بیت کوین چهار روز است که در صرافی بایننس ایالات متحده با قیمت ۷۰۰ دلار معامله می شود. با این حال، تحلیلگران نمی توانند در مورد علت اصلی به توافق برسند. آنها به ویژه در نقش بازارسازان و اقدامات نظارتی در انتظار متفاوت هستند.

قیمت بیت کوین در روز پنج شنبه در Binance.US 700 دلار بالاتر بود و یک فرصت آربیتراژ منحصر به فرد را برای معامله گران فراهم کرد. این ارز دیجیتال به مدت چهار روز در صرافی بایننس ایالات متحده با قیمت بالاتر معامله می شود.

دیفرانسیل های بایننس

در حال حاضر قیمت یک بیت کوین در بازارهای جهانی مانند صرافی جهانی بایننس 28000 دلار است. با این حال، در Binance.US، یک بیت کوین 28300 دلار قیمت دارد که نشان دهنده حق بیمه 700 دلاری است. این هزینه اضافی حدود 2.5 درصد از ارزش بیت کوین را نشان می دهد.

حق بیمه اولین بار در صبح شنبه ظاهر شد و از آن زمان تاکنون باقی مانده است. این تفاوت قیمت بر نرخ های تامین مالی در سایر صرافی ها از جمله Bitmex تاثیر گذاشته است.

معامله گران معمولاً می توانند از تفاوت قیمت بیت کوین بین Binance.US و سایر صرافی ها با خرید با تخفیف و فروش با حق بیمه سود ببرند. Binance و Binance.US پلتفرم های جداگانه ای برای پاسخگویی به محیط نظارتی منحصر به فرد آمریکا هستند. آنها همچنین ارزهای دیجیتال مختلفی را برای تجارت ارائه می دهند.

چرا تفاوت؟

معامله گران در مورد این شکاف گمانه زنی کرده اند که در طول آن غیرعادی است. برخی معتقدند که این حق بیمه ممکن است نتیجه خروج بازارسازان از Binance.US باشد.

بازارسازان معامله گران نهادی هستند که نقدینگی را در صرافی ها با ایجاد سفارش های خرید و فروش برای یک ارز دیجیتال با استفاده از سرمایه خود برای کسب سود فراهم می کنند. خروج بازارسازان می تواند منجر به کاهش نقدینگی شود. به نوبه خود، این می تواند باعث عدم تعادل قیمت شود.

با این حال، ممکن است آربیتراژ در این مورد خاص به آسانی نباشد.

یکی از کاربران توییتر، @fewseethis، حدس زد که اخبار مربوط به اقدامات نظارتی در آینده می تواند آنها را ترسانده باشد. “اگر نوعی اقدام دولتی علیه بایننس ورودی ایالات متحده وجود داشته باشد و بازارسازانی که معمولاً در آنجا تجارت می کنند از آن مطلع باشند، ممکن است آنها را ترک کنند و نقدینگی کافی وجود نداشته باشد و امکانات آربیتراژ کاهش یابد.”

اگرچه یکی دیگر از تحلیلگران توییتر معتقد است که خروج بازارسازان این پدیده را توضیح نمی دهد.

گفت: «به نظر نمی رسد نشانه قوی مبنی بر خروج (سازندگان بازار) وجود داشته باشد @_FabianHD. “عمق دفتر سفارش در مقایسه با سایر بازارها به طور قابل توجهی افزایش نیافته است و کل دارایی ها در طول ماه ثابت بوده است.”

پس از نگاهی به پنج بازارساز بزرگ در Binance.US، او به این نتیجه رسید که “هیچ چیز غیرعادی” وجود ندارد. “به نظر نمی رسد که جریان های خروجی هنوز نشان دهنده عجله برای خروج از بورس باشد.”

کانر رایدر از Kaiko Data با استناد به “عدم تغییر در نقدینگی” موافق است. او در مورد Binance.US ادامه داد: «بعد از این نظریه‌ها، من به احتمال زیاد یک مشکل تقاضای BTC در بورس غیر نقدینگی است که در سمت دلار با مشکل مواجه است.»

The post فرصت آربیتراژ؟ قیمت بیت کوین 700 دلار بالاتر در Binance.US اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *