یکی از توسعه دهندگان بیت کوین Core از دستورات BRC-20 و جنون memecoin که شبکه را مسدود کرده است ناراضی است.

یک توسعه‌دهنده برجسته بیت‌کوین به‌شدت از هوس‌های معمولی و memecoin که زنجیره بلوکی را فلج می‌کند، ستم کرده است. او در 8 مه با اشاره به مد روز گفت: «باید ماه‌ها پیش اقدام می‌شد».

در چیزی که می‌توان آن را یک فتوا دیجیتال توصیف کرد، لوک دشجر ایمیلی را به عنوان دعوت به عمل فرستاد. در آن، او گفت که «فیلتر کردن هرزنامه از روز اول بخشی استاندارد بیت کوین Core بوده است».

این یک اشتباه است که فیلترهای موجود به تراکنش‌های Taproot گسترش داده نشدند.

او گفت که این یک “رفع اشکال” است، بنابراین نیازی به انتظار برای انتشار عمده نیست. این پیام به طور گسترده در سراسر جامعه رمزنگاری با پاسخ‌های متفاوت به اشتراک گذاشته شده است.

گزیده ای از ایمیل از لوک دشجر در اظهار تاسف از اسپم شبکه بیت کوین – Twitter/@ryanberckmans

Luke Dashjr در اجرای ارتقاء SegWit در سال 2017 بسیار مؤثر بود.

جامعه بیت کوین واکنش نشان می دهد

رایان برکمنز، مدافع اتریوم آن را نامید یک “جنگ داخلی” بین توسعه دهندگان BTC Core، ماینرها و دارندگان Ordinals.

برخی از توسعه دهندگان، مانند Dashjr، ordinals و memecoin های BRC-20 را به عنوان هرزنامه مشاهده می کنند. با این حال، آنها برای ماینرهای بیت کوین مفید هستند زیرا تراکنش ها و کارمزدها به دلیل افزایش تقاضای فضای بلوک به شدت افزایش یافته است.

«Checkmate» تحلیلگر بیت‌کوینر و گلس‌نود گفت که این یک جنگ داخلی نبود، بلکه «ایمیل یک توسعه‌دهنده بسیار ایدئولوژیک بیت‌کوین» بود.

سرب محصول Kraken برای NFTs، واشنگتن سانچز، نظر داد:

“لوک در حال مبارزه یک نفره علیه Ordinals است، من شک دارم که سایر توسعه دهندگان او را بر اساس نظرات ارزشمند خود مبنی بر اینکه بیت کوین همانطور که انتظار می رود کار می کند در صورتی که افراد تراکنش های معتبر ارسال می کنند، جدی بگیرند.”

تقسیم‌بندی‌ها در جامعه بیت‌کوین چیز جدیدی نیست – آنها قبلاً اتفاق افتاده و به احتمال زیاد دوباره تکرار خواهند شد. علاوه بر این، به نظر می‌رسد بیت‌کوین دارای یک «لحظه اتریوم» با کارمزدهایی است که در واقع بالاتر از هزینه‌های موجود در زنجیره اتریوم در حال حاضر است.

تراکنش ها و کارمزدهای شبکه BTC افزایش یافت

برای کسانی که می خواهند از بیت کوین برای هدف مورد نظر خود – پول دیجیتال – استفاده کنند، وضعیت فعلی غیرقابل دفاع است. بر اساس Bitinfocharts، تراکنش های روزانه شبکه BTC به رکورد بیش از 600000 افزایش یافته است. علاوه بر این، این امر قیمت استفاده از بلاک چین را بالا برده است.

کارمزد تراکنش ها تا 30 دلار در 8 و 9 مه افزایش یافت و شبکه همچنان فلج است اگرچه هنوز در حال پردازش بلوک ها است. ویل کلمنته ناظر صنعت اظهار داشت:

کارمزد تراکنش‌های بیت‌کوین اکنون بالاتر از اوج بازار صعودی ۲۰۲۱ است. وای!”

کارمزد تراکنش های شبکه بیت کوین - توییتر/گلاسنود
کارمزد تراکنش های شبکه بیت کوین – Twitter/Glassnode

Mempool Space نشان می دهد که در حال حاضر بیش از 390000 وجود دارد معاملات معلق در بلاک چین بیت کوین

علاوه بر این، کل کارمزدهای هر بلوک به طور موقت از پاداش یارانه بلوکی 6.25 BTC برای اولین بار در شش سال اوایل این هفته فراتر رفت.

در 9 می، کل ارزش بازار توکن های BRC-20 از 1 میلیارد دلار گذشت و هیاهو هیچ نشانه ای از کاهش نشان نمی دهد.

پست بیت کوین Core Dev به جنگ علیه BRC-20 Ordinals ‘هرزنامه شبکه’ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *