بایننس پس از آنکه مقاله رویترز با استناد به منابع خودی ادعا کرد که وجوه مشتریان را با هم ترکیب کرده است، دوباره با مشکل مواجه شد.

مبادلات متمرکز به ویژه پس از فروپاشی FTX، دائماً تحت نظر جامعه و روزنامه نگاران هستند. اما آیا این ادعای اخیر ترس، عدم اطمینان و شک (FUD) است؟

Binance میلیاردها دلار را با هم ترکیب کرد؟

با توجه به رویترز، بایننس سرمایه‌های مشتریان و درآمد شرکت را در سال‌های 2020 و 2021 با هم ترکیب کرد. این مقاله ادعا می‌کند که صرافی تقریباً روزانه میلیاردها دلار را با هم ترکیب می‌کرد.

رویترز با استناد به سوابق بانکی ادعا کرد که در 10 فوریه 2021، بایننس 20 میلیون دلار از ترازنامه خود را با 15 میلیون دلار سرمایه کاربران در هم آمیخته است.

برد جاف، معاون ارتباطات Binance، توضیح داد که:

«این حساب‌ها برای پذیرش سپرده‌های کاربران استفاده نمی‌شوند. آنها برای تسهیل خرید کاربر مورد استفاده قرار گرفتند. در هیچ زمانی هیچ اختلاط وجود نداشت زیرا اینها 100٪ صندوق های شرکتی هستند.

هنگامی که کاربران پولی را به حساب ارسال می‌کردند، وجوهی را واریز نمی‌کردند، بلکه توکن رمزنگاری سفارشی مرتبط با دلار، BUSD را خریداری می‌کردند. این فرآیند دقیقاً مشابه خرید یک محصول از آمازون بود.”

نانسن نشان می دهد که بایننس بیش از 57.5 میلیارد دلار سرمایه مشتریان دارد.

منبع: نانسن

مسئول سابق SEC دوباره بازدید می کند

وب سایت بایننس زمانی که کاربران سعی در خرید BUSD داشتند، کلمه “سپرده” را نشان داد. جان رید استارک، مسئول سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) می گوید:

این نمایندگی ها این انتظار را ایجاد می کند که وجوه مشتریان به همان روشی که سپرده های نقدی سنتی حفظ می شود.

BeInCrypto در اوایل این ماه در مورد هشدار استارک به کاربران گزارش داد که آینده تجارت Changpeng Zhao در خطر است.

یک تئوری توطئه؟

مقاله رویترز به نقل از کارمندان سابق، ژائو را به اختلاط وجوه برای اجتناب از پرداخت مالیات متهم می کند. علاوه بر این، مقاله اشاره می کند که ژائو می ترسید بانک ها حساب Binance را مسدود کنند.

از این رو، او مجبور شد وجوه کسب و کار را به رمزنگاری تبدیل کند و آن را با رمزنگاری کاربران ترکیب کند.

پاتریک هیلمن، مدیر ارشد استراتژی بایننس، انتقاد کرد مقاله رویترز و آن را تئوری توطئه خواند. او توییت کرد:

این داستان به قدری ضعیف است که آنها مجبور شدند در یک تلاش شفاف برای محافظت از خود در برابر شکایت افترا، “رویترز هیچ مدرکی دال بر گم شدن یا برداشتن پول مشتری بایننس پیدا نکرد.”

در زیر آن، آنها سپس 1000 کلمه تئوری توطئه (که ما توضیح دادیم نادرست بودند) را با هیچ مدرکی غیر از یک “خودی سابق” سنجاق کردند.

در ماه فوریه، فوربس ادعا کرد که بایننس در حال انجام تخلفات مشابه FTX و اختلاط وجوه کاربران بوده است.

در مورد این مقاله یا هر چیز دیگری چیزی برای گفتن دارید؟ برای ما بنویسید یا به بحث ما بپیوندید کانال تلگرام. شما همچنین می توانید ما را بگیرید تیمنتوک، فیس بوکیا توییتر.

برای جدیدترین BeInCrypto بمنتی کوین تجزیه و تحلیل (BTC)، او را کلیک کنیدrه.

The post Binance Under Fire: اتهامات مربوط به اختلاط وجوه کاربران یک بار دیگر ظاهر شد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *