بنا بر گزارش‌ها، بایننس به کاربران اجازه می‌دهد تا پس از محدود کردن خدمات خود در این کشور پس از تحریم‌های بین‌المللی، با کارت‌های بانکی روسیه، رمزنگاری را خریداری کنند.

به گفته این وبلاگ نویس روسی کریل سرگئیفصرافی بی سر و صدا سازگاری با کارت های صادر شده توسط بانک روسیه را در این هفته دوباره معرفی کرد.

تحریم های اتحادیه اروپا و کریپتو روسیه

سرکوب حساب‌های روسیه توسط بایننس پس از تحریم‌های بین‌المللی به دلیل حمله به اوکراین آغاز شد.

اولین حرکت در ماه مارس زمانی انجام شد که بایننس تراکنش های کارت های صادر شده توسط بانک های مستقر در فدراسیون روسیه را مسدود کرد. این تصمیم به دنبال عقب نشینی عمده Visa و Mastercard بود که هر دو ارائه خدمات شبکه را در کشور متوقف کردند.

یک ماه بعد، بایننس در واکنش به تحریم های اتحادیه اروپا، حساب های بسیاری از مشتریان اصلی خود را غیرفعال کرد. از آن زمان، کاربران روسی که دارای ارزهای دیجیتال به ارزش بیش از 10000 یورو هستند، از سپرده گذاری یا معامله جدید منع شده اند. کاربرانی که کمتر از 10000 یورو کریپتو داشتند همچنان فعال هستند.

روسیه به PayTech جایگزین روی می آورد

از زمان تهاجم به اوکراین، روسیه به طور فزاینده‌ای خود را از زیرساخت‌های پرداخت حیاتی مانند شبکه سوئیفت محروم کرده است. بر این اساس، در پی تحریم های گسترده اعمال شده در سال 2022، ایجاد کانال های پرداخت فرامرزی جدید ضروری شده است.

در سخنرانی این ماه، الویرا نابیولینا، فرماندار CBR، رویکرد اتخاذ شده تاکنون را تشریح کرد.

وی گفت: در سال های اخیر کشور در زیرساخت های داخلی خود سرمایه گذاری کرده است. او افزود: «ما از ابتدا این سیستم‌ها را به‌گونه‌ای می‌سازیم که از قابلیت همکاری آن‌ها با شرکای خارجی اطمینان حاصل کنیم». علاوه بر این، او گفت که توسعه یک سیستم شهرک های بین المللی یکی از اولویت های CBR است.

CBDCs و Crypto یک راه حل بالقوه

با ناتوانی بسیاری از کانال های پرداخت موجود بین روسیه و شرکای تجاری آن، این کشور به فناوری های جایگزین روی آورده است.

به عنوان مثال، بانک مرکزی روسیه (CBR) در حال توسعه درگاه های پرداخت برای ادغام با سیستم های خارجی است. مستقیماً با همتایان خود در ترکیه در این زمینه همکاری می کند. در همین حال، اوایل سال جاری، روسیه و ایران همکاری خود را در زمینه شبکه پرداخت بین بانکی آغاز کردند.

CBR همچنین در حال کار بر روی لایحه‌ای است که «رژیم قانونی آزمایشی» را برای ارزهای رمزنگاری شده برای استفاده در معاملات بین‌المللی معرفی می‌کند.

توسعه مداوم یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) نیز به چالش پرداخت های فرامرزی تبدیل شده است. در صحبت با قانونگذاران این هفته، مقامات CBR پیشنهاد کردند که پلتفرم روبل دیجیتال قادر به تعامل با سایر CBDCها خواهد بود.

پست بایننس به محدودیت های حساب روسیه پایان می دهد زیرا کشور از فناوری برای دور زدن تحریم ها استفاده می کند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *