پس از ممنوعیت استخراج معادن چین و محدودیت های اخیر ایالات متحده، چشم انداز استخراج معادن مبتنی بر انرژی های تجدید پذیر در بوتان و کنیا شکوفا شده است.

ماینر آفریقایی Gridless پروژه های ریزشبکه را با درآمد استخراج بیت کوین سرمایه گذاری می کند، در حالی که ماینر Bitdeer مشاغل بوتانی را از طریق قرارداد تأمین مالی مرکز داده با هلدینگ و سرمایه گذاری دروک (DHI) ارائه می دهد.

بوتان و کنیا به انرژی های تجدید پذیر نگاه می کنند

Bitdeer که مقر آن در سنگاپور است 500 میلیون دلار در مراکز داده، انرژی های تجدیدپذیر، هوش مصنوعی، بلاک چین و فناوری متاورس سرمایه گذاری خواهد کرد. انرژی پاک به مراکز داده نیرو می دهد، همانطور که در جوامع آفریقایی با استفاده از ریزشبکه ها انجام می شود.

DHI نیز تامین مالی خواهد کرد اکتشاف بوتان در مورد منابع انرژی تجدیدپذیر، از جمله انرژی آبی، آمونیاک سبز و سوخت هیدروژنی. بوتان در حال حاضر توسه انرژی های تجدید پذیر برای تمام انرژی مورد نیاز آن.

سهم تولید برق بر اساس منبع | منبع: دنیای ما در داده ها

به گفته شرکت مشاوره DLA Piper، ممنوعیت استخراج معدن در چین، استخراج‌کنندگان را تشویق کرده است تا از ظرفیت‌های تجدیدپذیر در سایر نقاط جهان با شفافیت بیشتری استفاده کنند.

شورای استخراج بیت کوین برآوردها بیش از نیمی از ماینرهای انرژی بیت کوین (BTC) که در سه ماهه چهارم سال 2022 استفاده کردند، از منابع تجدیدپذیر تامین می شدند.

اپراتور ریزشبکه Gridless جوامع کنیایی را از طریق انرژی پاک با بودجه بیت کوین برق می دهد. این شرکت در حال برنامه ریزی برای توسعه مالاوی از طریق بودجه تازه جمع آوری شده از جک دورسی بلاک است.

تنظیم کننده های ایالات متحده در مورد استفاده از انرژی کثیف

فشار نظارتی ایالت های ایالات متحده و نصف شدن بیت کوین در آینده می تواند استخراج کنندگان را بیشتر به سمت راه حل های سازگار با محیط زیست سوق دهد.

سال گذشته، کتی هوچول، فرماندار نیویورک، تمدید مجوزهای استخراج‌کنندگان بیت‌کوین را با استفاده از انرژی‌های تجدیدناپذیر متوقف کرد.

سیاستمداران تگزاس اخیراً لایحه‌ای را تصویب کردند که به موجب آن شورای قابلیت اطمینان انرژی ایالتی (ERCOT) از پرداخت پول به معدن‌کاران بزرگ برای تعطیل کردن فعالیت‌ها جلوگیری می‌کند.

تاسیسات معدنی 100 هکتاری Riot Platforms در Rockdale باید مستقیماً با ERCOT در مواقع اضطراری شبکه ارتباط برقرار کند. این لایحه همچنین مشوق های مالیاتی را برای شرکت های معدنی که به تگزاس می روند لغو می کند.

با این حال، ERCOT معدنچیان را نیز تشویق کرده است که از ظرفیت اضافی باد و خورشیدی غرب تگزاس استفاده کنند. Marathon Digital تأسیسات استخراج زغال سنگ خود را از مونتانا به راه حل های سازگارتر با محیط زیست منتقل کرد، از جمله تأسیسات بادی در تگزاس.

نصف شدن بیت کوین نرخ انتشار سکه را تا 50 درصد کاهش می دهد. این یک بار در هر 210000 بلوک اتفاق می‌افتد و استخراج‌کنندگان را مجبور می‌کند ماشین‌های کارآمدتری بخرند یا هزینه‌های برق را برای حفظ درآمد کاهش دهند. ماینرها می توانند برای حدس زدن ارزش صحیح عددی که برای محاسبه هش یک بلوک لازم است، پاداش تراکنش در بیت کوین دریافت کنند.

درآمد در هر هش |  منبع: Global X
درآمد در هر هش | منبع: جهانی X

رایانه‌های ماینینگ کارآمد می‌توانند حدس‌های بیشتری به ازای هر واحد انرژی مصرف‌شده ارائه دهند.

برای آخرین تحلیل بیت کوین (BTC) Be(In)Crypto، اینجا را کلیک کنید.

پست بیت کوین ماینرز Eye Clean Energy as Halving Looms اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *