استخراج بیت کوین با وجود معایبی که دارد هنوز یک تجارت بسیار سودآور است. علاوه بر این، کل درآمد انباشته برای ماینرهای BTC به تازگی به نقطه عطف جدیدی رسیده است.

ارائه‌دهنده تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای گلاس‌نود گزارش داده است که استخراج‌کنندگان بیت‌کوین در مجموع ۵۰.۲ میلیارد دلار از یارانه‌ها و کارمزدهای بلوک درآمد کسب کرده‌اند.

این ارقام از زمان آغاز استخراج بیت کوین با بلوک پیدایش در سال 2009، انباشته و محاسبه شده است.

علاوه بر این، طبق گفته Glassnode، هزینه تولید ماینر تجمعی 36.6 میلیارد دلار است. این به این معنی است که حاشیه سود کل کل زمان برای استخراج کنندگان بیت کوین 13.6 میلیارد دلار است. به عنوان درصد، این میزان 37 درصد است، استخراج بیت کوین را به یک سرمایه گذاری بسیار سودآور در طول سال ها تبدیل می کند.

درآمد تجمعی ماینر بیت کوین و سود کل | گلاسنود

بازیابی سودآوری استخراج بیت کوین

با این حال، تا این اواخر همه چیز برای ماینرهای بیت کوین چندان خوشایند نبوده است. بر اساس شاخص هشرات، سودآوری در سال گذشته بیش از 50 درصد کاهش یافته است.

علاوه بر این، سودآوری استخراج یا قیمت هش از زمان اوج بازار کریپتو در اواخر سال 2021، 80 درصد کاهش یافته است.

قیمت هش فعلی که بر حسب دلار به ازای هر تراهش در هر ثانیه در روز محاسبه می‌شود، تا 2 می 0.083 دلار است. خبر خوب این است که در حال صعود است و از پایین‌ترین حد خود یعنی 0.055 دلار در نوامبر 2022، 50 درصد افزایش یافته است.

Hashprice استخراج بیت کوین - شاخص هشرات
هش قیمت استخراج بیت کوین | شاخص هاشرت

علاوه بر این، افزایش قیمت بیت کوین در سال جاری منجر به عرضه آنلاین سخت افزارهای استخراج بیشتری شده است. با این حال، این باعث شده است که نرخ هش و دشواری به اوج برسد.

بر اساس داده های Blockchain.com، نرخ هش در حال حاضر 345 EH/s (اگزاهش در ثانیه) است. جهش اخیر به 393 EH/s در بالاترین حد خود در اواخر ماه مارس که کمی کمتر از 400 EH/s بود، بسته شد.

متریک دشواری یا میزان قدرت محاسباتی مورد نیاز برای کشف یک بلوک نیز در سطح اوج 48.7T است.

شرکت‌های معدنکاری عمومی امسال شاهد عملکرد بهتر سهام آنها از سهام عمده فناوری بوده‌اند. شرکت هایی مانند Core Scientific، Digihost، Cipher و Riot از افزایش سه رقمی قیمت سهام در سه ماهه اول برخوردار بوده اند.

با این حال، سهام استخراج تا حد زیادی با قیمت بیت کوین که از اواسط آوریل سال 2023 به میزان 8 درصد عقب نشینی کرده است، مرتبط است.

ماراتن دیجیتال سوئد

در اوایل این هفته، BeInCrypto گزارش داد که Marathon Digital Holdings در جریان جنگ دعوی حقوقی علیه شرکت‌های ارز دیجیتال با پیگرد قانونی روبرو شده است.

این شکایت که از طرف سهامداران تنظیم شده است، ادعا می کند که شرکت اظهارات گمراه کننده ای را ارائه داده است و اطلاعات مربوط به وضعیت مالی خود را افشا نکرده است.

سهامداران نباید در مورد آنها شکایت کنند زیرا سهام شرکت (MARA) تا کنون در سال جاری 180٪ افزایش یافته است.

پست درآمد تجمعی ماینر بیت کوین به بالای 50 میلیارد دلار رسید، سود کل 37 درصد برای اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *