را معاون بانک مرکزی انگلیس هشداری صادر کرده است مبنی بر اینکه رگولاتورها ممکن است نیاز به محدود کردن استفاده از استیبل کوین ها داشته باشند.

به گفته معاون ثبات مالی بانک انگلستان، رگولاتورها ممکن است مجبور شوند برای حفظ ثبات مالی، استیبل کوین ها را در پرداخت ها محدود کنند. صحبت كردن روز دوشنبه در کنفرانس Innovate Finance، جان کانلیف ​​گفت که اگرچه خطرات ثبات مالی ناشی از استیبل کوین‌های پرداخت باید در طول زمان قابل مدیریت باشد، اما عدم اطمینان در مورد میزان پذیرش و میزان پذیرش آن‌ها وجود دارد.

کانلیف ​​گفت: «اما نمی‌توانیم به طور قطعی میزان و سرعت پذیرش استیبل کوین‌های پرداخت را بدانیم و ممکن است حداقل در ابتدا به محدودیت‌هایی نیاز داشته باشیم تا اطمینان حاصل کنیم که از تغییرات مخربی که می‌تواند ثبات مالی را تهدید می‌کند اجتناب کنیم.»

این هشدار می تواند پیامدهای جدی برای استیبل کوین هایی مانند USDT تتر، USDC Circle و BUSD بایننس داشته باشد. استیبل کوین ها توکن های ارز دیجیتال هستند که در تئوری ارزش دارایی های سنتی مانند ارزهای فیات را منعکس می کنند. تنظیم کننده ها نگران دارایی هایی هستند که ارزش آنها را تشکیل می دهد. برخی از ناظران می ترسند که اگر استیبل کوین ها به رقیبی برای پول های فیات تبدیل شوند، خطری برای سیستم مالی ایجاد کنند.

نوسانات اخیر در بازارهای کریپتو سوالاتی را در مورد ثبات واقعی چنین توکن هایی ایجاد می کند. TerraUSD، یک استیبل کوین الگوریتمی، زمانی که سرمایه گذاران وجوه خود را برداشت کردند، تقریباً به صفر رسید. سرمایه گذاران به طور گسترده در مورد مدل فنی توکن نگران بودند. علاوه بر این، هیچ چارچوبی برای مصرف کنندگان برای دریافت بازپرداخت در صورت شکست استیبل کوین وجود ندارد. برخلاف پول بانک تجاری که از بیمه سپرده تا سقف 85000 پوند (105100 دلار) برخوردار است.

نگرانی های استیبل کوین

ماه گذشته USDC پس از اینکه ذخایر آن در سقوط بانک سیلیکون ولی گیر افتاد کاهش یافت. ناظران نگران بودند که یک depegging طولانی مدت می تواند بسیاری از اکوسیستم DeFi را باز کند.

کانلیف ​​تأکید کرد که دارایی‌های موجود در پشت استیبل کوین باید «ارزش کافی برای پاسخگویی به درخواست‌های بازخرید» داشته باشند. در غیر این صورت، برای جلوگیری از سناریویی که در آن استیبل کوین های سیستمیک خطراتی برای سیستم مالی ایجاد می کنند. او پیشنهاد کرد که چنین دارایی هایی می تواند شامل سپرده در بانک انگلستان یا اوراق بهادار بسیار نقدشونده باشد.

دولت بریتانیا در حال حاضر در حال رایزنی در مورد مقررات جدید برای رسیدگی به خطرات ناشی از ارزهای دیجیتال برای مصرف کنندگان است و در عین حال اطمینان حاصل می کند که این کشور مکانی برای تجارت شرکت های رمزنگاری باقی می ماند. لایحه خدمات مالی و بازارهای آتی با هدف وارد کردن استیبل کوین های دارای پشتوانه دارایی به بخش نظارتی است. نخست وزیر ریشی سوناک حمایت خود را از رمزنگاری ابراز کرده است و بریتانیا در حال بررسی نسخه دیجیتالی پوند انگلیس است که گاهی اوقات به عنوان “Britcoin” شناخته می شود.

The post ثبات مالی در معرض خطر کریپتو استیبل کوین‌ها، می‌گوید مقام بانک انگلستان اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *