ساختگی منهوش مصنوعی (AI) یکی از مخرب ترین و دگرگون کننده ترین فناوری های دهه گذشته بوده است. تأثیر آن بر صنایع و بخش‌های مختلف هنوز در حال آشکار شدن است. و جدیدترین حوزه‌هایی که متحول شده‌اند توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) هستند، دارایی‌های دیجیتالی که دنیای هنر، موسیقی، بازی و ورزش را طوفانی کرده است.

تقویت منحصر به فرد بودن، ارزش و سودمندی NFTها

هوش مصنوعی می تواند سه مزیت عمده برای NFT ها فراهم کند که آنها را برای خریداران، کلکسیونرها و طرفداران جذاب تر و ارزشمندتر می کند. اول، هوش مصنوعی می تواند منحصر به فرد NFT ها را با ایجاد تغییرات و ترکیبات بی نهایت بر اساس طرح یا مفهوم اصلی افزایش دهد.

دوم، هوش مصنوعی می‌تواند NFT‌ها را با افزودن ویژگی‌هایی که منعکس‌کننده ترجیحات، تاریخچه یا رفتار مالک است، شخصی‌سازی کند. به عنوان مثال، یک توکن موسیقی مبتنی بر هوش مصنوعی می تواند یک ریمیکس یا نسخه منحصر به فرد را بر اساس حال و هوا یا موقعیت شنونده ایجاد کند.

سوم، هوش مصنوعی می تواند تجزیه و تحلیل داده های زمان واقعی عملکرد، استفاده و بازخورد NFT ها را فعال کند. این می تواند سازندگان، جوامع و سرمایه گذاران را در مورد ارزش بازار و پتانسیل آنها آگاه کند. به عنوان مثال، یک NFT ورزشی مجهز به هوش مصنوعی می‌تواند آمار، آسیب‌ها و دستاوردهای بازیکن را ردیابی کند و قیمت و نادر بودن آن را بر اساس آن تنظیم کند.

ایجاد مدل های کسب و کار جدید از طریق هوش مصنوعی

ترکیب هوش مصنوعی و توکن‌های غیرقابل تعویض نیز می‌تواند مدل‌های تجاری، فرصت‌ها و بازارهای جدیدی ایجاد کند که قبلا غیرممکن بود.

مد مجازی نمونه‌ای است که در آن لباس‌ها، لوازم جانبی و لوازم آرایشی تولید شده توسط هوش مصنوعی می‌توانند به‌عنوان توکن‌های غیرقابل تعویض فروخته شوند که افراد می‌توانند در دنیای مجازی، بازی‌ها یا پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی استفاده کنند و به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد تا فعالیت‌های خود را سریع‌تر از قبل افزایش دهند.

علاوه بر این، بازارها، پلتفرم‌ها و جوامع مبتنی بر هوش مصنوعی می‌توانند ایجاد، کشف و تجارت AI-NFT را تسهیل کنند. این را می توان با انتخاب بهترین طرح ها برای تأیید صحت و مالکیت آنها به دست آورد.

با این حال، ترکیب AI-NFT نیز چالش هایی را ایجاد می کند. یکی از این چالش های هوش مصنوعی، پیامدهای اخلاقی استفاده از محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی است.

علاوه بر این، هنوز چالش‌های مرتبط با نیاز به استانداردسازی و قابلیت همکاری AI-NFT در اکوسیستم‌ها و شبکه‌های مختلف وجود دارد.

پست NFTs Meet AI: چگونه ادغام فناوری ها خلاقیت دیجیتال را متحول می کند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *