شرکت امنیتی بلاک چین AnChain.ai از تبلیغات اخیر هوش مصنوعی (AI) برای شناسایی کلاهبرداری های رمزنگاری و جریان های غیرقانونی صندوق بلاک چین استفاده می کند.

مدیر عامل شرکت، دکتر ویکتور فانگ، امیدوار است که چارچوب جدیدی به نام Web3 SOC پنجره شناسایی هفت روزه برای بهره برداری های قرارداد هوشمند در سال 2022 را کاهش دهد.

چگونه شرکت های امنیتی بلاک چین بر قراردادهای هوشمند نظارت می کنند

این شرکت می‌خواهد شکاف بین Web3 و نقض‌های سنتی امنیت سایبری را کاهش دهد. پروژه‌های Web3 تنها تقریباً 40 روز پس از بهره‌برداری به هک‌ها پاسخ می‌دهند، در مقایسه با زمان پاسخگویی پنج ساعته برای نفوذهای سایبری معمولی.

AnChain.ai موافق است که حسابرسی قرارداد هوشمند اولین گام از یک چارچوب جامع مدیریت ریسک است. از یادگیری ماشین برای شناسایی ناهنجاری های قرارداد هوشمند، همراه با یک پلت فرم تجزیه و تحلیل چند زنجیره ای استفاده می کند.

چارچوب ریسک Web3 SOC | منبع: AnChain.ai

به گفته فانگ، وجوه از دست رفته به دلیل بهره برداری از قراردادهای هوشمند در سال 2022 بالغ بر 4 میلیارد دلار بوده است که برای هر حادثه حدود 200 میلیون دلار هزینه برای قربانیان داشته است.

هک های قابل توجه عبارتند از اکسپلویت Horizon Bridge که قربانیان آن بیش از 600 میلیون دلار هزینه داشت و هک 566 میلیون دلاری Binance Smart Chain.

با توجه به امنیت Web3 Cyvers.ai رقیب AnChain.aiگزارشحسابرسی قراردادهای هوشمند برای جلوگیری از کلاهبرداری های رمزنگاری کافی نیست. قراردادهای هوشمند حسابرسی شده در حدود 52 درصد از هک ها دخیل بودند. علاوه بر این، خطای انسانی، از جمله کلیدهای به خطر افتاده، عامل 30 درصد از هک‌های Web3 در سال 2022 بوده است.

AnChain.ai نیز کمک می کند مقامات پولشویی تشخیص می دهند که آیا شرکت ها قانون رازداری بانکی را نقض می کنند یا خیر. خدمات درآمد داخلی از فناوری شرکت برای بررسی پرونده های دارایی های دیجیتال و جرایم یقه سفید استفاده می کند.

هوش مصنوعی همچنین می تواند فعالیت مشکوک بلاک چین را علامت گذاری کند

در سطح امنیت سایبری شرکتی، هوش مصنوعی می تواند انحرافات از فعالیت شبکه عادی یک شرکت را تشخیص دهد. شرکت ها از فایروال ها و هوش مصنوعی برای دور نگه داشتن عوامل تهدید استفاده می کنند. Cyvers.ai از تجزیه و تحلیل زنجیره ای و خارج از زنجیره با سیستم های هشدار برای قراردادهای هوشمند مهم یا آدرس های کیف پول حمایت می کند.

کلاهبرداری های رمزنگاری اغلب وجوه دزدیده شده را به ارزهای دیجیتال مقاوم در برابر سانسور تبدیل می کنند. هکرها بعداً وجوه را از طریق یک میکسر مانند Tornado Cash عبور می دهند تا پیوندهای بین منبع و مقصد وجوه را از بین ببرند.

شرکت های پزشکی قانونی مانند Elliptic، Chainalysis و PeckShield می توانند داده های تراکنش را برای آموزش مدل های هوش مصنوعی برای شناسایی تراکنش های مشکوک ارائه دهند. Cyvers.ai از یادگیری ماشین هندسی برای یادگیری رفتارهای معمول کاربران رمزنگاری و شناسایی ناهنجاری ها استفاده می کند.

شرکت هایی که ابزارهای امنیت سایبری هوش مصنوعی را توسعه می دهندگفتنهدف اول کاهش مثبت کاذب است. Acumen Research تخمین می زند که بازار جهانی امنیت سایبری هوش مصنوعی تا سال 2030 به 133.8 میلیارد دلار خواهد رسید.

برای آخرین تحلیل بیت کوین (BTC) Be(In)Crypto، اینجا را کلیک کنید.

پست هوش مصنوعی به عنوان سلاح آینده در برابر کلاهبرداران کریپتو ظاهر شد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *