جانت آدامز، مدیر اجرایی SingularityNET، معتقد است که بلاک چین برای دموکراتیک کردن فناوری‌های قدرتمندی مانند هوش مصنوعی (AI) ضروری است. دیدگاهی که برخلاف تصور رایج مبنی بر ناسازگاری هوش مصنوعی و بلاک چین است.

جانت آدامز، مدیر عامل SingularityNET، شرکتی که در پشت محبوب‌ترین توکن ابزار هوش مصنوعی، AGIX قرار دارد، معتقد است که بلاک چین برای دموکراتیک کردن هوش مصنوعی بسیار مهم است. آدامز که به طور انحصاری با BeInCrypto صحبت می‌کرد، بر خلاف غلات بخش عمده‌ای از صنعت بود، که عمدتاً معتقد است این دو فناوری نمی‌توانند یکپارچه شوند.

نقش SingularityNET

SingularityNET یک پلتفرم غیرمتمرکز است که هدف آن تسهیل ایجاد، تعامل و هماهنگی هوش مصنوعی است.

آدامز گفت: “بلاک چین تار و پود تمرکززدایی است.” او در ادامه یک ارزیابی کلی از مکمل بودن بلاک چین و هوش مصنوعی ارائه کرد.

برای هوش مصنوعی عمومی (AGI) و برای دسترسی دموکراتیک به فناوری‌های قدرتمند، هیچ فناوری بهتر از بلاک چین برای اجرای حکمرانی و دسترسی دموکراتیک و غیرمتمرکز وجود ندارد.

بلاک چین هوش مصنوعی را دموکراتیک می کند

او ادامه داد: «بلاک چین حکومت غیرمتمرکز، همه چیز را غیرمتمرکز می کند و هوش مصنوعی ما همگی در بازار غیرمتمرکز ما اجرا می شوند.

دکتر بن گورتزل SingularityNET را در سال 2017 تأسیس کرد. او یکی از برجسته ترین متخصصان هوش عمومی مصنوعی در جهان است. اصطلاحی که برای توصیف سیستم‌های بسیار خودمختار که دارای قابلیت‌های شناختی در سطح انسانی هستند استفاده می‌شود.

AGI شامل توانایی هایی مانند درک، یادگیری، استدلال، حل مسئله و تفکر خلاق است. SingularityNET تخمین می زند که AGI در سطح انسان تنها سه تا هفت سال دیگر فاصله دارد.

آیا داشتن یک هوش مصنوعی دموکراتیک بدون بلاک چین غیرممکن است؟ آدامز استدلال کرد: “نه.” اما، مطمئناً به مقدار زیادی مهندسی، کار، زمان و هزینه اضافی نیاز دارد. بلاک چین فناوری کاملی است.»

طرفداران هوش مصنوعی به طور قابل درک در مورد خطر تکرار تمرکز و نابرابری فناوری بزرگ نگران هستند. از پنج شرکت بزرگ روی کره زمین، چهار شرکت غول فناوری هستند: اپل، مایکروسافت، آلفابت و آمازون.

ما بسیار متعهد به استفاده از بلاک چین با روش‌های غیرمتمرکز هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که هوش مصنوعی ما توسط گسترده‌ترین گروه از مردم روی کره زمین اداره می‌شود.»

آیا هوش مصنوعی و بلاک چین سازگار هستند؟

طبق گفته Cryptoslate، SingularityNET دومین توکن بزرگ هوش مصنوعی از نظر ارزش بازار است.

با این حال، همه از منطقی بودن پیوند هوش مصنوعی و بلاک چین متقاعد نشده اند. بسیاری از چهره های این صنعت نسبت به سازگاری آنها ابراز تردید کرده اند. آندره کرونژ، بنیانگذار پلتفرم قراردادهای هوشمند فانتوم، گفته است که این دو با هم ترکیب نمی شوند و آنها را با نفت و آب مقایسه می کند.

بلاک چین و هوش مصنوعی مکمل یکدیگر نیستند و (در حال حاضر) هرکسی که از AI باند می‌پرد، صرفاً به دلایل پمپاژ و تخلیه این کار را انجام می‌دهد. اگر پروژه‌ای را به‌طور ناگهانی به سمت هوش مصنوعی می‌بینید، به این معنی است که آنها چیزی نداشتند و در آب مرده‌اند. بلاک چین‌ها هوش مصنوعی را بهبود نمی‌بخشند و هوش مصنوعی بلاک چین را بهبود نمی‌بخشد.

لکس سوکولین، اقتصاددان ارشد رمزارز در Consenys، در گفتگو با BeInCrypto، هوش مصنوعی و بلاک چین را «بردارهای متعامد» توصیف کرد. از نظر او، آنها مستقل، متمایز هستند و «چیزهای بسیار متفاوتی را بیان می کنند».

در اوج رونق توکن هوش مصنوعی، BeInCrypto از چندین چهره صنعت در مورد ناسازگاری این دو فناوری شنید.

رونق توکن هوش مصنوعی از اوج های فوریه و مارس به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. این عجله به حدی شدید شد که معامله‌گران می‌توانستند با چند برابر هزاران سرمایه اولیه خود در عرض چند هفته از آن خارج شوند.

توکن پرچمدار SingularityNET، AGIX، نیز شاهد دستاوردهای قابل توجهی بود. اگر کاملاً در همان میدان ANW و GNY نباشیم. تیزترین پمپ آن در اوایل فوریه 205 درصد افزایش تنها در پنج روز بود.

پست SingularityNET COO می گوید که Blockchain برای دموکراتیک کردن هوش مصنوعی ضروری است اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *