لایتنینگ لبز توسعه دهنده شبکه لایتنینگ بیت کوین (LN) نسخه Taproot Assets نسخه 0.2 را معرفی کرد. این ارتقا، روش کارآمدتری برای استخراج دارایی‌ها در بلاک چین به دنبال آشفتگی شبکه BRC-20 در هفته گذشته ارائه می‌کند.

در 17 می، لایتنینگ لبز آخرین نسخه Taproot Assets Protocol را که قبلاً با نام Taro شناخته می شد، اعلام کرد.

Taproot Assets v0.2 “مجموعه اصلی ویژگی ها را برای توسعه دهندگانی که به دنبال صدور، ارسال، دریافت و کشف دارایی ها در بلاک چین بیت کوین هستند” ارائه می کند. اظهار داشت.

علاوه بر این، پروتکل به گونه ای طراحی شده بود که حداکثر خارج از زنجیره عمل کند. این به طور خاص برای جلوگیری از ازدحام بلاک چین که هفته گذشته رخ داد، اجرا شد.

Taproot Assets برای حل مشکلات مقیاس بندی

توسعه دهندگان اذعان کردند که در شکل فعلی، شبکه BTC مقیاس پذیر نیست:

“در حالی که هیجان در مورد ساخت بیت کوین دلگرم کننده است، پاسخ بازار کارمزد نشان می دهد که این پروتکل ها برای مقیاس طراحی نشده اند.”

آخرین نسخه، امکان برش یا جابجایی تعداد نامحدودی از دارایی ها را در یک تراکنش زنجیره ای فراهم می کند.

کاربران همچنین به زودی می‌توانند دارایی‌های خود را برای تراکنش‌های سریع‌تر و ارزان‌تر در شبکه لایتنینگ ادغام کنند.

این ارتقاء از اثرات شبکه موجود استفاده می کند و نیاز به “راه اندازی یک اکوسیستم جدید از ابتدا” را نفی می کند. این اعلامیه به این نتیجه رسید که با افزایش پذیرش، باید مشکلات تراکم بلاک چین را کاهش دهد.

زمانی که توسعه‌دهندگان شروع به استفاده از Taproot Assets می‌کنند، منجر به تراکم زنجیره‌ای بسیار کمتر می‌شود و فضایی برای ورود توده‌ها به بیت‌کوین باقی می‌ماند.

ارسال و دریافت مدارک دارایی Taproot خارج از زنجیره – رعد و برق.مهندسی

BRC-20 Memecoin Madness Abates

در 8 می، تراکنش‌ها و کارمزدهای شبکه بیت‌کوین به بالاترین حد چند ساله خود رسید. میانگین تراکنش های روزانه به بیش از 600000 افزایش یافت و میانگین کارمزد تراکنش ها به بیش از 30 دلار رسید.

استخراج memecoin BRC-20 و شوق کتیبه های ترتیبی شبکه را بیش از حد بارگذاری کرد. این امر باعث می شد تا کاربران عادی نتوانند تراکنش های خود را به دلیل افزایش بک لاگ ممپول انجام دهند.

طبق گفته Mempool Space در حال حاضر 245505 تراکنش تایید نشده وجود دارد. با این حال، اندازه و زمان بلوک به سطوح قابل قبول تری بازگشته است.

داده‌های BitInfoCharts نشان می‌دهد که میانگین تراکنش‌های روزانه همچنان بالاست و بیش از 500000 است. میانگین کارمزد تراکنش ها در حدود 5 دلار است که هنوز دوبرابر نسبت به ماه آوریل است.

ارزش بازار توکن BRC-20 هفته گذشته از یک میلیارد دلار فراتر رفت. با این حال، طبق گفته CoinGecko، در حال حاضر به 464 میلیون دلار کاهش یافته است. ممکوین‌هایی مانند PEPE با مضمون قورباغه، بخش بزرگی از آن را تشکیل می‌دهند، زیرا دلالان دژن بر پمپ PEPE سوار می‌شوند و تخلیه می‌کنند.

پست توسعه دهنده شبکه لایتنینگ بیت کوین ارتقای دارایی های Taproot را اعلام کرد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *