بانک تسویه حساب های بین المللی و بانک انگلستان اخیراً پایلوت ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را منعقد کرده اند که می تواند قانونگذاران را بر نهایی کردن مقررات کریپتو بریتانیا متمرکز کند.

پروژه آزمایشی، پروژه مریدین، پیام‌هایی را بین سیستم تسویه ناخالص بی‌درنگ BoE و ثبت زمین برای خرید خانه با استفاده از پول بانک مرکزی هماهنگ کرد.

BoE برای در نظر گرفتن تسویه حساب های استیبل کوین CBDC به قوانین جدیدی نیاز دارد

این انتقال فقط شامل بانک های تجاری و اشخاص حقوقی به نمایندگی از خریدار و فروشنده می شود.

مدل همگام سازی تسویه بین بانکی | منبع: بانک تسویه حساب های بین المللی

یک اپراتور همگام سازی RTGS و ثبت زمین را به هم مرتبط کرد و اطمینان حاصل کرد که وجوه فقط در صورت تغییر مالکیت تغییر می کند. این اتصال از رابط های برنامه نویسی کاربردی (API) مطابق با استانداردهای جهانی پیام مالی استفاده می کرد. API ها تعامل بین دو سیستم نرم افزاری مجزا را تعریف می کنند.

بانک انگلستان می‌تواند APIها را برای انتقال این پیام‌ها به سایر طبقات دارایی قبل از راه‌اندازی سیستم RTGS خود در سال آینده تطبیق دهد.

در اوایل ماه جاری، سر جان کانلیف، معاون ثبات مالی بریتانیا، پیشنهاد کرد که یک سیستم تسویه حساب بین بانکی جدید می تواند RTGS را با یک دفتر کل توزیع شده جفت کند.

از طرف دیگر، BoE می‌تواند منتظر تصویب لایحه بازارهای خدمات مالی باشد. قوانین جدید قوانینی را برای تسویه حساب های استیبل کوین تعریف می کند.

کانلیف ​​استدلال کرد که در حالی که استیبل کوین ها کارایی پرداخت را ارائه می دهند، قبل از اینکه بانک ها بتوانند از آنها برای تسویه تراکنش های بین بانکی استفاده کنند، به قوانینی نیاز دارند.

یک مقام وزارت خزانه داری می گوید قانونگذاران بریتانیا می توانند لایحه را در یک سال نهایی کنند

در حالی که هیچ چارچوب زمانی مشخصی برای تصویب این لایحه وجود ندارد، قانونگذاران می توانند روند را برای واکنش سریع به رویدادهای پیش بینی نشده پیگیری کنند. اندرو گریفیث وزیر مالی اخیراگفتCNBC که دولت قصد دارد تا سال آینده مقررات ارزهای دیجیتال را نهایی کند.

لایحه FSM مربوط به کریپتو، مرحله کمیته خود را در مجلس اعیان در 23 مارس به پایان رساند. این لایحه در حال حاضر در مرحله گزارش خود است، جایی که اعضا می توانند اصلاحات بیشتری را پیشنهاد کنند که در مرحله کمیته پوشش داده نشده است.

این لایحه با تمام تغییرات توافق شده قبل از انتقال به قرائت سوم تجدید چاپ می شود که آخرین فرصت برای اصلاحات است.

مراحل نهایی تصویب شامل بررسی اصلاحات و موافقت سلطنتی است. اگر هر دو مجلس عوام و مجلس اعیان به سرعت در مورد تجدید نظر نهایی توافق کنند، پادشاه می تواند این لایحه را به قانون تبدیل کند.

پس از آن، بازیگران صنعت کریپتو احتمالاً پنجره ای برای پیروی از قانون جدید خواهند داشت. کوین بیس گفت مقررات ارزهای دیجیتال ایالات متحده ممکن است منجر به تغییر تمرکز از ایالات متحده به بریتانیا شود

برای آخرین تحلیل بیت کوین (BTC) Be(In)Crypto، اینجا را کلیک کنید.

The post پایلوت موفق CBDC بانک انگلستان می تواند مقررات رمزنگاری بریتانیا را سرعت بخشد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *