قیمت آربیتروم (ARB) طی هفته گذشته 28 درصد کاهش داشته است. اما این تیم با اعلام یک ایردراپ دیگر از طریق توییتر در 25 آوریل، نگرانی‌های نزولی بیشتری را برانگیخت.

Arbitrum یک راه حل مقیاس پذیری لایه 2 برای بلاک چین اتریوم است که برای بهبود سرعت تراکنش و افزایش حریم خصوصی با ذخیره داده های خارج از زنجیره طراحی شده است. در روز سه‌شنبه، ۲۵ آوریل، آربیتروم (ARB) با انتشار ۱۱۳ میلیون توکن به ارزش نزدیک به ۱۲۰ میلیون دلار برای پاداش دادن به ۱۳۱ سازمان غیرمتمرکز خودمختار (DAO) که پروژه‌های اولیه‌ای را در شبکه آربیتروم ساخته‌اند، ترس‌ها را نسبت به یک تغییر قیمت دیگر ایجاد کرد.

در 12 ساعت اول پس از ایردراپ، بازار بی حرکت به نظر می رسید زیرا قیمت ARB به طور متزلزلی بالاتر از سطح حمایت 1.30 دلار بود.

DAO های نهنگ ARB Airdropped را نفروخته اند

همانطور که بسیاری انتظار داشتند، تعداد کمی DAO از جمله سه گانهفورا توکن های خود را ظرف یک ساعت پس از Airdrop فروختند. با این حال، در زمان انتشار، داده های زنجیره ای از Loookonchain نشان می دهد که هیچ یک از 50 دریافت کننده برتر Airdrop فروخته نشده است.

نمودار بالا نشان می دهد که اکثر دریافت کنندگان برتر، DAO های رمزنگاری برجسته با خزانه های بزرگ هستند.

گیرندگان برتر Airdrop Arbitrum (ARB). آوریل 2023. منبع: LookOnChain

به طور کلی، نهنگ‌های سازمانی DAO معمولاً به عنوان دارندگان بلندمدت با ترجیحات منحصر به فرد برای ایجاد درآمد غیرفعال در دارایی‌های خود شناخته می‌شوند تا فرصت‌های کوتاه‌مدت کسب سود را کشف کنند.

علاوه بر این، برخلاف دارندگان خرده‌فروشی که می‌توانند به‌هوسیعی بفروشند، اکثر DAOها قبل از تصمیم‌گیری در مورد مدیریت دارایی، فرآیند رای‌گیری زمان‌بر را طی می‌کنند.

با توجه به این موارد، اگر DAO های برتر به HODL ادامه دهند، ARB می تواند از اصلاح قیمت در روزهای آینده جلوگیری کند.

تصمیم گیری جذب برخی کشش است

یکی دیگر از سیگنال‌های صعودی حیاتی برای Arbitrum، افزایش اخیر آدرس‌های فعال روزانه (DAA) است که در شبکه تعامل دارند. بر اساس داده ها از مقدسآدرس‌های فعال روزانه که در Arbitrum تعامل دارند برای 3 روز متوالی افزایش یافته است.

از زمان پایین ترین آدرس اخیر یعنی 17687 آدرس در 21 آوریل، Arbitrum افزایش چشمگیر 250 درصدی را به 61886 در پایان 24 آوریل ثبت کرده است.

قیمت آربیتروم (ARB) در مقابل آدرس‌های فعال روزانه.  آوریل 2023.
قیمت آربیتروم (ARB) در مقابل آدرس‌های فعال روزانه. آوریل 2023. منبع: مقدس

افزایش در DAA (آدرس های فعال روزانه) یک سیگنال صعودی در نظر گرفته می شود زیرا نشان دهنده افزایش تعداد کاربران در شبکه است. این نشان می دهد که افراد و نهادهای بیشتری آربیتروم و پروژه های ساخته شده بر روی آن را اتخاذ می کنند.

علاوه بر DAO های HODLing، افزایش اخیر در DAA می تواند به زودی باعث افزایش تقاضا و به طور بالقوه افزایش طولانی مدت قیمت برای ARB شود.

پیش‌بینی قیمت ARB: حرکت صعودی خفیف می‌تواند باعث بازگشت به سمت 1.45 دلار شود

با نگاهی دقیق به نسبت ارزش فعلی بازار به ارزش واقعی (MVRV) شبکه L2، قیمت ARB احتمالاً قبل از وارد شدن به بازی به 1.50 دلار باز خواهد گشت.

همانطور که اوضاع پیش می‌رود، اکثر سرمایه‌گذارانی که ARB را در ماه گذشته خریداری کرده‌اند، در حال حاضر 5 درصد زیر آب هستند. و هنگامی که MVRV به چنین سطوح مهمی کاهش می یابد، دارندگان احتمالاً فروش را متوقف می کنند تا از ضرر بیشتر جلوگیری کنند.

اگر سناریوی صعودی اجرا شود، قیمت ARB می تواند قبل از مواجهه با مقاومت قابل توجه، 10 درصد افزایش یابد و به 1.45 دلار برسد. و اگر گاوها بتوانند از آن سطح مقاومت عبور کنند، Arbitrum می تواند به سمت 1.60 دلار افزایش یابد.

قیمت آربیتراژ (ARB) در مقابل سیستم MVRV آوریل 2023
قیمت آربیتراژ (ARB) در مقابل سیستم MVRV آوریل 2023. منبع: مقدس

با این حال، اگر قیمت ARB به زیر 1.30 دلار کاهش یابد، خرس‌ها همچنان می‌توانند روایت را تغییر دهند. با این وجود، سرمایه گذارانی که ناامید از حفظ ضرر خود در زیر محدوده 5 درصد هستند، در این سطح حمایت خواهند کرد.

اما، اگر سطح حمایت 1.30 دلار شکست بخورد، قیمت Arbitrum می‌تواند بیشتر به سمت محدوده ضرر 10 درصدی در 1.23 دلار کاهش یابد، جایی که دارندگان ممکن است فروش را متوقف کنند و ناخواسته باعث بازگشت مجدد شوند.

The post Arbitrum (ARB) دارای پشتیبانی قیمت 1.30 دلاری در میان Airdrop 120 میلیون دلاری است اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *