قیمت Cardano (ADA) در دو هفته گذشته 14٪ افزایش یافته است تا برای اولین بار از فوریه از مانع 0.40 دلار عبور کند. داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که چگونه گروهی باهوش از نهنگ‌ها فشار خرید را روی هم انباشته می‌کنند. اما گاوها چقدر در تانک دارند؟

کاردانو در هفته های اخیر با معرفی تیترهای مثبتی را به خود اختصاص داده است ویژگی های محصول جدید و رفع اشکال. با این حال، با توجه به داده‌های زنجیره‌ای، به نظر می‌رسد راه‌اندازی استیبل کوین DJED توجه سرمایه‌گذاران را به خود جلب کرده است.

نهنگ های کاردانو در حال رانندگی در رالی گاو نر هستند

طبق داده‌های زنجیره‌ای گردآوری‌شده توسط Santiment، چند روز پس از اینکه کاردانو استیبل‌کوین بومی DJED را راه‌اندازی کرد، گروهی از نهنگ‌ها با آگاهی از قیمت شروع به جمع‌آوری ADA کردند.

نمودار زیر نشان می‌دهد که چگونه نهنگ‌های دارای موجودی ۱ تا ۱۰ میلیون ADA شروع به خرید در اوایل فوریه کردند. بین 2 فوریه و 11 آوریل، آنها 210 میلیون سکه به ارزش تقریباً 84 میلیون دلار جمع آوری کردند.

قیمت کاردانو (ADA) در مقابل توزیع عرضه نهنگ. آوریل 2023. منبع: مقدس

هنگامی که نهنگ ها یک ارز رمزنگاری شده را جمع آوری می کنند، این امر مستلزم افزایش اعتماد سرمایه گذاران نهادی بزرگ است. این افزایش تقاضا فشار صعودی بر قیمت وارد می‌کند و می‌تواند الهام بخش دیگر سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی باشد تا صعودی شوند.

قابل ذکر است که الگوی خرید/فروش این گروه نهنگ از آگوست 2022 با اقدام قیمت ADA مرتبط بوده است. اگر این روند در هفته های آینده ادامه یابد ADA می تواند افزایش قیمت بیشتری را تجربه کند.

به همین ترتیب، نسبت ارزش شبکه به حجم تراکنش (NVT) این روایت صعودی را بیشتر تایید می کند. به گفته Santiment، علیرغم شکستن مقاومت 0.40 دلاری، ADA همچنان در حدود قیمت های فعلی کمتر خرید شده است.

نمودار زیر نشان می دهد که نسبت NVT Cardano از اوایل فوریه یکنواخت شده است. بین 1 فوریه و 11 آوریل، نسبت NVT 84٪ از 58.82 به پایین 9.25 سقوط کرد.

نسبت قیمت کاردانو (ADA) به NVT.  آوریل 2023.
نسبت قیمت کاردانو (ADA) به NVT. آوریل 2023. منبع: مقدس

نسبت NVT ارزش اساسی یک شبکه بلاک چین را نسبت به حجم فعالیت معاملاتی در آن شبکه ارزیابی می کند. هنگامی که به طور مداوم روند نزولی داشته باشد، نشان می دهد که توکن اصلی زیربنای قیمت های فعلی کمتر از ارزش گذاری شده است.

با توجه به کاهش نسبت NVT Cardano برای بیش از دو ماه، سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال به زودی می توانند روی هم انباشته شوند.

به طور خلاصه، روند انباشت در میان نهنگ‌های به موقع و وضعیت کم خرید ADA می‌تواند به زودی باعث افزایش قیمت بیشتر شود.

پیش بینی قیمت ADA: 0.45 دلار در دسترس است

با نگاهی به داده های توزیع قیمت جهانی IntoTheBlock IntoTheBlock، در صورت تحقق چشم انداز صعودی، ADA به زودی به 0.45 دلار خواهد رسید.

اگر قیمت ADA به بالای 0.41 دلار برسد، گاوها می توانند جلو بیفتند. اگرچه، خوشه ای متشکل از 179000 آدرس که دارای 2.8 میلیارد سکه در این منطقه هستند ممکن است به دنبال کسب سود باشند.

اما، اگر ADA آن منطقه را کاهش دهد، می تواند تا 0.45 دلار افزایش یابد. با این حال، مقاومت قابل توجه 287000 آدرسی که 1.87 میلیارد سکه را با قیمت متوسط ​​0.45 دلار خریداری کرده اند، می تواند مانعی ایجاد کند.

نمودار جهانی ورودی/خارج از پول کاردانو (ADA)، آوریل 2023.
نمودار جهانی ورودی/خارج از پول Cardano (ADA)، آوریل 2023. منبع: IntoTheBlock

با این حال، اگر ADA نتواند حمایت فعلی خود را در 0.39 دلار نگه دارد، خرس ها می توانند روند صعودی را کاهش دهند. اگرچه، این پشتیبانی از 179000 آدرس که دارای 2.8 میلیارد سکه هستند، تلاش خواهد کرد تا قیمت را تقویت کند.

اگر خرس‌ها این خط حمایت را نقض کنند، کاردانو ممکن است به 0.35 دلار کاهش یابد، حداقل قیمتی که در آن 338000 آدرس که 7.7 میلیارد سکه خریداری کرده‌اند می‌توانند با آن مقابله کنند.

The post قیمت Cardano (ADA) به بالای 0.40 دلار می رسد، آیا گاوها می توانند به جلو حرکت کنند؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *