سرمایه ای که به بازارهای بیت کوین سرازیر می شود، مقدار زیادی از آن را به سمت سود غیرقابل انتقال بازگردانده است. علاوه بر این، سیگنال‌های زنجیره‌ای مشابه سیگنال‌های موجود در مراحل اولیه بازار صعودی هستند.

در گزارش Week on Chain در 24 آوریل، شرکت تحلیلی Glassnode اعتماد بیشتری نسبت به بازگشت به احساسات بازار صعودی ابراز کرد.

قیمت بیت کوین در حال حاضر از اوج خود در سال 2023 که دقیقاً کمتر از 31000 دلار در 14 آوریل بود، در حال اصلاح است.

این شرکت خاطرنشان کرد: “بازار کل با اطمینان از رژیم زیان تحقق نیافته به سمت یک رژیم سود تحقق نیافته گذر کرده است.”

همچنین اشاره کرد که میزان سود حاصل از دلار آمریکا در سال جاری بسیار پایین‌تر از بالاترین قیمت چرخه 2021 است. این در مقیاس مشابهی است که در سال 2019 مشاهده شد، زمانی که BTC از 4000 دلار به 14000 دلار افزایش یافت.

داده های سود واقعی BTC توسط Glassnode

افزایش ارزش بیت کوین

علاوه بر این، گزارش خاطرنشان کرد که زیان کل نسبت به همه رویدادهای عمده فروش در سال‌های 2021 و 2022 بسیار کم باقی می‌ماند. سقوط کووید در مارس 2020، مهاجرت استخراج‌کنندگان بیت‌کوین، سقوط Terra/Luna و انفجار FTX همگی رویدادهای بزرگ زیان‌آور بودند.

سال 2023 با وجود جنگ نظارتی ایالات متحده در مورد ارزهای دیجیتال، چیزی نزدیک به این مقیاس دیده نشده است.

“این نشان می دهد که در مقیاس کلان به درجه ای از فرسودگی فروش رسیده است، حداقل از طریق لنز نگهدارنده های مقیاس گسترده که ضررهای قابل توجهی را قفل می کنند.”

متریک Realized Cap مجموع انباشته همه رویدادهای سود و زیان تحقق یافته است. طبق گفته گلس‌نود، این از جریان خروجی عظیم در سال 2022 تثبیت شده است و از یک نقطه محوری بالقوه عبور کرده است.

بیت‌کوین توسط گلس‌نود سقف و محور بالقوه به داده‌های بازار گاو را محقق کرد
بیت‌کوین توسط گلس‌نود سقف و محور بالقوه به داده‌های بازار گاو را محقق کرد

در پی عملکرد خوب قیمت بیت کوین در سال جاری، بخش بسیار بزرگی از بازار شاهد بهبود دارایی های خود بالاتر از قیمت خرید است. در پایان این گزارش آمده است که این «محیط مطلوب و سودآورتری ایجاد می‌کند».

BTC Bulls هنوز برای اجرا آماده نیست

با این حال، یک اصلاح اجتناب ناپذیر بازار آغاز شده است و قیمت ها بار دیگر در حال عقب نشینی هستند. گلس‌نود اظهار داشت که این نشان می‌دهد که هنوز در میان سرمایه‌گذاران دارایی دیجیتال بلاتکلیفی وجود دارد، بنابراین ممکن است بازار صعودی مدتی طول بکشد.

با توجه به رفتار انباشت و توزیع در چندین گروه کیف پول در حال حاضر، بازار نسبت به سه ماهه اول سال تعیین کننده تر به نظر می رسد.

بیت کوین در حال حاضر با کاهش 1 درصدی در روز معامله می شود. در نتیجه، این دارایی در زمان نگارش این مقاله به قیمت 27443 دلار تغییر می کرد.

قیمت BTC 1 هفته - BeInCrypto هنوز بازار صعودی وجود ندارد
قیمت بیت کوین ۱ هفته – BeInCrypto

علاوه بر این، در سه روز گذشته در این سطح قیمتی که حمایت وجود دارد، وارد کانال کوتاه مدت محدود شده است.

در صورت عمیق تر شدن اصلاحات، مرحله بعدی کاهش، حمایت بیشتری در حدود 25000 دلار پیدا می کند.

پست سیگنال ورودی سرمایه بیت کوین در مراحل اولیه شکل گیری بازار صعودی اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *