مایکل بری، فروشنده معروف سهام، پس از سرمایه‌گذاری در چندین بانک منطقه‌ای که متحمل افت شدید قیمت سهام شده‌اند، شرکتش Scion Asset Management را در سه‌ماهه اول شاهد بود.

مایکل بری، کوتاه‌فروش معروف، که با کتاب و فیلم The Big Short به شهرت رسید، و شرکتش Scion در این سه‌ماهه متحمل ضرر زیادی شده‌اند. Scion Asset Management سهام در چندین بانک منطقه ای مانند First Republic Bank، PacWest و Western Alliance خریداری کرده بود.

بحران بانکی به شدت به دنیای مالی ضربه می زند

این شرکت در پایان سه ماهه اول حدود 2 میلیون دلار در بانک فرست ریپابلیک گذاشته بود، اما سهام بانک از آن زمان به دلیل سقوط، 97 درصد سقوط کرده بود.

سهام سایر بانک ها نیز کاهش قابل توجهی داشته است. PacWest تا به امروز 79 درصد کاهش داشته است و Wester Alliance در مدت مشابه 48 درصد کاهش یافته است.

نمونه کارهای مایکل بری: توییتر

در حال حاضر، سبد سهام ایالات متحده Scion حدود 107 میلیون دلار است. شرکت‌های موجود در این سبد شامل علی‌بابا، کپیتال وان، ولز فارگو، زوم و سیگنت جواهرات هستند.

سهام چینی Jd.com و Alibaba Group دو بزرگ ترین دارایی Scion را تشکیل می دهند. این شرکت مطمئناً تحت فشار وضعیت بانکی است که هنوز بازارهای جهانی را درگیر می کند.

وضعیت بانک ها در ایالات متحده توجه مجددی را به سلامت صنعت مالی در این کشور و به تبع آن در سطح جهانی جلب کرده است. قربانیان بحران بانکی عبارتند از: بانک سیلیکون ولی، بانک امضا، سیلورگیت و کردیت سوئیس.

هزینه های نجات بسیار زیاد است و بالغ بر 400 میلیارد دلار می شود. نجات بانک Silicon Valley و Signature Bank حدود 140 میلیارد دلار است. بانک‌ها نیز برای کمک به کسانی که سقوط کرده‌اند، کمک کرده‌اند و جی‌پی مورگان، بانک آمریکا و سیتی‌گروپ 30 میلیارد دلار برای بانک فرست ریپابلیک فراهم کردند.

مایکل بری نسبت به کریپتو بدبین است

موضع مایکل بری در مورد رمزارزها چندان مطلوب نبوده است. در یک مناسبت در گذشته، بری این رمزارز را گفت نباید لمس شود زیرا “اهرم فشار زیادی وجود دارد.”

او در توییتی در 9 نوامبر 2022 گفت که

«اگر نمی‌دانید چه مقدار اهرم در کریپتو وجود دارد، مهم نیست که چقدر فکر می‌کنید که می‌دانید، چیزی در مورد کریپتو نمی‌دانید».

در دسامبر 2022، او تردید خود را در مورد ارزهای دیجیتال با گفتن اینکه اثبات بررسی های ذخیره مانند آنچه توسط Binance ارائه شده است، «اساساً بی معنی است» روشن کرد. او به طور موثر این را از زمانی می گفت که حسابرسان رمزارز در حال یادگیری بودند.

پست مایکل بری، تحلیلگر بدنام پس از خرید سهام بانکی در سه ماهه اول سوخته شد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *