IRS 38 میلیارد دلار مالیات از Alameda می خواهد

با توجه به اخیر پرش که توسط نماینده ادعاهای صرافی ارزهای دیجیتال ورشکسته FTX، سرویس درآمد داخلی ایالات متحده (IRS) ارسال شده است، در مجموع 44 میلیارد دلار از ورشکستگی صرافی و شرکت های مرتبط، از جمله 38 میلیارد دلار در برابر شرکت تجاری کمی خواهرش Alameda Research مطالبه می کند. در یک ادعا، IRS 20.4 میلیارد دلار مالیات مشارکت و حقوق و دستمزد پرداخت نشده را علیه Alameda Research LLC ارزیابی کرد.

Alameda که در سپتامبر 2017 توسط Sam Bankman-Fried و Tara Mac Aulay تأسیس شد و کارولین الیسون به عنوان مدیر عامل شرکت داشت، مقر آن در هنگ کنگ بود و به ارزش 5 میلیارد دلار انجام شد. معامله می کند در روز در اوج خود هنگ کنگ بر عایدی سرمایه مالیات وضع نمی کند. با این حال، بنیانگذاران و مدیران کلیدی آن با داشتن اتباع ایالات متحده، موظف به پرداخت مالیات بر درآمد خود در سراسر جهان هستند، صرف نظر از محل اقامت و چند روزی که در سال در ایالات متحده می گذرانند، طبق مالیات بسیار غیرعادی ایالات متحده توسط رژیم شهروندی.


مالیات‌های مشارکت ارزیابی‌شده توسط IRS نشان می‌دهد که این نهاد بر این باور است که واحد تجاری بر اساس یک رژیم مشارکت عمل می‌کند، که در آن، برخلاف شرکت‌های بزرگ، سود در سطح نهاد مشمول مالیات نمی‌شود، بلکه در عوض به شرکای آن «انتقال» می‌شود و متعاقباً در سطح فردی مشمول مالیات می‌شود.

اگر IRS غالب شود، می تواند به معنای خبر بدی برای طلبکاران باشد. طبق این پرونده، IRS کل مالیات های پرداخت نشده 44 میلیارد دلاری را از FTX و شرکت های مرتبط تحت اولویت مدیریت مطالبه می کند. ادعاهای IRS بر ادعای طلبکاران بدون وثیقه، مانند یک میلیون کاربر FTX، در طی مراحل ورشکستگی اولویت دارد. علیرغم تمام تلاش‌های خود، متولیان ورشکستگی و شرکت‌های حقوقی تنها موفق به یافتن ۷.۳ میلیارد دلار دارایی از FTX و نهادهای مرتبط شده‌اند.

ادعای 20.4 میلیارد دلاری IRS علیه Alameda Research که این هفته منتشر شد.  (توییتر)
ادعای 20.4 میلیارد دلاری IRS علیه Alameda Research که این هفته منتشر شد. (توییتر)

میلادی NFT و دیوانگی نشانه

در 8 مه، با مشاهده کشش پیرامون توکن‌های میم، گروهی از توسعه‌دهندگان خودسازمان‌یافته توکن Milady (LADYS) را بر روی اتریوم (ETH) ایجاد کردند که طراحی خود را بر اساس مجموعه محبوب انیمیشن‌های غیرقابل تعویض (NFT) به همین نام بنا کردند. این توکن هیچ ارتباطی با میلادی میکسر و شارلوت فانگ، خالقان مجموعه میلادی ندارد.

همچنین بخوانید

امکانات

سرمایه گذاری در بازی های بلاک چین: چرا VC ها شرط بندی بزرگی می کنند؟

امکانات

Tiffany Fong شعله های درجه سانتی گراد، FTX و NY Post: Hall of Flame

توسعه دهندگان اظهار داشتند که “94٪ از توکن ها به استخر نقدینگی (LP) ارسال شد. توکن‌های LP سوزانده شدند و قرارداد منصرف شد، در حالی که 1% باقیمانده به دارندگان Milady NFT و 5% در کیف پول‌های multisig برای مایل استون‌های آینده ذخیره شد. علاوه بر این، توسعه دهندگان هشدار دادند:

«$LADYS یک سکه میم بدون ارزش ذاتی یا انتظار بازگشت مالی است. هیچ تیم یا نقشه راه رسمی وجود ندارد. این سکه کاملاً بی استفاده و فقط برای اهداف سرگرمی است.»

با این حال، به نظر می رسد که سرمایه گذاران چیز دیگری فکر می کردند. در زمان انتشار، ارزش هر توکن LADYS 0.0000001285 دلار است که در مدت یک روز 3254 درصد افزایش یافته است. در 10 مه، ایلان ماسک، بازرگان آمریکایی، یک میم حاوی تصویر یک میلادی NFT را توییت کرد که باعث شد میانگین قیمت فروش این مجموعه بالا برود:

در 11 می، صرافی‌های متمرکز آسیا-اقیانوسیه مانند Gate.io Bybit، Bitget، MEXC Global و Huobi همگی شروع به فهرست‌بندی نشانه‌های میم کردند. در زمان انتشار، ارزش بازار LADYS از 100 میلیون دلار فراتر رفت، با 245 میلیون دلار حجم مبادلات در 24 ساعت گذشته.

قیمت NFT میلادی بعد از شیل ماسک.  (دریای آزاد)
قیمت NFT میلادی بعد از شیل ماسک. (دریای آزاد)

چشم انداز Do Kwon: بد به بدتر

در ماه مه گذشته، دو کوون، یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه‌های Terraform، یک میلیاردر گران‌بهای کره‌جنوبی در راس اکوسیستم 40 میلیارد دلاری Terra Luna و TerraUSD بود. یک سال بعد، کوون پشت میله های زندان در کشور بالتیک مونته نگرو است و در انتظار محاکمه به اتهام جعل اسناد است. لونا، کار زندگی او، اکنون در ویرانه نشسته است، در حالی که کوون با استرداد به اتهامات کلاهبرداری از سوی دادستان های کره جنوبی و ایالات متحده مربوط به فروپاشی Terra Luna، علاوه بر مشکلات قانونی مونته نگرو، مواجه است.

اقدامات کوون واقعاً بسیاری از مردم را ناراحت کرده است. این کارآفرین آبروریز کره جنوبی در 10 می با شکست دیگری روبرو شد، زمانی که یون چان یانگ، قاضی ارشد کره جنوبی منجمد شد دارایی های شخصی کوون به ارزش 233.3 میلیارد وون کره (176 میلیون دلار).

همچنین بخوانید

امکانات

چرا تبلیغ جدید ارز دیجیتال Grayscale می تواند سرمایه گذاری در کریپتو را به میلیون ها نفر برساند؟

امکانات

آیا بیت کوین یک دین است؟ اگر نه، به زودی ممکن است

این ممنوعیت شامل فروش مجتمع آپارتمانی Do Kwon’s Galleria Foret در سئول، یک دفتر جدید و یک سری خودروهای وارداتی می شود. این دستور همچنین واگذاری دارایی های مالی Kwon مانند اوراق بهادار، سپرده های بانکی و ارزهای دیجیتال ذخیره شده در حساب های شخصی در صرافی های ارز مجازی را ممنوع می کند. چندین پرونده کیفری در سراسر حوزه قضایی علیه Kwon در حال حاضر ادامه دارد.

در همین حال وکلای او پیشنهاد کرده اند که او با وثیقه 400000 یورویی یا 437000 دلاری آزاد شود که دادگاه هنوز در مورد آن تصمیم گیری نکرده است.

بنیانگذار 3AC پیروز شد

روزی روزگاری، یک حکیم دانا چینی چیزی به این مضمون گفت: “اگر نمی توانید مشکلی را حل کنید، پس حداقل کاری که می توانید انجام دهید این است که کسی را که آن را مطرح کرده است، حل کنید.”

در 5 مه، قاضی سنگاپوری ساندرا لوی آی لین از دادگاه حفاظت از آزار و اذیت صادر شده حکم منع بر علیه آرتور هیز، بنیانگذار BitMEX. این حکم به درخواست وکلای مدافع یکی از بنیانگذاران شرکت Three Arrows Capital (3AC)، یک صندوق تامینی سنگاپوری که در حال رسیدگی به ورشکستگی با کل مطالبات 3.5 میلیارد دلاری است، صادر شد. از جمله موارد دیگر، دستور منع هیز را تحت مجازات جریمه نقدی و یا حبس توسط مقامات سنگاپور منع می کند:

«به هر وسیله، با استفاده از هرگونه کلمه یا رفتار تهدید آمیز، توهین آمیز یا توهین آمیز، یا برقراری هرگونه ارتباط تهدیدآمیز، توهین آمیز یا توهین آمیز که موجب آزار، هشدار یا ناراحتی متقاضی (سو ژو) شود.»

هیز یکی از بسیاری از طلبکاران 3AC است، با یک ادعا شده است ادعای شخصی 6 میلیون دلاری اما بر خلاف همکارانش که ترجیح می دهند چوب با ارتباطات رسمی دادگاه ورشکستگی جزیره ویرجین بریتانیا در بازپس گیری وجوه (به نتایج متفاوت)، هیز مرتباً رفتار بنیانگذاران 3AC را در توییتر فراخوانی می کند و در این نامه می نویسد. یک نمونه“آگاه باش. من پول لعنتی‌ام را می‌خواهم،» در پاسخ به جمع‌آوری سرمایه ادعایی ثروت بحرین توسط ژو و همکارش کایل دیویس.

علیرغم مشکلات مالی، به نظر می رسد که زو و دیویس تا حد زیادی از این تجربه ناخوشایند عقب نشینی کرده اند. امروزه، دیویس اغلب مهارت‌های آشپزی خود را در رسانه‌های اجتماعی به رخ می‌کشد، در حالی که ژو دیدگاه خود را در مورد فلسفه جهانی که با سقوط 3AC مرتبط است، به اشتراک می‌گذارد.

دستور منع زو سو علیه آرتور هیز، بنیانگذار BitMEX (محافظت در برابر دادگاه آزار و اذیت سنگاپور)
دستور منع زو سو علیه آرتور هیز، بنیانگذار BitMEX (محافظت در برابر دادگاه آزار و اذیت سنگاپور)

The post صورتحساب IRS 38 میلیارد دلاری Alameda، Do Kwon در دارایی ها، دیوانگی میلادی: آسیا اکسپرس اولین بار در مجله Cointelegraph ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *