پراتیک تاکار، شرکت کوکاکولا، بیانیه معتبری در مورد اهمیت هوش مصنوعی (AI) در مقایسه با بازاریابی Web3 منتشر کرده است.

تاکار، رئیس جهانی استراتژی خلاق و محتوای یکپارچه در کوکاکولا، اظهار می‌دارد که علیرغم هیجانی که پیرامون Web3، از جمله NFTها و پلت‌فرم‌های متاورس وجود دارد، هوش مصنوعی تأثیر مهم‌تر، عملی و طولانی‌مدت‌تری بر صنعت دارد.

کاستی های بازاریابی Web3

آژانس‌های Web3 با دنیای مجازی و مجموعه‌های دیجیتالی خود، در ابتدا سر و صدای قابل توجهی در بین برندها ایجاد کردند. با این حال، به نظر می رسد شتاب آنها از بین رفته است.

تاکار یادداشت که ارتباط روز به روز چنین فناوری هایی برای اکثر مصرف کنندگان محدود است. هوش مصنوعی کاربردهای عملی بی شماری دارد. در همین حال، مصرف‌کننده معمولی به طور معمول از فناوری‌های Web3 مانند کریپتوها، NFT و پلتفرم‌های متاورس استفاده نمی‌کند یا با آن درگیر نمی‌شود.

کوکاکولا، اگرچه به طور کامل پتانسیل متاورس یا NFT ها را نادیده نمی گیرد، اما این فناوری ها را موقعیتی و نه اساسی می داند.

اندازه بازار Web3. منبع: دولتمرد

به گفته تاکار، برندهایی که فعال‌سازی‌های متاورس یا افت NFT خود را از استراتژی‌های بازاریابی Web3 خود جدا می‌کردند و آنها را به عنوان تلاش‌های یک‌باره برای «نوآور» به‌نظر می‌رسیدند، مرتکب اشتباه شدند. چنین رویکردی ارزش ویژه برند را تقویت نمی کند یا مصرف کنندگان جدید را جذب نمی کند.

استراتژی هوش مصنوعی کوکاکولا

در مقابل، کوکاکولا رویکرد اول هوش مصنوعی را در استراتژی بازاریابی خود اتخاذ کرده است. این شرکت جهانی نوشیدنی با OpenAI و Bain & Company همکاری کرد و از قدرت فناوری‌های هوش مصنوعی مانند DALL-E و ChatGPT برای افزایش خلاقیت بخش بازاریابی خود استفاده کرد.

کوکاکولا یک کمپین مبتنی بر هوش مصنوعی به نام “Create Real Magic” راه اندازی کرد که از قابلیت های تعاملی و جذاب هوش مصنوعی بهره می برد.

کمپین هوش مصنوعی جادویی واقعی ایجاد کنید
سحر و جادو واقعی ایجاد کنید. منبع: کوکاکولا

موفقیت کمپین “Create Real Magic” قدرت تحول آفرین هوش مصنوعی در بازاریابی را به نمایش گذاشت. با ایجاد 120000 تصویر مختلف توسط مصرف کنندگان تنها در دو هفته، واضح بود که ادغام هوش مصنوعی در استراتژی های بازاریابی منجر به تعامل بیشتر، به ویژه در میان جمعیت جوان تر می شود.

«این یک سطح تعامل بزرگ است، نسل جوان زمان زیادی را صرف برند شما می‌کند، آثار هنری خلق می‌کند و به شما ارائه می‌دهد. و این بخشی از بازاریابی شما می شود. این مخاطبان نه تنها به عنوان رسانه های سنتی و معمولی (AI) مصرف می کنند، بلکه از آن استفاده می کنند و از آن چیزهایی خلق و تولید می کنند.»

هوش مصنوعی: ابزاری کاربردی برای امروز و فردا

خوش‌بینی تاکار در مورد هوش مصنوعی ناشی از عملی بودن و کارایی بازاریابی آن است که قبلاً اثبات شده است. بر خلاف بازاریابی Web3 در متاورس، که هنوز در مراحل اولیه خود با چالش های زیادی برای غلبه بر آن است، ابزارهای هوش مصنوعی مانند DALL-E و ChatGPT در حال حاضر کاربردی هستند. آنها برای تقویت استراتژی های بازاریابی استفاده می شوند.

در حالی که تاکار اذعان می کند که بازاریابی Web3 می تواند فرصت های منحصر به فردی را برای برندها ایجاد کند تجربیات فراگیر یا جوامع آنلاین، ایمان او به مزایای عینی و عملی هوش مصنوعی نهفته است.

ارزش بازار هوش مصنوعی
ارزش بازار هوش مصنوعی منبع: دولتمرد

بینش تاکار استدلال قانع‌کننده‌ای برای برندها فراهم می‌کند تا سرمایه‌گذاری در هوش مصنوعی را نسبت به بازاریابی Web3 در اولویت قرار دهند. این یک انتخاب استراتژیک است که بر مزایای عملی و پایدار هوش مصنوعی تاکید می کند و مسیر روشنی را برای برندها برای حرکت در دنیای پیچیده بازاریابی دیجیتال ارائه می دهد.

پست بازاریابی هوش مصنوعی از طریق وب 3: بینش هایی از استراتژی کوکاکولا اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *