وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) در حال بررسی است که آیا بایننس به طور غیرقانونی توسط روس ها برای دور زدن تحریم های ایالات متحده استفاده شده است یا خیر.

همانطور که بلومبرگ روز جمعه گزارش داد، تحقیقات بخش امنیت ملی وزارت دادگستری در حال بررسی این موضوع است که آیا بایننس به تعهدات خود برای جلوگیری از استفاده افراد تحریم شده از صرافی به این شیوه عمل کرده است یا خیر.

بایننس در پاسخ خود اعلام کرد که پروتکل‌های مشتری شما (KYC) با پروتکل‌های سیستم بانکداری سنتی رقابت می‌کند و هر مشتری باید کنترل‌ها را انجام دهد. این بیانیه افزود:

“سیاست ما رویکردی بدون تحمل را برای ثبت نام های مضاعف، هویت های ناشناس و منابع مبهم پول تحمیل می کند.”

با وجود شعارهای صرافی، بایننس اخیراً محدودیت های اعمال شده برای کاربران روسی را کاهش داده است.

بایننس پس از محدود کردن خدمات خود در کشور به دنبال تحریم‌های بین‌المللی، ماه گذشته پرداخت با کارت‌های بانکی روسیه را آغاز کرد. همچنین ممنوعیت قبلی کاربران روسی که دارای رمزنگاری به ارزش بیش از 10000 یورو بودند را لغو کرد.

سردرد تحریم های مداوم صرافی بایننس

اتهامات اخیر اولین بار نیست که بایننس به دلیل استفاده از آن توسط احزاب تحریم شده در آب داغ قرار می گیرد.

وزارت دادگستری همچنین در حال بررسی این پلتفرم در مورد ادعاهای مشابهی است مبنی بر اینکه این پلتفرم به ایرانیان امکان دور زدن تحریم های آمریکا را می دهد. ایران نیز مانند روسیه در معرض تحریم های اقتصادی گسترده است.

در واقع، این موارد حتی بیشتر از مواردی است که علیه روسیه تحمیل شده است، و صرافی‌های ارزهای دیجیتال عملاً از ارائه خدمات به شهروندان یا مشاغل ایرانی منع شده‌اند.

در یکی دیگر از موارد اخیر استفاده از Binance برای انتقال پول بین طرف های تحریم شده، این هفته گزارش شد که دفتر ملی مبارزه با تامین مالی تروریسم اسرائیل (NBCTF) قبلاً حساب های Binance را در تلاش های خود برای خنثی کردن بودجه برای گروه های تروریستی توقیف کرده است.

نه مقامات ایالات متحده و نه اسرائیل هنوز هیچ اتهامی علیه Binince مطرح نکرده اند و این شرکت هرگونه تخلف را رد کرده است.

سوال اصلی برای بخش امنیت ملی وزارت دادگستری این است که آیا این پلتفرم خود با فرار از تحریم ها همراه است؟ با این حال، بلومبرگ گزارش داد که این تحقیقات به موازات تحقیقات موجود توسط بخش جنایی در حال انجام است.

بایننس با مقامات ایالات متحده روبرو شد

در بخش دیگری از وزارت دادگستری، بایننس به دلیل نقض بالقوه ضد پولشویی در حال بررسی است.

اما همانطور که BeInCrypto گزارش کرده است، در ماه دسامبر، دادستان ها هنوز در مورد اینکه آیا آنها شواهد کافی برای طرح اتهام دارند یا خیر اختلاف داشتند.

علاوه بر این، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ادعا کرده است که Binance.US خدمات اوراق بهادار ثبت نشده را ارائه می دهد. با این حال، بار دیگر، توافق کمی در مورد چگونگی پیشبرد پرونده وجود دارد. و در سراسر سیستم سیاسی و حقوقی ایالات متحده، حمایت کمی از موضع SEC مبنی بر اینکه رمزارز تحت پوشش قانون اوراق بهادار است، وجود دارد.

سرانجام، کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) در ماه مارس علیه بایننس شکایت کرد. CFTC در سال 2021 تحقیقات بایننس را به دلیل تجارت غیرقانونی آغاز کرد.

برخی از کارمندان Binance از آن زمان به دلیل شکایت کمیسیون علیه آنها وکیل داده اند.

پست وزارت دادگستری بایننس را به دلیل نقض تحریم‌های روسیه بررسی می‌کند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *