مقاله ای در فایننشال تایمز که کریپتو را به جرم و جنایت متهم می کند، نادیده می گیرد که چگونه کریپتو از طریق شفافیت بلاک چین، تمرکززدایی، و تلاش های شرکت های کریپتو برای مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم از جرم جلوگیری می کند.

جمیما کلی، منتقد رمزارز، استدلال می‌کند که ادعای کریپتو مبنی بر بی‌طرفی اخلاقی، روایتی نادرست است، زیرا رمزارزها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در برابر سانسور مقاوم باشند.

Crypto از جرم و جنایت جلوگیری می کند و به شهروندان قدرت می بخشد

با این حال، الکس گلادشتاین، فعال حقوق بشر، استدلال می‌کند که مقاومت بیت‌کوین در برابر سانسور به شهروندان کمک می‌کند تا با رژیم‌های استبدادی که مخالفان سیاسی را از طریق کنترل مالی سرکوب می‌کنند، مبارزه کنند.

«رژیم های استبدادی و تورم بالا اغلب دست به دست هم می دهند. شما کنترل سرمایه دریافت می کنید و دولت ها سعی می کنند شهروندان خود را از استفاده از ارزهای دیگر منع کنندردبول.

سال گذشته، پلیس کانادا حساب های بانکی کامیون داران معترض به دستورات واکسن کووید-19 را مسدود کرد. کامیون داران 20 بیت کوین از طریق کمک های مالی جمع آوری کردند که پلیس کانادا تنها بخشی از آنها را توقیف کرد.

در سال 2020، معترضان ضد خشونت پلیس در لاگوس مطرح کرد کمک های بیت کوین پس از مسدود شدن حساب های بانکی آنها توسط دولت.

شرکت‌هایی مانند Notabene فناوری‌هایی را توسعه داده‌اند که به شرکت‌های کیف پول‌های رمزنگاری کمک می‌کنند تا با قانون جدید ارز دیجیتال MiCA اروپا مطابقت داشته باشند. بخش انتقال وجوه از شرکت‌های رمزنگاری می‌خواهد که هویت هر دو طرف درگیر در انتقال ارز دیجیتال را ثبت کنند.

علاوه بر این، ابزارهای پیچیده ای مانند ابزارهای توسعه یافته توسط AnChain.ai به مجریان قانون کمک می کند تا تخلفات پولشویی را شناسایی کند.

شفافیت بلاک چین توسط جرایم رمزنگاری آلوده نشده است

کلی از ادعای اخیر مدیر ارشد پیشین انطباق بایننس برای تقویت این استدلال استفاده می کند که مردم از رمزنگاری منحصراً برای جرم استفاده می کنند.

در حالی که شکایت علیه بایننس ادعاهای نکوهیده ای را مطرح می کند، مهم است به خاطر داشته باشید که حتی اگر چنین شرکت هایی کاربران را روی کریپتو نصب می کنند، ارزهای دیجیتال ذاتاً غیرمتمرکز هستند.

از جمله موارد دیگر، صرافی‌ها با سفارش‌های خرید و فروش ارزهای دیجیتال مطابقت دارند. یک دفتر کل باز غیر متمرکز در نهایت این تراکنش ها را تایید می کند. فعالیت‌های مجرمانه از حفره‌های امنیتی یا شرکتی در استفاده از محصولات مالی خارج از زنجیره ساخته شده بر اساس فناوری باز دفتر کل سوء استفاده می‌کند.

استفان دیهل، نویسنده کتاب Popping the Crypto Bubble، به این موضوع گفت FT صرافی ها یک «شبکه پرداخت فراملی تاریک» ایجاد کرده اند.

مساری اخیر می گوید در حالی که رمزارزها عاری از فعالیت های غیرقانونی نیستند، مجرمان حدود 800 برابر بیشتر احتمال دارد که از فیات در پولشویی استفاده کنند. گزارش.

خشکشویی جهانیکلاهبرداری 20 میلیارد دلار از طریق بانک ها و شرکت های پوسته در سراسر جهان شسته شد. افشای اسناد پاناما استفاده از شرکت های پوسته ای را برای پنهان کردن ثروت و اجتناب از پرداخت مالیات نشان داد.

ابزارهای هوش مصنوعی از طریق شفافیت بلاک چین از جنایت جلوگیری می کنند

کلی با استناد به گزارش Chainalysis در سال 2023، استدلال کرد که بازار نزولی مانع از افزایش جرایم کریپتو به بیش از 20 میلیارد دلار در مقایسه با 18 میلیارد دلار در سال قبل نشد.

در حالی که این درست است، Chainalysis اشاره می کند که سهم معاملات غیرقانونی به طور کلی روند نزولی داشته است.

سهم مجرمانه تراکنش های رمزنگاری در سال| منبع: تحلیل زنجیره ای

شرکت‌های امنیت سایبری در حال توسعه ابزارهای پزشکی قانونی پیچیده‌تر برای ردیابی رفتار مجرمان رمزنگاری هستند. Cyver.ai در حال توسعه ابزارهای تحلیل رفتاری برای شناسایی فعالیت تراکنش های مشکوک در زنجیره است.

AnChain.ai یک چارچوب امنیتی ایجاد کرده است که از یادگیری ماشینی برای تجزیه و تحلیل اشکالات در قراردادهای هوشمند استفاده می کند. اینها بلوک های سازنده اولیه های مالی زنجیره ای مانند وام دادن هستند. همچنین از یک پلت فرم تجزیه و تحلیل چند زنجیره ای استفاده می کند.

برای آخرین تحلیل بیت کوین (BTC) Be(In)Crypto، اینجا را کلیک کنید.

The post اتهامات منتقد کریپتو پیشرفت های صنعت در مبارزه با جرم و جنایت را نادیده می گیرد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *