Bakkt، یک شرکت تجارت و خدمات ارزهای دیجیتال که متعلق به اپراتور مبادلات مالی Intercontinental Exchange است، چندین ارز دیجیتال اصلی را از فهرست خارج می کند.

در مجموع، این شرکت در حال کاهش پشتیبانی از 23 دارایی دیجیتال است. اینها شامل تعدادی توکن برجسته DeFi مانند UNI و AAVE است. سایر ارزهای رمزنگاری شده معروف نیز توسط Bakkt حذف شده اند. اینها شامل ENJ، XLM و XTZ برای نام بردن چند مورد هستند.

حذف Bakkt نشان دهنده چرخش از خرده فروشی به B2B است

این خبر مبنی بر اینکه Bakkt تعدادی از آلتکوین ها را از فهرست حذف خواهد کرد، پس از اعلام این شرکت در ماه آوریل مبنی بر تکمیل خرید Apex Crypto منتشر شد.

در یک بیانیه مطبوعاتی که در آن زمان منتشر شد، بکت گفت که این تصاحب در راستای تلاش‌هایش برای دو برابر کردن بازار تجارت به تجارت (B2B) برای خدمات کریپتو است. برای این منظور، و همچنین خرید پلت فرم معاملاتی رمزنگاری کلید در دست Apex، Bakkt صرافی ارز دیجیتال خرده فروشی خود را در ماه فوریه منحل کرد.

با تمرکز مجدد بر فضای B2B، Bakkts منعکس کننده این شناخت رو به رشد است که بازار کریپتوهای خرده فروشی مانند گذشته فرصت طلبانه نیست.

در سال‌های اخیر، چند نام بزرگ بر بازار جهانی خدمات تجارت کریپتو خرده‌فروشی تسلط پیدا کرده‌اند. و آنهایی که آن را حفظ می کنند با بار نظارتی فزاینده ای روبرو هستند.

از آنجایی که تنظیم‌کننده‌های مالی در سراسر جهان تلاش‌های خود را برای حمایت از مصرف‌کننده افزایش داده‌اند، هزینه‌های انطباق برای پلتفرم‌هایی که می‌خواهند خدمات خود را مستقیماً به مصرف‌کنندگان بفروشند، به شدت افزایش یافته است. در حال حاضر، بسیاری در تعجب هستند که آیا ممکن است جنون خرده فروشی پایان یافته باشد.

رشد خدمات رمزنگاری B2B2C

Bakkt ممکن است ارزهای رمزنگاری شده محبوب را از فهرست حذف کرده و محصولات رمزنگاری خرده فروشی خود را خارج کند. اما به روشی دوربرگردان، همچنان بر خدمات رسانی به مصرف کنندگان نهایی متمرکز است. انتقال شرکت به یک مدل B2B بهتر است به عنوان تغییر به مدل کسب و کار به تجارت به مصرف کننده (B2B2C) در نظر گرفته شود.

از طریق خرید Apex، Bakkt بیش از 30 مشتری تجاری را انتخاب کرد که شامل فین‌تک‌ها، اپلیکیشن‌های تجاری، نئوبانک‌ها و غیره بودند.

در آینده، Bakkt از فروش خدمات خود به مصرف کنندگان دور می شود. در عوض، به طور فزاینده ای بر روی توسعه راه حل های کلید در دست برای مشتریان شرکتی متمرکز شده است. اینها به کسب و کارها اجازه می دهد تا به سرعت و به راحتی رمزنگاری را در محصولات خود ادغام کنند.

به عنوان مثال، Bakkt Crypto Connect برای بانک‌هایی است که می‌خواهند رمزنگاری را سریع و بدون نقص در برنامه‌های خود ادغام کنند. در قسمت جلو، کاربران فقط باید با برنامه بانکی خود برای دسترسی به خدمات جدید تعامل داشته باشند. در همین حال، Bakkts از حفظ نقدینگی، نگهداری، تسویه حساب و انطباق با مقررات مراقبت می کند.

پشتیبانی پلتفرم و تقاضای کریپتو

با توجه به اخیر Bakkt تصمیم گیرییک سوال کلیدی مطرح می شود آیا رشته اخیر حذف از فهرست نشان می دهد که تقاضای کافی برای خدمات آلت کوین وجود ندارد؟

با توجه به اولویت‌های فعلی این شرکت، مطمئناً تقاضا بر روی تعداد معدودی از ارزهای دیجیتال متمرکز است. اینها عبارتند از بیت کوین، اتر و محبوب ترین استیبل کوین ها.

BeInCrypto برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دلیل حذف انبوه آن از فهرست، با Bakkt تماس گرفت. این شرکت در زمان نگارش این مقاله پاسخی نداد.

در برخی موارد، پلتفرم‌های معاملاتی که پشتیبانی از ارزهای دیجیتال را کنار می‌گذارند، تأثیر فوری و قابل‌توجهی بر بازار داشته است. به عنوان مثال، زمانی که Binance US در ماه آوریل TRX را از فهرست خارج کرد، قیمت بازار توکن یک شبه 8 درصد کاهش یافت.

The post Bakkt Delisting Frenzy: AVAX، LINK، FTM، و 20 آلتکوین دیگر از پیامدهای آن رنج می برند، اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *