این هفته، یک کانتینر محموله هوانوردی حاوی حدود 15 میلیون دلار طلا و اشیای قیمتی گزارش شده است که از فرودگاه بین المللی پیرسون تورنتو مفقود شده است. آیا آنها می توانستند به جای آن این مقدار را با «طلای دیجیتال» یا بیت کوین منتقل کنند؟

بر اساس گزارش‌ها، هنوز نمی‌توان مسئولیت این سرقت 15 میلیون دلاری را بر دوش کسی گذاشت. شایان ذکر است این جنایت با ارزش بالا پس از تخلیه هواپیما و انتقال محموله به یک هلدینگ رخ داده است.

استفان دویستین از پلیس منطقه ای پیل به سی ان ان اطلاع داد که کانتینر با ارزش بالا به طور غیرقانونی برداشته شده است.

در این میان مشخص نیست که آیا این کار سارقان حرفه ای بوده یا یک کار داخلی. در هر صورت، این سوال پیش می‌آید: آیا راه آسان‌تر و مطمئن‌تری برای ارسال ارزش به سراسر جهان وجود دارد؟ بسیاری از طرفداران بیت کوین به شما خواهند گفت که پاسخ ساده ای برای این سوال وجود دارد.

تراکنش های بیت کوین با ارزش بالا

در سال 2020، یک کاربر برای انتقال تقریباً 107000 بیت کوین به ارزش 670 میلیون دلار در آن زمان تنها 0.26 دلار هزینه پرداخت کرد. هزینه‌های تراکنش و تدارکات تلاش برای انتقال به این اندازه از طریق بانک مطمئناً هر کسی را ناامید می‌کند.

یک کیف پول رمزنگاری مرموز نیز در سال 2021 نزدیک به 1 میلیارد دلار بیت کوین را به یک کیف پول ناشناس منتقل کرد.

در این ماه، یک تراکنش 500 میلیون دلاری روی بلاک چین بیت کوین انجام شد که فرستنده کمی بیش از 100 دلار کارمزد پرداخت کرد.

500 میلیون دلار بیت کوین معامله

در سال 2023، بحث در مورد اینکه آیا بیت کوین می تواند روزی از ارزش بازار طلای فیزیکی پیشی بگیرد، هنوز ادامه دارد.

آیا بیت کوین هرگز از طلا پیشی خواهد گرفت؟

مقدار بیت کوین به 21 میلیون محدود شده است. در همین حال، طلا یک منبع طبیعی بدون چنین محدودیتی است.

با این حال، ابهام مقرراتی بیت کوین می تواند ارزش آینده آن را تحت تاثیر قرار دهد. ارزش بازار بیت کوین امروز از 540 میلیارد دلار گذشته است. در مقایسه، ارزش تخمینی بازار طلا 13 تریلیون دلار است.

با این حال، مزایا از معایب آن بیشتر است. انتقال بیت کوین سریعتر است زیرا به هیچ گونه انتقال فیزیکی مانند طلا نیاز ندارد. با این اوصاف، نیازی به اشخاص ثالث در این معاملات نیست، مانند محموله هوایی.

علاوه بر این، فقط یک متخصص می تواند تشخیص دهد که آیا شمش طلا معتبر است یا خیر. یا اینکه بدانید کسی در حین حمل و نقل آن را با کیفیت پایین تر تعویض کرده است. از سوی دیگر، تأیید بیت کوین تنها به چند کلیک در یک شبکه عمومی و قابل تأیید نیاز دارد.

استفاده بیت کوین از مکانیزم اجماع اثبات کار با انرژی فشرده، کینگ کوین را در یک دهه گذشته در موقعیت دشواری قرار داده است. با وجود نقل و انتقالات بی دردسر، منتقدان نگرانی هایی را در مورد ردپای کربن مطرح می کنند. یک تراکنش واحد بیت کوین، با توجه به دیجیکونومیست475.50 کیلوگرم دی‌اکسید کربن منتشر می‌کند که برابر با ردپای کربن 1053881 تراکنش ویزا است.

لازم به ذکر است که روش‌های محاسبه استفاده شده توسط Digiconomist به شدت مورد مناقشه قرار گرفته و گمراه‌کننده است، اما نشان می‌دهد که بیت‌کوین تأثیر زیست‌محیطی دارد. جالب است جابه‌جایی یک هواپیمای باری چقدر گران‌تر است. برای هر یک تخمین زدنپروازها به ازای هر تن بار در هر کیلومتر 500 گرم دی اکسید کربن تولید می کنند. مسلماً تقریباً 20 تا 30 برابر بیشتر از هزینه زیست محیطی حمل و نقل اقیانوسی است.

این پست باید از بیت کوین استفاده می کرد: 15 میلیون دلار طلا و دارایی از فرودگاه تورنتو به سرقت رفت اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *