فناوری دیجیتال در قلب زندگی روزمره قرار دارد و نگرانی ها در مورد امنیت ملی افزایش یافته است. قانون محدود کردن ظهور تهدیدات امنیتی در معرض خطر فناوری اطلاعات و ارتباطات (RESTRICT) یک پیشنهاد قانونی اخیر است که هدف آن کاهش خطر ارائه شده توسط فناوری خارجی است.

در حالی که TikTok چهره این قانون بوده است، واقعیت این است که تأثیر قانون RESTRICT بسیار فراتر از یک پلت فرم رسانه اجتماعی است. از VPN ها تا اقتصاد دیجیتال، دسترسی قانون به طور قابل توجهی گسترده تر است.

باز کردن همه برنامه های ممنوع شده توسط قانون RESTRICT

قانون محدود کردن، که توسط سناتور مارک وارنر (D–Va.) و سناتور John Thune (R–SD) حمایت شده است، به صراحت ذکر نشده است. طراحی شده برای هدف قرار دادن TikTok یا شرکت مادر آن، ByteDance. بلکه اختیارات گسترده ای به دولت می دهد.

به طور خاص، وزیر بازرگانی می‌تواند برخی از معاملات بین ایالات متحده و دشمنان خارجی در مورد فناوری اطلاعات و ارتباطات را بررسی و ممنوع کند.

چارچوب این قانون به دولت اجازه می دهد تا علیه فناوری توسعه یافته به طور کامل یا جزئی در کشورهایی که در برابر سرکوب رمزارزها، رمزگذاری یا گفتار آنلاین مقاومت می کنند، اقدام کند. این تأثیر بالقوه گسترده ای بر ابزارها و پلتفرم های دیجیتال مختلف دارد.

شبکه های اجتماعی محبوب در سراسر جهان. منبع: دولتمرد

به عنوان مثال، برنامه هایی مانند تلگرام و بادو که در روسیه توسعه یافته اند، می توانند مورد بررسی دقیق قرار گیرند. به همین ترتیب، دستگاه‌های Lenovo، یک شرکت مستقر در پکن که راه‌حل‌هایی را برای دولت، مراقبت‌های بهداشتی و شرکت‌های بزرگ ارائه می‌کند، نیز می‌توانند زیر ذره بین باشند.

سایر فناوری‌های تحت تأثیر احتمالی شامل روتر TP-Link است که در چین تأسیس شده است. به همین ترتیب، خدمات دیجیتالی مانند خدمات وب آمازون یا Rackspace که در چین میزبانی می شوند.

نگرانی های اساسی و پیامدهای بالقوه

قانون RESTRICT در برابر دشمنان خارجی که به طور بالقوه می توانند محصولات یا خدمات ICT را خراب کنند، محافظت می کند. همچنین هدف آن جلوگیری از آسیب به زیرساخت های حیاتی، دخالت در انتخابات فدرال و دستکاری سیاست ها و مقررات ایالات متحده است.

به دنبال محافظت از ایالات متحده در برابر خطرات مرتبط با دشمنان خارجی است. به خصوص کسانی که به محتوایی که آمریکایی ها به صورت عمومی و خصوصی به اشتراک می گذارند دسترسی دارند.

قانون RESTRICT می تواند به نتایج مختلفی منجر شود. ممکن است نهادهای برخی از کشورها برای فروش سهام خود در فناوری که به طور گسترده توسط آمریکایی ها استفاده می شود، تحت فشار قرار گیرند. از سوی دیگر، این قانون می‌تواند شرکت‌ها را وادار کند که فرآیندهای مدیریت داده‌های خود را به روز کنند و سیاست‌های شفافی را ایجاد کنند.

با این حال، زبان این قانون نگرانی‌هایی را در میان آمریکایی‌ها در مورد میزان نفوذ دولت ایجاد می‌کند. این می‌تواند بر هر سخت‌افزار، نرم‌افزار، محصول، خدمات یا برنامه مرتبط با نهادی در یک کشور خارجی که رقیب تلقی می‌شود، تأثیر بگذارد.

این شامل فعالیت های مختلفی مانند میزبانی وب، شبکه های تحویل محتوا، ذخیره سازی مبتنی بر ابر و هوش مصنوعی است. علاوه بر این، یادگیری ماشینی، وب کم، هواپیماهای بدون سرنشین، برنامه های کاربردی دسکتاپ و موبایل، بازی، پرداخت، تجارت الکترونیک، بازارها، خدمات مدیریت شده، انتقال داده و موارد دیگر.

داده های افراد و قدرت دولت

شرکت‌ها دستورالعمل‌های متفاوتی در مورد شرایط ارائه داده‌های کاربر به مجری قانون و سازمان‌های دولتی دارند. داده های موجود در طول این تحقیق در اختیار ایالات متحده می تواند شامل اطلاعات، اسناد و گزارش های مربوط به فعالیت تحت بررسی باشد.

وزیر می‌تواند اطلاعاتی را که در دسترس عموم نیست یا به صورت تجاری در دسترس است، در صورتی که منافع ملی باشد یا توسط قانون فدرال مجاز باشد، منتشر کند.

قانون RESTRICT برای هدف قرار دادن شرکت ها طراحی شده است. با این حال، این زبان در بخش مجازات‌های خود این سؤال را ایجاد می‌کند که آیا افراد می‌توانند برای استفاده از یک برنامه ممنوعه از طریق یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) یا خدمات پیاز نیز با مجازات‌هایی مواجه شوند.

پیامدهای قانون محدودیت به چند دلیل مهم است:

  • اول، مسئله حریم خصوصی و قدرت دولت برای دسترسی به داده ها وجود دارد. کاربران باید بدانند که چگونه می توان به اطلاعات آنها دسترسی پیدا کرد و از آنها استفاده کرد.
  • دوم، این قانون می تواند به طور قابل توجهی بر صنعت فناوری تأثیر بگذارد و به طور بالقوه چشم انداز برنامه ها و خدمات موجود را تغییر دهد. این می تواند منجر به کاهش در انواع برنامه های موجود، خفه کردن نوآوری و محدود کردن انتخاب مصرف کننده شود.

بزرگتر از TikTok: همه برنامه ها توسط قانون محدودیت ممنوع شده اند

در حالی که TikTok به دلیل پایگاه کاربر گسترده و مالکیت چینی‌اش یک هدف قابل توجه بوده است، قانون RESTRICT بر بخش بزرگ‌تری از صنعت فناوری تأثیر می‌گذارد.

کسب‌وکارهایی که در حال توسعه فناوری‌ها در کشورهایی هستند که توسط ایالات متحده رقیب تلقی می‌شوند، باید عملیات و فرآیندهای پردازش داده‌های خود را ارزیابی کنند تا اطمینان حاصل کنند که با این قانون تخطی نمی‌کنند. این شامل برنامه های رسانه های اجتماعی، دستگاه ها و راه حل های ذخیره سازی ابری می شود.

برنامه‌هایی که با قانون محدود کردن سهم بازار TikTok ممنوع شده‌اند
سهم بازار TikTok منبع: دولتمرد

بررسی و به طور بالقوه تصویب قانون محدودیت نشان می دهد که تأثیرات آن بسیار گسترده خواهد بود.

این قانون به عنوان یادآوری تعادل بین امنیت ملی و حریم خصوصی افراد عمل می کند. به خصوص بین نظارت دولت و نوآوری تکنولوژیک.

به عنوان کاربران، آگاه ماندن و درک اینکه چگونه چنین قوانینی می‌توانند بر فناوری‌هایی که روزانه به آن تکیه می‌کنند تأثیر بگذارند، ضروری است.

The post قانون محدودیت نه تنها بر TikTok، بلکه بر همه برنامه‌ها تأثیر می‌گذارد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *