بایننس برای دومین بار در چند ساعت گذشته تراکنش های بیت کوین را به حالت تعلیق درآورد. شبکه به شدت شلوغ شده است و باعث افزایش سرسام آور هزینه های تراکنش شده است.

در 7 می، بایننس، بزرگترین صرافی رمزارز جهان، تراکنش های بیت کوین را به حالت تعلیق درآورد. به ازدحام شبکه اشاره کرد و اظهار داشت که در حال کار بر روی اصلاح است.

چند ساعت بعد، شرکت گزارش داد که معاملات دوباره از سر گرفته شده است.

با این حال، در 8 می، بایننس دوباره برداشت بیت کوین را به دلیل حجم زیاد تراکنش های معلق متوقف کرد. حدود یک ساعت بعد بیان کرد:

حجم زیادی از تراکنش‌های برداشت از بایننس هنوز در حال تعلیق است زیرا کارمزدهای تعیین‌شده ما افزایش اخیر هزینه‌های گاز شبکه BTC دلار را پیش‌بینی نمی‌کرد.

بایننس اضافه که تیم در حال کار برای تسریع در تایید تمام تراکنش های معلق بود.

افزایش تقاضای شبکه بیت کوین، بازگشت بایننس

بایننس اظهار داشت که تراکنش‌های برداشت بیت کوین معلق را با کارمزد بالاتری جایگزین می‌کند تا توسط استخرهای ماینینگ دریافت شوند. آخرین آپدیت این شرکت دقایقی پیش خواندن:

برداشت BTC اکنون در Binance از سر گرفته شده است. تراکنش های معلق با جایگزینی آنها با کارمزد تراکنش های بالاتر پردازش می شوند.

افزایش استفاده از Taproot و نوشته های ترتیبی، شبکه بیت کوین را تحت فشار قرار داده است. این باعث شده است که کارمزدهای تراکنش سر به فلک کشیده و ممپول مسدود شود.

علاوه بر این، کارمزد تراکنش های بیت کوین برای اولین بار از سال 2017 از یارانه استخراج 6.25 بیت کوین فراتر رفته است. جیمسون لوپ، پیشگام بیت کوین نظر داد بر روی

بلوک 788695 لحظه ای تاریخی را نشان می دهد که در آن هزینه های تراکنش به دلیل تقاضای زیاد برای فضای بلوک از یارانه استخراج فراتر رفته است. مدل برای امنیت ترمودینامیکی ثابت شده است. تنها سوال باقی مانده این است که آیا این تقاضا پایدار است یا خیر.

بر اساس داده های Mempool.Space، در زمان نگارش این مقاله، بیش از 450000 تراکنش معلق وجود داشت. علاوه بر این، میانگین کارمزد تراکنش ها به بیش از 15 دلار افزایش یافته بود.

وضعیت Mempool شبکه بیت کوین | mempool.space

افزایش فعالیت به جنون memecoin و کتیبه های ترتیبی نسبت داده شده است. افزایش فعالیت شبکه شامل تراکنش‌های BRC-20، کارمزد تراکنش‌ها را به بالاترین حد در چند سال اخیر رسانده است.

کاهش قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در حال حاضر برعکس کارمزد تراکنش است. بیت کوین در روز 2.2 درصد عقب نشینی کرد و در زمان نگارش این مقاله با قیمت 28214 دلار معامله شد.

نمودار 1 بعدی قیمت بیت کوین بیت کوین/دلار آمریکا |  BeInCrypto
نمودار 1 بعدی قیمت بیت کوین بیت کوین/دلار آمریکا | BeInCrypto

علاوه بر این، این دارایی نتوانست مقاومت سنگین 30000 دلار را در آخر هفته شکست دهد. به بالاترین حد هفتگی 29724 دلار رسید و در جلسه معاملات صبح دوشنبه آسیا به عقب رفت.

پست بایننس تراکنش های بیت کوین را به حالت تعلیق درآورد زیرا شبکه به دلیل تراکم فلج شده است اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *