بایننس پس از لغو معاملات بدون کارمزد در ماه مارس، 18 درصد از سهم بازار معاملات نقدی خود را به صرافی های آسیایی تا 6 می از دست داد.

شرکت تحلیلی Kaiko تخمین می‌زند که پس از لغو سیاست معاملاتی کارمزد صفر، سهم بایننس از معاملات نقدی از 73 درصد به 51 درصد کاهش یافته است.

صرافی های آسیایی حجم را جذب می کنند زیرا معامله گران به نظر می رسد ریسک را کاهش دهند

بر این اساس، صرافی‌های رقیب افزایش یافتند و Huobi 8 درصد از حجم و OKX 4 درصد افزایش یافت. صرافی های کره جنوبی شاهد افزایش سهم خود از زیر 8 درصد به تقریبا 14 درصد بودند.

نشانه های اولیه نشان می دهد که صرافی کره جنوبی Upbit به عنوان ذینفع از دست دادن سهم بایننس در بازار است. تا پایان آوریل، سهم بازار آن تقریباً 2 درصد در سال 2023 افزایش یافته است.

علیرغم سقوط، تسلط کلی بایننس بر بازار نسبتاً امن است، به طوری که Coinbase و Upbit تنها حدود 10 درصد از حجم معاملات جهانی را تشکیل می دهند.

با این حال، ممکن است سرمایه گذاران از شکایت اخیر کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CTFC) علیه بایننس نگران شده باشند.

سیسی لو، بنیانگذار شرکت مشاوره بلاک چین Venn Link Partners، استدلال کرد سرمایه‌گذارانی که نگران امنیت وجوه در Binance هستند، برای کاهش ریسک به پلتفرم‌های دیگر مهاجرت کردند.

CFTC دارد متهم بایننس، مدیر عامل سابق آن ساموئل لیم و مدیر عامل شرکت چانگ پنگ ژائو، مربیان بازارسازان ایالات متحده برای دور زدن محدودیت های قانونی برای تجارت مشتقات در بایننس هستند.

صرافی ها جریان های درآمد را در میان درآمدهای کارمزد کمتر متنوع می کنند

احساسات نسبت به کریپتو پس از سقوط چندین شرکت ارز دیجیتال در سال گذشته تشدید شد.

بازار نزولی شاهد کاهش سریع حجم معاملات بود و کوین بیس در سه ماهه اول سالانه 402 میلیارد دلار کاهش را ثبت کرد.

صرافی‌ها برای سرمایه‌گذاری مناسب به جریان‌های درآمدی جایگزین روی آوردند، از جمله خدمات اشتراک و اشتراک اتریوم، و در مورد بایننس، کارمزد معاملاتی صفر برای اکثر جفت‌های نقطه‌ای.

تبلیغ بایننس تقریباً هفت ماه به طول انجامید و به حجم چشمگیر بیت کوین (BTC) برای بازار نزولی کمک کرد.

این کاهش ممکن است اکنون تصویر واقعی تری از جایی که مصرف کنندگان هستند ارائه دهد. عقب نشینی بایننس باعث شد که حجم معاملات بیت کوین در کل بازار به سطوحی کاهش یابد که دقیقاً نشان دهنده بازار نزولی است.

سهم بازار آن در حال حاضر است افتاده به پایین ترین سطح خود از اکتبر 2022 رسیده است.

حجم معاملات بیت کوین در سال 2023 | منبع: اسکله

با این حال، حجم صرافی با معاملات بدون کارمزد روی جفت BTC/TUSD که 50 درصد از حجم معاملات بایننس را تشکیل می‌دهد، افزایش یافت. حجم معاملات برای جفت BTC/TUSD از سایر جفت‌های استیبل کوین در ماه آوریل پیشی گرفت.

سهم بازار جفت معاملاتی بیت کوین
سهم بازار جفت معاملاتی BTC | منبع: اسکله

بحران بانکی ایالات متحده باعث شد که سرمایه گذاران برای معاملات نقدی، استیبل کوین ها را به دلار ترجیح دهند.

برای آخرین تجزیه و تحلیل بیت کوین (BTC) BeInCrypto، اینجا را کلیک کنید.

The post معامله گران Huobi و OKX را پس از معاملات بایننس بدون کارمزد انتخاب کردند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *