اپل یک تخم مرغ عید پاک را از آخرین نسخه بتای macOS Ventura حذف کرد، که به کاربران امکان دسترسی به وایت پیپر بیت کوین را می داد.

اپل وایت پیپر بیت کوین را از آخرین نسخه بتای macOS Venture حذف کرده است، زیرا برنامه Virtual Scanner II را در انتشار حذف کرده است. این حذف جالب است، با توجه به این واقعیت که حضور کاغذ سفید بیت کوین در آنجا در واقع یک «تخم مرغ عید پاک» بود.

هرگز توضیحی مبنی بر اینکه چرا وایت پیپر در وهله اول وجود داشت، وجود نداشته است. این اساسا یک فایل مخفی بود که برای دسترسی به آن نیاز به دستورات خاصی داشت.

تخم مرغ عید پاک بیت کوین در macOS: اپل اینسایدر

ممکن است این واقعیت باشد که اپل برنامه Virtual Scanner II را از macOS Ventura 13.4 beta 3 حذف کرده است. این برنامه برای دسترسی به فایل مخفی که وایت پیپر بیت کوین بود مورد نیاز بود. وجود آن می‌تواند به این واقعیت ختم شود که توسعه‌دهنده‌ای که آن را در آنجا قرار داده یک علاقه‌مند به ارزهای دیجیتال بوده یا صرفاً آن را به شوخی در آنجا قرار داده است.

البته، همانطور که در اینترنت معمول است، برخی حدس می زنند که یک انگیزه پنهانی در دست است. بسیار بعید است که چنین قصدی وجود داشته باشد، زیرا برنامه Virtual Scanner II هرگز واقعاً برای استفاده عمومی در نظر گرفته نشده است.

قاضی حکم مالیاتی 30 درصدی اپل را غیرقانونی می داند

اپل چندین بار در گذشته خود را در رسانه‌های رمزنگاری تیتر یک رسانه‌های دیجیتالی قرار داده است. این تا حد زیادی به این دلیل است که می خواهد 30 درصد مالیات خود را در iOS کاهش دهد، که جامعه کریپتو را عصبانی کرد. علاقه مندان به کریپتو این سوال را مطرح کرده اند که آیا اقدامات اپل تهدیدی برای NFT ها و وب 3 به طور کلی است یا خیر.

قوانین مالیاتی اپل به‌ویژه بر بازار NFT تأثیر می‌گذارد، بازاری که تراکنش‌های زیادی به طور مکرر انجام می‌شود. اپل همچنین چندین محدودیت دیگر در رابطه با NFT ها اعمال کرده است.

نکته مثبت، یک قاضی است حکومت کرد قانون مالیات 30 درصد غیرقانونی است. این می تواند کمی آرامش را برای بازار NFT به ارمغان بیاورد، اگرچه هیچ شفافیتی در مورد اینکه دقیقاً در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد وجود ندارد.

اپل عمیق تر وارد هوش مصنوعی می شود

در همین حال، اپل توجه خود را بر بازار هوش مصنوعی متمرکز کرده است، که عنوان اصلی سال 2023 است. در حالی که متا و اسنپ چت بر روی ربات های چت تمرکز کرده اند که تجربه برنامه های خاص خود را بهبود می بخشد، اپل کارکردن روی یک سرویس مربیگری سلامت هوش مصنوعی که بخشی از یک تلاش کلی سلامتی است.

پروژه‌های کریپتو نیز بر روی تلاش‌های هوش مصنوعی خود کار می‌کنند، با بسیاری از پروژه‌های مرتبط با افزایش قیمت‌ها همراه با رشد ChatGPT. در حال حاضر، به نظر می رسد تمرکز بر توکن سازی چت ربات های هوش مصنوعی است، زیرا رونق اقتصادی مبتنی بر داده ها اتفاق می افتد.

پست «تخم مرغ عید پاک» بیت کوین از آخرین نسخه بتا macOS ونتورا اپل بریده شد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *