اپل پس از کشف آسیب‌پذیری که می‌تواند دارندگان ارزهای دیجیتال را هدف قرار دهد، به‌روزرسانی نرم‌افزاری فوری را برای کاربران iOS و macOS ارائه کرده است.

مطابق با کسپرسکی، اپل به‌دلیل آسیب‌پذیری‌های موجود در دستگاه‌های iOS و macOS، به‌روزرسانی‌های فوری را منتشر کرده است. این شرکت امنیتی از کاربران اپل می خواهد که دستگاه ها را به iOS 16.4.1 و macOS 13.3.1 به روز کنند.

به دلیل ضعف امنیتی، بازیگران بد می توانند «تقریباً هر کاری» انجام دهند، حتی رمزارز را از دستگاه های مورد نظر خود سرقت کنند.

چگونه دستگاه های اپل در برابر هک های رمزنگاری آسیب پذیر هستند؟

اپل دو تهدید امنیتی را شناسایی کرد، CVE-2023-28205 و CVE-2023-28206ترکیبی از آنها می‌تواند به بهره‌برداران اجازه دهد تا اکسپلویت‌هایی با کلیک صفر انجام دهند. این حمله ای است که در آن قربانیان به وب سایت های فیشینگ منتقل می شوند و بدافزار به طور خودکار در دستگاه های آنها بدون تعامل با صفحه نصب می شود.

پس از نصب بدافزار، مهاجمان می توانند دستگاه را کنترل کرده و کدها را بدون نیاز به مجوزهای اصلی سیستم عامل اجرا کنند. آنها حتی ممکن است به کیف پول‌های رمزنگاری موجود در دستگاه‌های کاربران دسترسی داشته باشند.

افزایش حملات فیشینگ کریپتو

حملات فیشینگ به تدریج در حال تبدیل شدن به یک حالت مورد علاقه هکرهای ارزهای دیجیتال برای سرقت وجوه کاربران است. طبق گزارش کسپرسکی، فیشینگ ارزهای دیجیتال رشد کرد 40 درصد، از 3,596,437 در سال 2021 به 5,040,520 شناسایی در سال 2022.

به طور کلی، وب‌سایت‌های فیشینگ از نظر املایی کمی متفاوت هستند، که تشخیص آن برای کاربران ناآگاه دشوار است. آنها قربانیان را فریب می دهند تا کیف پول ها را به هم متصل کنند و سپس دارایی ها، از جمله توکن های رمزنگاری و توکن های غیرقابل تعویض (NFT) را تخلیه می کنند.

برخی از بازیگران بد نیز Google Ads را اجرا می کنند تا وب سایت های فیشینگ خود را در بالای صفحه جستجو نشان دهند. BeInCrypto گزارش داد که گوگل یک لینک جعلی CoinMarketCap را در بالای وب سایت اصلی در ماه اکتبر نشان داد.

منبع: مقاله BeInCrypto

علاوه بر این، طبق یک نظرسنجی از 2000 آمریکایی، یک سوم پاسخ دهندگان قربانی سرقت رمزنگاری شده اند.

از این رو، کاربران باید اقدامات امنیتی مانند تنوع بخشیدن به وجوه در کیف پول های مختلف و ذخیره ایمن کلیدهای خصوصی را انجام دهند. علاوه بر این، کاربران باید قبل از کلیک بر روی یک پیوند، صحت آن را به طور کامل ارزیابی کنند.

در مورد آسیب پذیری دستگاه های اپل یا هر چیز دیگری چیزی برای گفتن دارید؟ برای ما بنویسید یا به بحث ما بپیوندید کانال تلگرام. شما همچنین می توانید با ما تماس بگیرید TikTok، فیس بوکیا توییتر.

برای جدیدترین BeInCrypto بیت کوین تجزیه و تحلیل (BTC)، اینجا کلیک کنید.

پست آسیب‌پذیری بحرانی دستگاه‌های اپل را در معرض هک‌های کریپتو قرار می‌دهد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *