به دنبال مسائل نظارتی جاری در داخل کشور، بایننس تصمیم گرفته است به طور موثر از بازار کانادا خارج شود.

عصر جمعه، صرافی ارزهای دیجیتال اعلام کرد که خدمات خود را به کاربران کانادایی خاتمه می دهد. بایننس با سرزنش دستورالعمل های جدید دولت ارائه شده به صرافی ها، گفت که بازار کانادا دیگر قابل تحمل نیست.

دستورالعمل های کانادایی که دوستدار رمزگذاری نیستند

این بیانیه گفت که بایننس امیدوار است در آینده با رگولاتورهای کانادایی وارد گفتگو شود. اضافه کرد که:

ما مطمئن هستیم زمانی که کاربران کانادایی بار دیگر آزادی دسترسی به مجموعه گسترده‌تری از دارایی‌های دیجیتال را داشته باشند، روزی به بازار باز خواهیم گشت.»

این دستورالعمل ها این موضوع توسط مدیران اوراق بهادار کانادا (CSA) در ماه فوریه منتشر شد. این دستورالعمل‌ها به‌عنوان مقررات حمایت از سرمایه‌گذاران پس از یک دوره ورشکستگی بخش کریپتو در سال 2022 در نظر گرفته شده است. این دستورالعمل‌ها شرکت‌های برون‌ساحلی مانند Binance را هدف قرار می‌دهند که به مشتریان کانادایی خدمات ارائه می‌دهند.

در میان سایر تعهدات، CSA صرافی‌های رمزنگاری را ملزم به تفکیک دارایی‌های رمزنگاری شده برای مشتریان محلی کرد. همچنین محدودیتی برای حاشیه یا سایر اشکال اهرم اعمال کرد. همچنین ممنوعیت فروش استیبل کوین بدون اجازه رگولاتور.

بایننس در توییت روز جمعه استدلال کرد که دستورالعمل جدید بار سنگینی را بر شرکت تحمیل کرده است، به ویژه محدودیت‌های فروش استیبل کوین. در این توییت آمده است که کاربران کانادایی این پلتفرم جزئیات بیشتری را در مورد تأثیر این موضوع بر حساب هایشان از طریق ایمیل توضیح خواهند داد.

بایننس به کانادا پشت می کند

به نظر می رسد تصمیم برای خروج از بازار کانادا برای بایننس سخت بوده است.

اگرچه بایننس یکی از بازارهای کوچکتر شرکت را نشان می دهد، اما بایننس گفت که کانادا “برای ما به عنوان کشور اصلی بنیانگذارمان ارزشی عاطفی دارد.” چانگپنگ ژائو، بنیانگذار و مدیر عامل بایننس که در چین به دنیا آمد، که معمولاً با نام CZ شناخته می شود، در سن جوانی به کانادا مهاجرت کرد و تابعیت کانادایی دارد.

قبل از اعلام روز جمعه، بایننس قبلاً با کمیسیون اوراق بهادار انتاریو برای توقف ورود کاربران جدید در پرجمعیت ترین استان کانادا به توافق رسیده بود.

در آن قرارداد، این شرکت تضمین می‌کند که کنترل‌هایی را برای جلوگیری از فعالیت‌های تجاری که از داخل انتاریو یا کاربران مستقر در انتاریو نشات می‌گیرد، اعمال خواهد کرد.

بایننس ایالات متحده مبارزه می کند

در حالی که بایننس ممکن است در کانادا عقب‌نشینی کند، این شرکت در مرز ایالات متحده در حال مانور دادن است تا از منافع تجاری خود در برابر قانون‌گذاران غیور محافظت کند.

طبق گزارش‌ها، بازوی بایننس در ایالات متحده که با بررسی‌های نظارتی در چندین جبهه مواجه است، در حال بررسی راه‌هایی برای کاهش اکثریت سهام CZ است.

مانند اطلاعات در روز پنجشنبه نوشت، رهبری ارشد این شرکت با توجه به شکایت کمیسیون معاملات آتی کالا علیه بایننس و ژائو، این حرکت را مورد بحث قرار داده است. ظاهراً، آنها بر این باورند که سازماندهی مجدد مالکیت شرکت ممکن است به بهبود جایگاه آن در چشم تنظیم کنندگان ایالات متحده کمک کند.

پست بایننس خدمات خود را در کانادا در بحبوحه چالش های نظارتی قطع می کند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *