هفته گذشته، قیمت آربیتروم (ARB) افزایش قابل توجهی داشت زیرا گاوها تلاش های متعددی برای بازپس گیری منطقه 1.20 دلار انجام دادند. یک فرو رفتن عمیق در داده های زنجیره ای نشان می دهد که خرس ها اکنون کاملاً تحت کنترل هستند. آیا آنها برای تأیید پیش‌بینی قیمت 1 دلاری آربیتروم، نزولی را مجبور می‌کنند؟

به نظر می رسد که آربیتروم در چند هفته گذشته کشش قابل توجهی به دست آورده است، اما به افزایش متناسبی در ارزش اقتصادی تبدیل نشده است. با توجه به اینکه بزرگترین گروه نهنگ در اکوسیستم آربیتروم اکنون در موقعیت نزولی قرار گرفته است، قیمت ARB تا چه حد کاهش خواهد یافت؟

سود کشش شبکه به فعالیت اقتصادی تبدیل نشده است

در حالی که Arbitrum به دلیل پذیرش فزاینده و افزایش فعالیت شبکه خبرساز شده است. با وجود افزایش کشش، حجم تراکنش ARB به کاهش ادامه داده است.

نمودار زیر نشان می دهد که چگونه آدرس های فعال (7d) بین 8 تا 22 می 41 درصد افزایش یافته است.

اما حجم تراکنش های روزانه ARB با 92 درصد کاهش از اوج خود یعنی 1.27 میلیارد به 102.38 میلیون توکن ARB تراکنش شده در مدت مشابه رسید.

پیش بینی قیمت آربیتروم (ARB) می 2023 – آدرس های فعال در مقابل حجم تراکنش منبع: مقدس

آدرس‌های فعال (7d) تعداد آدرس‌های منحصربه‌فردی را که در یک شبکه تعامل دارند اندازه‌گیری می‌کند. در حالی که حجم تراکنش میزان فعالیت معاملاتی را که در یک دوره تجاری خاص رخ می دهد، ارزیابی می کند.

نگران کننده است که چنین واگرایی منفی را می توان به روش های مختلفی تفسیر کرد. برای شروع، افزایش آدرس‌های فعال نشان‌دهنده تعداد فزاینده‌ای از افراد یا نهادهای شرکت‌کننده در شبکه است.

با این حال، کاهش حجم تراکنش ممکن است به این معنی باشد که این شرکت‌کنندگان جدید تراکنش‌ها را با فرکانس یا حجم مشابه کاربران فعلی انجام نمی‌دهند.

ثانیاً، کاربران فعال می‌توانند فعالیت‌های غیرمعامله‌ای غیر از مبادله ارزش سنتی انجام دهند. به عنوان مثال، ممکن است از آزمایش کاربران برنامه‌های غیرمتمرکز جدید (dApps)، مبادله توکن‌ها، سهام‌داری یا رأی‌دهی حاکمیتی ناشی شود.

به طور خلاصه، به نظر می رسد که اکثر کاربران فعال در Arbitrum از سایر ویژگی های پلتفرم استفاده می کنند که شامل انتقال مستقیم ارزش معاملاتی نمی شود.

اگر حجم معاملات روزانه ARB افزایش پیدا نکند، دارندگان ARB ممکن است در روزهای آینده شاهد کاهش قابل توجه قیمت باشند.

بزرگترین نهنگ های ARB شروع به فروش کرده اند

تاثیرگذارترین گروه نهنگ آربیتروم که موجودی بین 10 تا 100 میلیون توکن ARB را در اختیار دارد، فروش دیگری را آغاز کرده است.

پس از دو هفته ثابت ماندن، نمودار زیر نشان می دهد که چگونه آنها بیش از 130 میلیون ARB را بین 17 تا 22 می تخلیه کرده اند.

با قیمت فعلی بازار 1.12 دلار، توکن های فروخته شده تقریباً 145 میلیون دلار ارزش دارند.

پیش بینی قیمت آربیتروم (ARB) می 2023 - موجودی کیف پول نهنگ.
پیش بینی قیمت آربیتروم (ARB) می 2023 – موجودی کیف پول نهنگ – منبع: مقدس

به یاد بیاورید که بخش بزرگی از 120 میلیون دلار اخیر Airdrop به این خوشه از سرمایه گذاران بزرگ نهادی اختصاص یافت.

به نظر می رسد که آنها در حال حاضر پول نقد می کنند. با توجه به تأثیر این نهنگ ها بر قیمت، ARB می تواند در صورت ادامه فروش به زیر 1 دلار کاهش یابد.

پیش‌بینی قیمت ARB: کاهش دیگری زیر 1 دلار؟

نسبت ارزش بازار به ارزش واقعی (MVRV) که وضعیت مالی دارندگان آربیتروم فعلی را ارزیابی می کند، نشان می دهد که کاهش 1 دلاری محتمل ترین پیش بینی قیمت ARB است.

اکثر سرمایه گذارانی که ARB را در 30 روز گذشته خریداری کرده اند، 6 درصد زیر آب هستند. داده های تاریخی حاکی از آن است که دارندگان ARB می توانند به فروش خود ادامه دهند تا زمانی که قیمت 8 درصد دیگر به 1 دلار کاهش یابد.

و اگر پشتیبانی 1 دلاری نتواند حفظ شود، ARB می تواند بیشتر به سمت 0.90 دلار کاهش یابد

Arbitrum (ARB) Price Prediciton، می 2023. نسبت MVRV.  می 2023
پیش بینی قیمت آربیتراژ (ARB)، می 2023. نسبت MVRV. می 2023. منبع: مقدس

در مقابل، گاوها می توانند شتابی را برای نفی پیش بینی نزولی قیمت ARB در صورت بازپس گیری نقطه عطف 1.20 دلار پیدا کنند. با این حال، دارندگان می توانند پس از نزدیک شدن قیمت به نقطه سربه سر خود در حدود 1.19 دلار شروع به فروش کنند.

با این وجود، اگر گاوها از 1.19 دلار عبور کنند، ARB می تواند به سمت 1.30 دلار افزایش یابد.

The post Arbitrum (ARB) پیش بینی قیمت: آیا قیمت به زیر 1 دلار کاهش می یابد؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *