کتیبه های معمولی بیت کوین اخیراً شاهد احیای فعالیت بوده اند. در نتیجه، اوج در تعداد معاملات کتیبه وجود داشته است.

در 25 آوریل، پلتفرم تجزیه و تحلیل زنجیره ای Glassnode در مورد اکوسیستم کتیبه ترتیبی بیت کوین گزارش داد.

این گزارش خاطرنشان کرد که به دنبال کاهش مختصری در استفاده از کتیبه، تعداد تراکنش‌های روزانه افزایش شدیدی را تجربه کرده است. در نتیجه، رکورد 193000 کتیبه در یک روز در 23 آوریل را به ثبت رساند.

حدود 40 درصد از کل تراکنش‌های بیت‌کوین در آن روز با یک فایل نوشته مرتبط بود. روز بعد حدود 85000 کتیبه مشاهده شد که سومین روز بزرگ در تاریخ بود.

بیت کوین Ordinal Inscriptions Count – Glassnode

بیت کوین Ordinal Text Inscription Revival

علاوه بر این، اکثریت قریب به اتفاق کتیبه های ترتیبی بیت کوین در روز رکوردشکنی، نوشته های متنی بودند. اینها همچنان بر معاملات تسلط دارند، در حالی که کتیبه های تصویری در ابتدا محبوبیت بیشتری داشتند.

گلاسنود مشاهده کرد که نسبت کل اندازه بلوک مرتبط با کتیبه ها در حال کاهش است.

“این به دلیل افزایش محبوبیت در کتیبه های مبتنی بر متن است که ردپای داده آنها به طور قابل توجهی کمتر از همتای تصویری آنها است.”

اشتراک اندازه بلوک - Glassnode
اشتراک اندازه بلوک – Glassnode

در 24 آوریل، Ord.io گزارش شده است 1.52 میلیون کتیبه ترتیبی وجود داشته که 56 درصد آنها متن بوده است. کتیبه های تصویری با حدود 40 درصد، دومین سهم بزرگ را داشتند. بقیه فایل‌های JSON، HTML، PDF و ویدئو بودند.

با این حال، Dune Analytics در مجموع 1.73 میلیون کتیبه را گزارش می دهد که بیش از یک میلیون از آنها متن ساده بودند. همچنین فاش کرد که مجموع هزینه ها تا به امروز برای کتیبه های معمولی 184 BTC یا حدود 5 میلیون دلار بوده است.

هزینه بیت کوین Ordinals - تجزیه و تحلیل Dune
کارمزد عادی بیت کوین – تجزیه و تحلیل تلماسه

نوشته های ترتیبی بیت کوین دارایی های رمزنگاری مشابه توکن های غیرقابل تعویض (NFT) هستند. آنها را می توان در یک ساتوشی، کوچکترین واحد بیت کوین، ثبت کرد.

علاوه بر این، فرآیند ثبت اطلاعات اضافی از محتوای ذخیره شده در “شاهد” تراکنش بیت کوین را می نویسد. شاهد در ارتقاء SegWit در سال 2017 معرفی شد.

SegWit و به‌روزرسانی Taproot به کاربران معمولی این امکان را می‌دهد تا 3 مگابایت داده را از محدودیت اصلی 1 مگابایت در هر بلوک به هر بلوک اضافه کنند.

شور و شوق کتیبه‌های معمولی بیت‌کوین در فوریه زمانی که کاربران NFT‌های خود را روی ساتوشی می‌نویسند، آغاز شد.

قیمت بیت کوین در بانکی بانکم افزایش یافت

قیمت بیت کوین در روز 4 درصد افزایش یافته است. به گفته BeInCrypto، در نتیجه، این دارایی در زمان نگارش این مقاله به قیمت 28346 دلار تغییر می‌کرد.

این اقدام ممکن است در واکنش به اخباری مبنی بر مشکل داشتن یک بانک دیگر در ایالات متحده باشد. در 25 آوریل، سهام بانک First Republic نیمی از ارزش خود را در پی خروج سپرده ها از دست داد.

پست بیت کوین Ordinal Inscription Resurgence شاهد جدیدترین رکوردهای تاریخ است اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *