قیمت بیت کوین (BTC) برای اولین بار از ژوئن 2022 به 30000 دلار رسید. اکنون به سطح مقاومت بلندمدت نزدیک می شود.

چشم انداز هفتگی بیت کوین به دلایل مختلف به شدت صعودی است. اینها شامل خروج قیمت بیت کوین از خط مقاومت نزولی است که از زمان بالاترین سطح خود وجود داشت و تأیید این شکست با یک فتیله طولانی پایین تر و یک شمعدان غرق صعودی در هفته بعد. علاوه بر این، RSI هفتگی برای اولین بار (سیاه) از ژوئن 2021 به بالای 50 حرکت کرد.

در نتیجه، بازه زمانی هفتگی نشان می دهد که قیمت احتمالاً به سمت سطح مقاومت بلندمدت خود در 31700 دلار حرکت می کند. اگر از آنجا رد شود، دارایی دیجیتال می تواند دوباره به 24600 دلار کاهش یابد.

نمودار هفتگی BTC/USDT. منبع: TradingView

افزایش قیمت بیت کوین (BTC) تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟

تحلیل تکنیکال از بازه زمانی روزانه نیز چشم انداز صعودی را ارائه می دهد. بارزترین نشانه این حرکت روزانه RSI است. این اندیکاتور در حال خروج از خط روند واگرایی نزولی (سبز) است. این بدان معنی است که یک برگشت نزولی رخ نخواهد داد و روند BTC صعودی است.

علاوه بر این، قیمت از یک خط مقاومت صعودی خارج شد و آن را به عنوان حمایت (نماد سبز) تأیید کرد. طی 24 ساعت گذشته، قیمت برای اولین بار از ژوئن 2022 به بالای 30000 دلار رسید.

اگر این افزایش ادامه یابد، نزدیکترین ناحیه مقاومت در بازه زمانی روزانه 31800 دلار است. در حالی که این محتمل‌ترین سناریوی قیمت در آینده است، بسته شدن به زیر خط حمایت صعودی آن را باطل می‌کند و می‌تواند منجر به کاهش تا 25000 دلار شود.

حرکت روزانه قیمت بیت کوین (BTC).
نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

تعداد موج از افزایش پشتیبانی می کند

دو احتمال برای شمارش امواج وجود دارد. در حالی که هر دو از افزایش کوتاه مدت حمایت می کنند، چشم انداز بلندمدت متفاوت است.

اولین مورد نشان می دهد که قیمت BTC در حال حاضر در پنجمین و آخرین موج یک ضربه صعودی (سفید) قرار دارد. موج پنج از طول موج یک و سه (سفید) و 1.61 فیب خارجی موج چهار (سیاه) گسترش یافته و حرکت کرده است. بنابراین، هدف احتمالی بعدی بین 34500 تا 35500 دلار است.

شمارش موج قیمت بیت کوین (BTC).
نمودار روزانه BTC/USD. منبع: TradingView

مورد دوم نشان می دهد که بیت کوین هنوز در موج سه از افزایش پنج موجی (سفید) است. تعداد موج فرعی به رنگ مشکی داده شده است. در حالی که این امر نوید بهتری برای قیمت آتی بلندمدت می‌دهد، و احتمالاً منجر به یک بالاترین رکورد جدید می‌شود، پیش از از سرگیری حرکت صعودی در نهایت، انتظار می‌رود اصلاح اولیه صورت گیرد.

در این حالت، BTC قبل از اصلاح به حداکثر 33270 دلار افزایش می یابد. سپس، حرکت رو به بالا می تواند از سر گرفته شود.

شمارش قیمت کوتاه مدت بیت کوین (BTC).
نمودار روزانه BTC/USD. منبع: TradingView

برای جمع بندی، محتمل ترین پیش بینی قیمت بیت کوین افزایش به سمت حداقل 33200 دلار و احتمالاً 33500 دلار است. سقوط به زیر خط مقاومت صعودی این چشم انداز صعودی را باطل می کند و می تواند باعث افت تا 24600 دلار شود.

برای آخرین تحلیل بازار ارزهای دیجیتال BeInCrypto، اینجا را کلیک کنید.

پست قیمت بیت کوین (BTC) به 30،000 دلار رسید – کجا بعدی؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *