تغییر عرضه منطقه ای بیت کوین از ایالات متحده به آسیا در حال چرخش است. زمانی که تنظیم‌کننده‌های فدرال آمریکا تلاش‌های خود را برای سرکوب این صنعت افزایش می‌دهند، می‌توان یک گذار واضح را مشاهده کرد.

شرکت های رمزنگاری تنها نهادهایی نیستند که ایالات متحده را ترک می کنند. به نظر می رسد که سرمایه گذاران بیت کوین نیز به آسیا روی آورده اند، زیرا عمو سام پیچ ها را روی دارایی های دیجیتال سفت می کند.

طبق داده‌های پلتفرم تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای Glassnode، تغییر عرضه منطقه‌ای سال به سال باعث ایجاد واگرایی شده است. دوگانگی بین عرضه بر اساس ساعات معاملاتی ایالات متحده و آسیا، که در 9 می مشاهده شد، پدیدار شد.

Glassnode اشاره کرد که داده‌ها نشان می‌دهد که «سکه‌هایی که قبلاً در ایالات متحده مستقر بودند، همچنان به کیف پول‌های واقع در آسیا منتقل می‌شوند».

تضاد شدید است. تغییر عرضه سالانه آمریکا 7.5 درصد کاهش یافت در حالی که تغییر عرضه آسیایی 6.9 درصد افزایش یافت.

تغییر عرضه منطقه ای بیت کوین – گلاسنود

بیت کوین از سواحل آمریکا خارج می شود؟

این واگرایی در نیمه اول سال 2022 آغاز شد. نگاهی به نمودار نشان می‌دهد که در حدود زمان فروپاشی اکوسیستم Terra/Luna بوده است. این دوگانگی از آن زمان شتاب بیشتری گرفته است و هیچ نشانه ای از برگشت نشان نمی دهد.

تغییر جغرافیایی در عرضه بیت کوین احتمالاً نتیجه مستقیم سرکوب صرافی های ارز دیجیتال و ارائه دهندگان کیف پول در ایالات متحده است.

این نمودار همچنین می تواند نماد یک تغییر سیاست جغرافیایی باشد. در طول سال گذشته، ایالات متحده به طور فزاینده ای نسبت به ارزهای دیجیتال خصمانه شده است، در حالی که آسیا به روی صنعت باز شده است.

کوین بیس، بزرگترین صرافی رمزارز آمریکا، قصد خود را برای انتقال به خارج از کشور اعلام کرده است. این تصمیم پس از تهدید کمیسیون بورس و اوراق بهادار مبنی بر اقدام اجرایی اتخاذ شده است.

علاوه بر این، جمینی همچنین اعلام کرده است که پس از بررسی نظارتی، یک بورس فراساحلی افتتاح خواهد کرد. Bittrex عملیات خود را در ایالات متحده در ماه مارس تعطیل کرد و این هفته پس از اقدام SEC در ماه آوریل، برای حمایت از ورشکستگی فصل 11 اقدام کرد.

در 9 مه، دو تن از بزرگ‌ترین بازارسازان جهان گفتند که برنامه‌های معاملات ارزهای دیجیتال آمریکا را متوقف می‌کنند. جین استریت گروپ و جامپ کریپتو به عدم قطعیت نظارتی برای تصمیمات خود اشاره کردند و گروه دوم در فکر حرکتی خارج از کشور است.

سرکوب استخراج کریپتو

فشار بر شرکت‌های ماینینگ کریپتو آمریکایی نیز احتمالاً منجر به جابجایی آنها به حوزه‌های قضایی دوستانه‌تر می‌شود.

زمانی که چین استخراج بیت کوین را ممنوع کرد، آمریکا ذینفع شد، اما به نظر می رسد این مدت کوتاه باشد. دولت بایدن 30 درصد مالیات بر انرژی را برای استخراج‌کنندگان بیت‌کوین پیشنهاد کرده است که عملیات‌هایشان را گران‌تر از قبل می‌کنند.

اگر عمو سام به جنگ خود با ارزهای دیجیتال ادامه دهد، نتیجه خالص احتمالاً یک زمین بایر استعداد، فناوری، دارایی و نوآوری مالی دیجیتال خواهد بود.

پست با افزایش جنگ آمریکا علیه کریپتو، منابع بیت کوین به آسیا منتقل می شود اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *