یک اشکال در پروتکل وام دهی غیرمتمرکز Finance (DeFi) Aave V2 در شبکه Polygon، تعامل با حدود 110 میلیون دلار دارایی روی پلتفرم را برای کاربران غیرممکن کرده است.

شرکت امنیتی بلاک چین BlockSec در 19 می گزارش داد که مشکل به دلیل قرارداد ReserveInterestRateStrategy است که در Polygon مستقر شده است. هدف از این ارتقا، منحنی نرخ بهره کارآمدتر در Aave V2 و بهینه‌سازی استفاده از پلتفرم بود.

به‌روزرسانی ناسازگار AAVE در Polygon (منبع: BlockSec)

با این حال، به دلیل ناسازگاری آن با شبکه، کاربران Aave نمی توانند با دارایی های خود در پروتکل تعامل داشته باشند. این بدان معناست که کاربران نمی توانند با بازگشت هر تماس، وام بگیرند، برداشت کنند، بازپرداخت کنند یا بیشتر از این دارایی ها را به پروتکل عرضه کنند.

وجوه امن می ماند

توسعه دهندگان دارند تصدیق کرد مشکل این است که فقط Aave V2 در Polygon تحت تأثیر قرار گرفت. V2 در اتریوم و Avalanche به خوبی کار می کنند، و پروتکل V3 نیز همینطور است.

توسعه دهندگان همچنین به کاربران اطمینان دادند که وجوه آنها، از جمله دارایی های آسیب دیده، ایمن است.

در حالی که مشکل یک مشکل ایمنی نیست، کاربران نمی توانند به طور کامل با دارایی ها تعامل داشته باشند تا زمانی که مشکل برطرف شود. تنها راهی که می توان به این امر دست یافت، از طریق حاکمیت است.

Aave روی راه حل کار می کند

پیشنهاد حکومتداری جدید شده است ارسال شده برای رفع مشکل – Aave DAO رأی گیری در مورد این پیشنهاد را اواخر امروز آغاز خواهد کرد.

با توجه به زمان‌های حاکمیتی، در صورت تایید، این اصلاح تقریباً در ۷ روز دیگر اعمال می‌شود: ۱ روز تاخیر برای شروع رای‌گیری، ۳ روز رای‌گیری، ۱ روز قفل زمانی در اتریوم و ۲ روز قفل زمانی اضافی در Polygon.” بخشی از پیشنهاد می‌خواند.

این اتفاق بیشتر نشان می‌دهد که DeFi چقدر می‌تواند پیچیده باشد، با زنجیره‌های مختلف سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) ویژگی‌های خود را دارند.

عملکرد قیمت AAVE
عملکرد قیمت AAVE (منبع: BeInCrypto)

Aave به دلیل کاربران زیادش، یکی از برجسته ترین پروتکل های DeFi است. ارزش کل دارایی های قفل شده (TVL) در پروتکل وام دهی کریپتو به 5.18 میلیارد دلار می رسد.دفیلاما. Aave V2 بیشتر این TVL را با 3.72 میلیارد دلار به خود اختصاص داده است.

در همین حال، این اخبار کمترین تأثیر را بر عملکرد قیمت AAVE داشته است. طبق داده های BeInCrypto، این توکن در 24 ساعت گذشته 0.1٪ افزایش یافته است و در زمان انتشار به قیمت 64.85 دلار معامله می شود.

پست کاربران Aave به دلیل اشکال قادر به دسترسی به بیش از 100 میلیون دلار دارایی نیستند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *