال، یک شرکت نمی‌تواند اوراق بهادار ارائه یا بفروشد، مگر اینکه پیشنهاد در SEC ثبت شده باشد یا معافیت از ثبت وجود داشته باشد. تا همین اواخر، اکثر ارزهای دیجیتال و ارائه دهندگان خدمات می‌توانستند به طور آزمایشی فرض کنند که مجبور نیستند. این باعث می شود ثبت نام SEC در حال حاضر تا حد زیادی داوطلبانه باشد. با این حال، اگر در SEC ثبت نام کرده باشید، لیست وظایف انطباق شما بسیار طولانی تر خواهد بود. لغو ثبت نام در SEC به این آسانی نیست.

گردش مالی بالا در SEC

 • شما اکتشافات بی پایانی بدون وضوح و وضوح برای اسیران بازار دارید.

  یکی از شکایات اصلی در مورد تصدی گری جنسلر در SEC این است که اقدامات قانونی و تحقیقات برای رسیدن به نتیجه زمان زیادی می برد. و در حالی که آژانس در مورد اینکه چه چیزی قانونی است و چه چیزی غیرقانونی است بحث می کند، شرکت ها در بلاتکلیفی به سر می برند.

 • شما پیشنهادهای غیرقابل اجرا برای بازنگری ساختار بازار سهام، (و) ممنوعیت عملی رمزارزها از طریق قانون نگهداری پیشنهادی دارید.

  در 15 فوریه، SEC قانون جدیدی را پیشنهاد کرد که بر اساس آن مشاوران سرمایه‌گذاری ملزم به استفاده از متولیان واجد شرایط برای ذخیره دارایی‌های کریپتو هستند. این متولیان مسئولیت جدا نگه داشتن دارایی های مشتری را بر عهده خواهند داشت که به عنوان جداسازی شناخته می شود. SEC اشاره کرده است که اکثر دارایی های رمزنگاری بر روی پلتفرم هایی معامله می شوند که متولیان واجد شرایط نیستند. Hester Peirce، مدافع ارشد رمزنگاری کمیسیون، گفت که این پیشنهادها «دسترسی الزامات نگهداری به دارایی‌های رمزنگاری را افزایش می‌دهد در حالی که احتمالاً رتبه‌های متولیان ارزهای دیجیتال واجد شرایط را کاهش می‌دهد».

 • شما جابجایی پرسنل بالایی دارید (و افراد ناراضی دفتر شما را ترک می کنند.

  SEC نرخ فرسایش بالایی را تجربه کرده است و در سال 2022 به 6.4 درصد رسیده است که بالاترین میزان در یک دهه اخیر است. این بخشی از یک روند بزرگتر در سراسر دولت فدرال است که به طور متوسط ​​در سال مالی 2021 شاهد 6.1 درصد بود. در نتیجه، ناظر مالی بیش از پیش به کارکنان موقت با تجربه کم برای پر کردن شکاف متکی است. این کارکنان اغلب تجربه کمی در وضع قوانین دارند.

پست هفت شکست گری جنسلر، رئیس SEC که خواستار برکناری او شد، اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *