افزایش تورم و 10 افزایش متوالی نرخ بهره منجر به از دست دادن اعتماد آمریکا به اقتصاد شده است. اما آیا بیت کوین (BTC) کمک کننده است؟

شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) برای همه اقلام به 5 درصد کاهش یافته است. اما نیازهای روزانه مانند غذا، برق و خدمات حمل و نقل هنوز گران است. تورم غیرقابل کنترل شهروندان آمریکایی را به زیر سوال بردن رهبران خود سوق می دهد.

سرمایه گذاران امید خود را برای بهبود اقتصادی از دست می دهند

بر اساس نظرسنجی گالوپ، CNN Business گزارش شده است تنها 35 درصد از پاسخ دهندگان معتقدند که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا می تواند به بهبود اقتصاد آمریکا کمک کند. رتبه‌بندی بایدن مشابه رتبه‌بندی جورج بوش 34 درصدی در طول بحران مالی سال 2008 است.

48 درصد از پاسخ دهندگان اطمینان ندارند که بایدن راه خروج از رکود اقتصادی را هموار کند. در عین حال، 28 درصد از آمریکایی ها به رهبری جرمی پاول، رئیس فدرال رزرو (فدرال رزرو) اعتماد ندارند.

این به این دلیل است که فدرال رزرو برای دهمین بار متوالی نرخ بهره را افزایش داده است و باعث بحران نقدینگی در اقتصاد شده است. برخی معتقدند که افزایش تهاجمی نرخ بهره فدرال رزرو باعث ایجاد بحران بانکی در ایالات متحده شده است

تورم سرسام آور

با وجود افزایش نرخ بهره، فدرال رزرو به سختی توانسته است تورم را کنترل کند. تورم همه اقلام به آرامی در حال کاهش است، زیرا رقم مارس حاکی از رشد 5 درصدی سال به سال (سال) و 0.1 درصدی ماه به ماه (MoM) است. اما این خود داستان کامل نیست.

اسکرین شات زیر نشان می دهد که رشد تورم سالانه در مورد نیازهای ضروری مانند غذا هنوز 8.5 درصد است در حالی که سرپناه 8.2 درصد است. به طور مشابه، برای برق، رشد تورم سالانه 10.2 درصد است و خدمات حمل و نقل با نرخ فوق العاده 13.9 درصد گران می شود.

منبع: bls.gov

آیا بیت کوین می تواند به سرمایه گذاران آمریکایی کمک کند؟

سرمایه گذاران به دلیل بحران بانکی به پناهگاه های امنی مانند بیت کوین و طلا هجوم بردند. در حالی که طلا نزدیک به بالاترین حد خود معامله می شود، بیت کوین (BTC) حدود دو ماه است که در محدوده ای قرار دارد.

علیرغم افزایش 70 درصدی در سال جاری، بیت کوین حدود 12 درصد از بالای 31000 دلار محلی خود کاهش یافته است. علاوه بر این، الگوی سر و شانه‌ها را در یک بازه زمانی روزانه تشکیل می‌دهد. این یک الگوی معکوس است که نشان دهنده پایان یک روند صعودی است.

بسته شدن روزانه زیر یقه در حدود 27200 دلار ممکن است نشان دهنده معکوس شدن روند باشد. سپس، بیت کوین ممکن است پشتیبانی بعدی خود را در حدود 25200 دلار آزمایش کند

نمودار بیت کوین (BTC).
BTC/USD، BITSTAMP. منبع: TradingView

علاوه بر این، به دلیل سرکوب، چارلز استوری، رئیس بخش رشد ارائه‌دهنده شاخص کریپتو Phuture، معتقد است که ممکن است پول جدیدی وارد بازار نشود، یک سرکوب نظارتی بر کریپتو در ایالات متحده وجود دارد. او به FT گفت:

احساسات تغییر نکرده است، و بررسی های نظارتی بسیاری از پول های جدید را که در غیر این صورت ممکن است وارد فضا شوند، کنار گذاشته است.

اگر صنعت برای بازیابی اعتماد و جذب سرمایه‌گذاران جدید پیشرفت معنی‌داری نداشته باشد، تغییرات قیمت معنی زیادی ندارد.

درباره بیت کوین، اقتصاد آمریکا یا هر چیز دیگری چیزی برای گفتن دارید؟ برای ما بنویسید یا به بحث ما بپیوندید کانال تلگرام. شما همچنین می توانید ما را بگیرید TikTok، فیس بوکیا توییتر.

برای جدیدترین BeInCrypto بیت کوین تجزیه و تحلیل (BTC)، اینجا کلیک کنید.

پست آمریکایی ها اعتماد خود را به اقتصاد از دست دادند و بیت کوین کمکی نمی کند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *