سهام ماینینگ بیت کوین در سال جاری به دنبال افزایش 80 درصدی دارایی پایه، BTC، نسبت به سهام و شاخص های فناوری عملکرد بهتری داشته اند.

عملکرد سهام استخراج بیت کوین در سال جاری احیا شده است. حرکت های بزرگ برای بازیکنان پیشرو به دنبال یک افت دردناک برای بسیاری در سال 2022 است.

به گفته Jaran Mellerud، کارشناس معدن BTC، 20 شرکت معدنی پیشرو در این صنعت در سال جاری شاهد دو برابر یا بیشتر شدن سهام بوده اند.

عملکرد آنها از خود بیت کوین پیشی گرفته است و عملکرد سهام های برتر فناوری را شکست داده است.

در 18 آوریل، ملرود خلاصه ای از بهترین عملکردهای صنعت معدن در سال 2023 را منتشر کرد.

نمودار سهام استخراج بیت کوین YTD توسط HashratIndex

سود کلان برای سهام استخراج بیت کوین

Core Scientific بهترین شرکت استخراج بیت کوین تا کنون در سال 2023 است، با 455 درصد سود. این تحلیلگر انگیزه های حرکت بزرگ سهام را توضیح داد.

بدهی انبوه آن باعث شده است که سهام آن در فضای بازار تنها در سال 2023 تقویت شود. جریان های نقدی آن نسبت به سهام به طور مثبت (اما به طور نامتناسبی) تحت تأثیر بهبود اقتصاد معدن قرار گرفته است.

علاوه بر این، Digihost، Cipher، Riot، Iris Energy، و Marathon نیز سودهای بزرگی بین 237٪ و 378٪ داشته اند.

بسیاری از این شرکت ها دارای سطوح بدهی نسبتاً پایینی نسبت به حقوق صاحبان سهام هستند و به طور قابل توجهی از نظر مالی کمتر از Core Scientific، Mellerud برخوردار هستند. با اشاره به.

عملکرد بهتر این سهام احتمالاً ناشی از عوامل خاص شرکت است، زیرا همه آنها به‌روزرسانی‌های عملیاتی ماهانه محکمی را ارائه کرده‌اند که بیش از انتظارات در این سه ماهه است.»

علاوه بر این، بیت دیجیتال، Bitfarms، Cathedra، Hive Blockchain و Hut 8 همگی بین 142 تا 213 درصد در سال جاری رشد کردند.

قابل توجه است که 20 شرکت ماینینگ از ابتدای سال تاکنون عملکرد بهتری نسبت به رشد 80 درصدی بیت کوین داشته اند.

این تحلیلگر پیش بینی کرد که اگر قیمت بیت کوین با 40 درصد افزایش به 42000 دلار در سال جاری میلادی برسد، «اکثر سهام ماینینگ بیش از 50 درصد نسبت به سطح امروزی افزایش خواهند یافت، در حالی که 4 تا 5 سود بزرگ بیش از 150 درصد افزایش خواهند یافت. “

سهام فناوری نمی توانند رقابت کنند

در مقایسه، طبق گزارش MarketWatch، شاخص NASDAQ 100 که از نظر فناوری سنگین است، در سال جاری تاکنون تنها 20 درصد افزایش داشته است.

نمودار Nasdaq 100 NDX YTD توسط TradingView
نمودار نزدک 100 NDX YTD توسط TradingView

شرکت جستجوی مسلط جهان، آلفابت، در سال جاری شاهد افزایش 17 درصدی سهام بوده است. از روز سال نو، غول نرم‌افزاری مایکروسافت تنها 20 درصد سود داشته است.

علاوه بر این، اپل، بزرگترین شرکت فناوری جهان، رشد 33 درصدی قیمت سهام را در سال 2023 مدیریت کرده است.

قیمت طلا که اغلب از آن به عنوان ذخیره ارزش یاد می شود، امسال تنها 9 درصد افزایش یافته است.

حتی سهام کوین بیس (COIN) از ابتدای سال تاکنون دو برابر شده است. بنابراین، روایت رمزارز در سال 2023 با صدای بلند بازگشته است، اما آیا می‌توان آن را برای بقیه سال حفظ کرد؟

پست سهام استخراج بیت کوین قیمت سهام فناوری را در سال 2023 خرد می کند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *