سازمان‌های پشتیبان Algorand (ALGO)، Solana (SOL) و Polygon (MATIC) برای ایجاد یک صندوق سرمایه‌گذاری زنجیره‌ای متقابل 50 میلیون دلاری به نیروهای خود ملحق شده‌اند.

مدیر صندوق، سرمایه بدون مرز، صندوق سرمایه گذاری اکوسیستم متقابل زنجیره ای را در روز پنجشنبه راه اندازی کرد. تمرکز آن بر سرمایه گذاری در استارتاپ هایی است که از پروتکل پیام رسانی زنجیره ای Wormhole استفاده می کنند.

توسعه دهندگان زنجیره ای متقابل پشت بدون مرز

بنیاد الگوراند، بنیاد سولانا و پولیگون ونچرز همگی در این صندوق مشارکت دارند. سرمایه گذاران دیگر عبارتند از Aptos Labs، Circle، Jump Crypto و تعدادی از بازیگران کلیدی در این فضا.

با هم، شرکت‌کنندگان در صندوق جدید Borderless سهامداران اصلی برخی از محبوب‌ترین بلاک چین‌های امروزی را نمایندگی می‌کنند. شرکت کنندگان با تشکیل تیم به نام قابلیت همکاری متقابل زنجیره ای، تمایل خود را برای همکاری در پروژه هایی که شبکه های متنوعی را در بر می گیرند، نشان می دهند.

دن ریسر، رئیس عملیات بنیاد Wormhole، اظهار داشت:

کریپتو هنوز یک صنعت نوپا با فرصت های رشد بی حد و حصر است، و ما باید کاری جز همکاری با هم انجام دهیم، صرف نظر از اینکه افراد ممکن است نسبت به کدام شبکه های خاص علاقه بیشتری داشته باشند.

Wormhole از استارت آپ ها دعوت کرده است تا برای سرمایه گذاری در وب سایت خود اقدام کنند.

کرمچاله چیست؟

Wormhole یک پروتکل پیام رسانی متقابل زنجیره ای است که برای تامین انرژی برنامه های Web3 طراحی شده است. نقدینگی و کاربران را در بیش از 20 شبکه پیشرو بلاک چین به هم متصل می کند و موارد استفاده از DeFi، NFT، بازی و موارد دیگر را امکان پذیر می کند.

Wormhole به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین چارچوب‌های قابلیت همکاری، توسط شرکت‌هایی مانند Circle و Uniswap برای پل زدن توکن‌ها از یک بلاک چین به بلاک‌چین دیگر استفاده شده است. با توجه به الف بیانیه مطبوعاتیWormhole قبلاً انتقال بیش از 35 میلیارد دلار توکن را انجام داده است.

انواع مختلفی از برنامه های کاربردی زنجیره ای نیز با استفاده از این پلت فرم ساخته شده اند.

امنیت مورد نیاز در توسعه زنجیره ای

پروتکل های پیام رسانی متقابل زنجیره ای مانند Wormhole آینده مرتبط تری را برای اکوسیستم بلاک چین تکه تکه شده امروزی پیشنهاد می کند. اما تا به امروز، مسائل امنیتی پل های کریپتو را آزار داده است. در نتیجه هکرها صدها میلیون دلار را از آن خود کرده اند.

به عنوان مثال، پل اتریوم-سولانا Wormhole در فوریه 2022 به میزان 120000 ETH پیچیده شده (wETH) مورد بهره برداری قرار گرفت.

اما به اعتبار آنها، حامیان Wormhole برای جایگزینی وجوه دزدیده شده وارد عمل شدند. و پس از اینکه شرکت سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز پشت این پروژه رمز ارز مفقود شده را کشف کرد، Wormhole یک برنامه جایزه بزرگ باگ را برای کمک به جلوگیری از سوء استفاده‌های آینده راه‌اندازی کرد.

در عرض چند ماه، این برنامه ارزش خود را ثابت کرد. و در ماه می، Wormhole 10 میلیون دلار به هکر کلاه سفید Satya0x برای کشف یک آسیب‌پذیری حیاتی دیگر اهدا کرد.

در آینده، اگر Wormhole می‌خواهد به استاندارد پیام‌رسانی متقابل انتخابی برای توسعه‌دهندگان بلاک چین تبدیل شود، باید بر امنیت تاکید کند. به ویژه با توجه به رقابت راه حل های جایگزین مانند پروتکل قابلیت همکاری متقابل زنجیره ای زنجیره ای (CCIP).

در نهایت، با ظهور ابزار سرمایه گذاری جدید، توسعه دهندگان کریپتو انگیزه بیشتری برای حل چالش های امنیتی زنجیره ای Wormhole دارند.

The post Polygon، Solana، Algorand نیروهای خود را با صندوق سرمایه گذاری متقابل زنجیره ای 50 میلیون دلاری می پیوندند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *