آوریل ماه جالبی برای بازار ارزهای دیجیتال بود که با نوسانات بالا، اوج های جدید سالانه و افت شدید مشخص می شود. BeInCrypto به پیش‌بینی‌های ارزهای دیجیتال در ماه مه آینده نگاه می‌کند

ماه رو به پایان است و نوسانات تقریباً کاملاً از بین رفته است. با این حال، ماه می می تواند هیجان را به بازار ارزهای دیجیتال بازگرداند.

در زیر بزرگ‌ترین پیش‌بینی‌های ارزهای دیجیتال در ماه می، مربوط به بیت‌کوین، بازار ارزهای دیجیتال و سایر ارزهای رمزپایه محبوب وجود دارد.

قیمت بیت کوین (BTC) در سال 2023 به اولین بسته نزولی ماهانه خود خواهد رسید

قیمت بیت کوین سه شمع ماهانه صعودی متوالی ایجاد کرده است. در صورتی که قیمت در دو روز آخر ماه آوریل به زیر 28476 دلار بسته نشود، کندل ماهانه نیز صعودی خواهد بود و به چهارمین کندل متوالی خواهد رسید.

با این حال، چشم انداز آینده ماه می چندان روشن به نظر نمی رسد. دلیل اصلی این امر واکنش منفی به ناحیه مقاومت افقی 31000 دلاری است.

در حالی که قیمت بیت کوین در ابتدا بالاتر از آن بود، به شدت رد شد و باعث کاهش کوتاه مدت شد. این منطقه بسیار مهم است زیرا از ابتدای سال 2021 به طور متناوب به عنوان حمایت و مقاومت عمل کرده است.

نمودار ماهانه BTC/USD. منبع: TradingView

علاوه بر این، شاخص قدرت نسبی هفتگی (RSI) برای رد شدن آماده به نظر می رسد. معامله گران از RSI به عنوان یک شاخص حرکت برای ارزیابی اینکه آیا یک بازار بیش از حد خرید شده یا بیش از حد فروش است و برای تعیین اینکه آیا یک دارایی را انباشته یا بفروشند، استفاده می کنند.

اگر RSI بالاتر از 50 باشد و روند صعودی باشد، گاوها همچنان مزیت دارند، اما اگر قرائت زیر 50 باشد، برعکس است.

از آنجایی که RSI از پایین به خط 50 رسیده است (دایره قرمز)، ممکن است این اندیکاتور باعث رد شود و با رد ناحیه مقاومت افقی هماهنگ شود.

اگر قیمت BTC به بالاتر از ناحیه مقاومت 31000 دلار برسد، این پیش‌بینی نزولی را باطل می‌کند و می‌تواند باعث افزایش قیمت به 42000 دلار شود.

نرخ تسلط بیت کوین (BTCD) به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت

نرخ تسلط بیت کوین رابطه بین ارزش بازار بیت کوین و بقیه بازار ارزهای دیجیتال را نشان می دهد. ارزش BTCD 48.50٪ به این معنی است که 48.50٪ از کل سرمایه بازار ارزهای دیجیتال از بیت کوین می آید.

حتی اگر BTCD به بالاترین سطح سالانه جدید نزدیک است، چندین علامت نزولی را نشان می دهد. در مرحله اول، یک شمعدان ستاره تیرانداز در بازه زمانی هفتگی ایجاد کرد (نماد قرمز).

ستاره تیرانداز نوعی شمعدان نزولی است که با فتیله بالایی بلند و بسته شدن نزولی مشخص می شود. این بدان معنی است که حرکت صعودی نمی تواند ادامه یابد و فروشندگان قیمت را به زیر بازه دوره کاهش دادند.

حرکت نرخ تسلط بیت کوین (BTCD).
نمودار هفتگی BTCD. منبع: TradingView

بعد، RSI هفتگی بیش از حد خرید شده است. آخرین بار در ابتدای سال 2021 بود (دایره قرمز)، قبل از سقوط بسیار شدید.

بنابراین، این احتمال وجود دارد که BTCD 42٪ کاهش یابد. این پیش بینی با بسته شدن هفتگی بالاتر از ناحیه مقاومت 48 درصد نامعتبر خواهد بود. در این صورت، BTCD می تواند به 62 درصد برسد.

قیمت چند ضلعی (MATIC) از 10 مورد برتر خارج خواهد شد

با نگاهی به آلتکوین‌ها در ماه می، پیش‌بینی‌های ارزهای دیجیتال به نفع Polygon (MATIC) نیستند. در حال حاضر، MATIC بر اساس ارزش بازار خود در بین 10 ارز دیجیتال برتر قرار دارد و برای مدت طولانی در بین 10 ارز برتر قرار دارد.

با این حال، اقدام قیمت چندین نشانه نزولی را نشان می دهد که نشان می دهد چند ماه آینده برای قیمت توکن MATIC مثبت نخواهد بود.

دلیل اصلی این واقعیت این است که دارایی دیجیتال کمی زیر خط حمایت یک کانال موازی صعودی بلند مدت معامله می شود.

چنین کانال هایی معمولاً حاوی الگوهای اصلاحی هستند، به این معنی که احتمال شکسته شدن از آن، محتمل ترین سناریو است. اگر چنین اتفاقی بیفتد، قیمت Polygon می تواند به سمت منطقه پشتیبانی 0.75 دلار کاهش یابد و به طور بالقوه به پایین ترین حد ژوئن 2022 در 0.32 دلار سقوط کند.

چند ضلعی (MATIC) قیمت بلند مدت
نمودار هفتگی MATIC/USDT. منبع: TradingView

عقب نزدیک بالای خط حمایت، این پیش بینی نزولی را باطل می کند. در این صورت، قیمت MATIC می تواند به سمت خط وسط کانال در 1.45 دلار حرکت کند.

برای آخرین تحلیل بازار ارزهای دیجیتال BeInCrypto، اینجا را کلیک کنید

پست بزرگترین پیش بینی های رمزنگاری برای می 2023 اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *