کاربران پروتکل استقراض و وام NFT Blend در مجموع نزدیک به یک چهارم میلیارد دلار وام گرفته است. و این فقط ماه اول Blend است. بازار توجه داشته است و بایننس نیز به سمت وام NFT رفته است. رقبای Blend چقدر باید نگران باشند؟

Blend، پروتکل استقراض و وام NFT که توسط Blur با مشارکت پارادایم توسعه یافته است، ادعا می کند که یک ماه اول چشمگیر داشته است. طبق گزارشی که توسط Blend منتشر شد، از زمان راه‌اندازی خود در 1 می، بیش از 15800 وام به مبلغ 123500 ETH (224.4 میلیون دلار) تسهیل کرده است. نانسن.

یک سپر ماه اول

Blend با ویژگی های منحصر به فرد خود از رقبای خود متمایز است. هیچ کارمزدی برای وام گیرندگان و وام دهندگان دریافت نمی کند، نیاز به اوراکل را از بین می برد، و انقضای وام را تحمیل نمی کند. وام گیرندگان می توانند وام های ETH با نرخ ثابت را در برابر NFT های خود بدون نگرانی در مورد مهلت بازپرداخت یا انحلال وثیقه تضمین کنند. راه اندازی آن کمک بزرگی به مالی سازی مداوم NFT ها بوده است.

عملکرد وام دهی و قرض گرفتن پروتکل در ابتدا مجموعه های محبوب NFT مانند CryptoPunks، Azukis و Mildays را با برنامه هایی برای گسترش پوشش می دهد. رویکرد وام‌دهی ثابت Blend با حذف وابستگی‌های اوراکل، پروتکل را ساده می‌کند و به وام دهندگان اجازه می‌دهد تا سطوح ریسک را از طریق نسبت‌های وام به ارزش (LTV) و نرخ‌های بهره اندازه‌گیری کنند.

حذف انقضای وام توسط Blend آن را از سایر پروتکل های همتا به همتا متمایز می کند. هدف پروتکل ارائه افزایش انعطاف پذیری است. وام دهندگان می توانند هر زمان که بخواهند از طریق مزایده های تامین مالی مجدد، کاهش ریسک پذیری آنها و تقویت بازار کارآمد، از موقعیت ها خارج شوند. وام های Blend تا زمانی که وام گیرندگان مزایده های تامین مالی مجدد را راه اندازی کنند یا مبلغ بدهی را به طور کامل بازپرداخت کنند، فعال باقی می مانند.

همه فروخته نمی شوند. اما برنت زو، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران پلتفرم استقراض و وام Umee، معتقد است که Blend گامی رو به جلو برای صنعت است. وام دادن به NFT فرصت‌های تولید بازده جدیدی را در زنجیره به ارمغان می‌آورد که بازارهای جدیدی را برای اکوسیستم DeFi ایجاد می‌کند.

موفقیت Blend باید رقبا را نگران کند

Xu توضیح داد: «یکی از برجسته‌ترین مزایای فناوری NFT، پتانسیل آن برای به‌هم‌پیوستن نهادهای فیزیکی مانند اسناد و اوراق بهادار است. از آنجایی که رهبران صنعت به این وعده عمل می کنند، ما شاهد طیف وسیع تری از موارد استفاده خواهیم بود.

با این حال، چارلز وین، یکی از بنیانگذاران Galxe، معتقد است که رقبا باید نگران نقدینگی و حجم معاملات چشمگیر Blend باشند.

نقدینگی برای دارندگان تراشه آبی NFT همیشه یک مشکل است. راه اندازی Blend انتظار می رفت و نیازهای نهنگ های بزرگ در بازار Blur را برطرف می کند.

“البته، مزیت های رقابتی با این واقعیت افزایش یافته است که برای Blur، یکی از بزرگترین بازارهای NFT در حال حاضر است. افزودن نقدینگی و انعطاف بیشتر به دارایی های NFT همیشه یک تقاضا برای جامعه NFT، به ویژه برای نهنگ ها بوده است.

با این حال، این هفته غول صرافی بایننس اعلام کرد که به شور و شوق وام دهی NFT نیز می پیوندد.

در حال حاضر، صرافی این سرویس را به چهار مجموعه محدود کرده است: BAYC، MAYC، Azuki و Doodles. در ابتدا، این پلتفرم نرخ بهره سالانه را 3.36 درصد نگه می دارد و بعداً آن را به 11.20 درصد افزایش می دهد. نسبت وام به ارزش برای Doodles 40٪، برای Azuki و MAYC 50٪ و برای مجموعه های BAYC 60٪ است.

پست افزایش وام های NFT از طریق بسترهای وام دهی جدید اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *