ماینرهای بیت کوین شروع به جابجایی دارایی های خود کرده اند که در صورت انحلال آنها می تواند فشار فروش بیشتری را به دنبال داشته باشد.

در 19 می، پلتفرم تجزیه و تحلیل زنجیره ای CryptoQuant در مورد تحرکات اخیر ماینر بیت کوین گزارش داد.

وی خاطرنشان کرد: “ذخایر ماینرهای بیت کوین در حال کاهش است که نشان دهنده فشار فروش از طرف ماینرها است.”

نمودار کاهش شدید ذخایر پس از بالا رفتن قیمت بیت کوین 2023 در اواسط آوریل را نشان می دهد. یک افت کوچک دیگر در اواخر ماه رخ داد و هر دو با کاهش قیمت همراه شدند.

طبق گفته CryptoQuant، آخرین کاهش ذخایر ماینرها در این هفته رخ داد و همزمان با جریان ورودی به Binance بود.

ذخایر ماینر بیت کوین | CryptoQuant

استخراج کنندگان بیت کوین برای فروش آماده می شوند؟

این تحلیلگر دو تراکنش 1750 بیت کوین را از کیف پول ماینر به یک صرافی شناسایی کرد. آنها افزودند: “احتمال زیادی وجود دارد که 1750 بیت کوین در نهایت به بایننس برسد.”

آنها افزودند که حرکت سکه از آدرس استخراج کننده پولین بیت کوین می آید. با قیمت فعلی حدود 47 میلیون دلار ارزش گذاری شده است. این فقط یک ماینر بیت کوین است، اما معمولاً در زمان های مشابهی به فروش می رسند، بنابراین ممکن است فشار نزولی بر بازارها وارد شود.

در 18 مه، شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Glassnode گزارش داد که سودآوری استخراج بیت کوین نیز کاهش یافته است.

با ارزیابی تعداد روزهای معاملاتی که درآمد ماینر از هزینه تولید روزانه فراتر رفت، متوجه می‌شویم که این مورد در 47.7 درصد روزهای معاملاتی بوده است و بنابراین 52.3 درصد از روزهای معاملاتی برای ماینرهای متوسط ​​سودآور نبوده است.

سودآوری استخراج بیت کوین |  گلاسنود
سودآوری استخراج بیت کوین | گلاسنود

مطابق با شاخص هاشرتسود ماینینگ یا قیمت هش به 0.076 دلار در هر تراهش در ثانیه در روز کاهش یافته است. به دلیل افزایش تراکنش‌های ناشی از شوق ضرب‌کردن memecoin، قیمت آن تا 0.127 دلار در 9 می افزایش یافت.

علاوه بر این، قیمت هش نسبت به زمان مشابه در سال گذشته 38 درصد کاهش یافته است و استخراج بیت کوین سود کمتری دارد.

علاوه بر این، طبق Bitinfocharts، نرخ هش نزدیک به حداکثر سطوح در 373 EH/s (Exahash در ثانیه) است. ترکیب این مورد با سطح تقریباً اوج سختی و قیمت بالای انرژی، نشان می‌دهد که استخراج‌کنندگان بیت‌کوین در حال حاضر شرایط سختی را پشت سر می‌گذارند.

خرس های BTC در کمین

فشار فروش بیشتر می تواند ناشی از تعداد زیاد گزینه های بیت کوین باشد که در آستانه انقضای قریب الوقوع هستند.

قیمت بیت کوین نسبت به بالاترین قیمت داخل هفته ای خود که در روز دوشنبه 27500 دلار بود، 2.3 درصد کاهش یافته است. آنها در زمان نگارش این مقاله به 26863 دلار کاهش یافته اند و به دنبال تضعیف در آخر هفته هستند.

در صورت تشدید فشار فروش، حمایت کوتاه مدت در سطح 26300 دلار و بیشتر در سطح 25000 دلار وجود دارد. با این حال، به نظر می رسد چشم انداز بلندمدت صعودی باشد.

پست خروجی ماینرهای بیت کوین می تواند نشان دهنده فشار فروش بیشتر باشد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *