اپل یک حساب پس انداز جدید مرتبط با اپل کارت خود را معرفی کرده است. بازدهی قابل توجه است، اما چگونه با پس انداز DeFi و سایر ارائه دهندگان پرداخت مقایسه می شود؟

در 17 آوریل، اپل، بزرگترین شرکت فناوری جهان، یک حساب پس انداز جدید برای دارندگان کارت خود اعلام کرد.

علاوه بر این، این سازمان ادعا کرد که بازده “بیش از 10 برابر میانگین ملی” است.

«کاربران اپل کارت می‌توانند پاداش‌های نقدی روزانه خود را با یک حساب پس‌انداز از گلدمن ساکس افزایش دهند، که APY با بازده بالا 4.15 درصد ارائه می‌دهد.»

کاربران به داشبورد پس انداز در کیف پول خود در آیفون یا سایر دستگاه های اپل دسترسی خواهند داشت. این به آنها امکان می دهد تا مانده ها و سود انباشته شده را در طول زمان پیگیری کنند.

را حرکت در زمانی اتفاق می‌افتد که سود ارائه شده توسط بانک‌های خیابانی بسیار کم است.

اپل چگونه مقایسه می کند؟

طبق نظرسنجی هفتگی بانکرت از بانک ها، میانگین ملی APY برای حساب های پس انداز ایالات متحده 0.26٪ است.

با این حال، آن را اشاره شد برخی از بانک های آنلاین مانند UFB Direct، CIT Bank و Bask Bank بازدهی بالاتر از 4.5٪ ارائه می دهند.

با این وجود، طبق گفته DeFiLlama، بسیاری از استخرهای استیبل کوین DeFi برتر هستند نمی تواند مطابقت داشته باشد این. سه استیبل کوین برتر در Curve Finance در حال حاضر بین 0.94% تا 2.04% ارائه می دهند.

علاوه بر این، بازده استخر USDT و USDC Aave به ترتیب فقط 2.18٪ و 1.97٪ بود. Convex Finance بین 2.18٪ تا 3.24٪ برای استخرهای استیبل کوین Frax خود ارائه می داد. تنها ارائه دهنده بازدهی استیبل کوین در ده پروتکل برتر DeFi که توانست اپل را شکست دهد JustLend بود. با این حال، 4.68٪ مربوط به پس انداز برای USDD است که در حال حاضر پیوند زده نشده است.

نرخ پس انداز DeFi در استیبل کوین ها – دی فیلاما

علاوه بر این، سود موجود در نرخ پس انداز Dai MakerDAO (DSR) در حال حاضر 1% ناچیز برای نگهداری DAI است.

بازدهی در صرافی های متمرکز برای استیبل کوین ها کمی بهتر بود. برنامه Binance Earn (که برای مکان های جغرافیایی خاصی مسدود شده است) 3.19٪ پس انداز انعطاف پذیر USDT را ارائه می دهد.

بالاترین بازدهی DeFi در صرافی Beefy بود که بین 67.9٪ و 87.9٪ تبلیغ شد. با این حال، اخطار این بود که استخر USDC و یک استیبل کوین مبهم به نام WUSDR (دلار واقعی USD) بود.

DeFi به واقعیت بازگشت

بازده سه رقمی دیوانه وار ارائه شده در DeFi در طول بازار صعودی ناپایدار بود. اینها تا حدی مسئول اهرم‌های بیش از حد و طمع بودند که باعث فروپاشی آن در سال 2022 شد.

اکنون آب های آرام تری در محافل DeFi وجود دارد، نرخ پس انداز به واقعیت نزدیک تر است.

با این وجود، به نظر می رسد اپل در مقایسه با حساب پس انداز خود برنده است. متأسفانه برای غیر اپل، اخطار این است که برای لذت بردن از آن باید به طور کامل با اکوسیستم همه‌مصرف غول فناوری ادغام شوید.

پست چگونه حساب پس انداز جدید اپل کارت در برابر بازدهی عمده DeFi بالا می رود اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *