مشتریان وام دهنده ورشکسته کریپتو BlockFi یک قدم به بازیابی حداقل برخی از دارایی های خود نزدیکتر شده اند.

در یک توییت روز شنبه، این شرکت اعلام کرد که یک بیانیه افشاگری را به دادگاه نیوجرسی که بر روند ورشکستگی آن نظارت دارد، ارسال کرده است.

BlockFi: یکی دیگر از قربانیان FTX

BlockFi برای اولین بار در ماه نوامبر برای حفاظت از ورشکستگی فصل 11 ثبت نام کرد. این شرکت در پرونده اولیه خود، بحران نقدینگی ناشی از قرار گرفتن در معرض FTX را مقصر دانست.

از طریق وام به Alameda Research، BlockFi به یکی از برجسته‌ترین قربانیان رسوایی FTX-Alameda تبدیل شد. همچنین ارزهای رمزنگاری شده را در پلتفرم FTX نگه داشته است که قادر به بازیابی آنها نبوده است.

در یک سری از توییت ها روز شنبه، BlockFi توضیح داد که آنچه می تواند برای مشتریان بازیابی کند تا حد زیادی به تلاش های آن برای پس گرفتن پول از FTX و Alameda بستگی دارد.

شرکت ورشکسته اکنون بیانیه افشای خود را در 20 ژوئن به دادگاه ارائه خواهد کرد.

پس از آن تاریخ، فرآیند درخواست آغاز خواهد شد. این بدان معناست که بیانیه افشا برای طلبکاران مختلف BlockFi ارسال خواهد شد. سپس آنها می توانند در مورد پذیرش یا عدم پذیرش این طرح رای دهند.

زنجیره ای از بدهی

البته، BlockFi تنها شرکتی نیست که از سقوط FTX ضربه جدی خورد.

بسیاری از کسب‌وکارهای رمزنگاری دارایی‌های خود را در این پلتفرم نگهداری می‌کنند. و صندوق‌های رمزنگاری مختلف و سرمایه‌گذاران فردی نیز در این طوفان گرفتار شدند.

برای پیچیده تر کردن مسائل، FTX در حال نبرد خود برای مطالبه نزدیک به 4 میلیارد دلار از پلتفرم ارز دیجیتال جنسیس است.

در آن صورت، وکلای FTX خواهان بازپرداخت وامی هستند که شرکت به جنسیس 90 روز قبل از ورشکستگی پرداخت کرده است. به طور کلی، جنسیس میلیاردها دلار به Alameda Research قرض داد، اما بسیاری از این وام تا زمان سقوط شرکت‌های FTX بازپرداخت شد.

همانطور که این پرونده آشکار می شود، برای مقابله با ادعای FTX، جنسیس باید ادعاهایی مبنی بر اینکه بازپرداخت ها از شیوه های عادی جمع آوری بدهی ها متفاوت است را رد کند.

IRS جلوتر از اعتباردهندگان FTX می رود

عامل دیگری ممکن است تلاش های طلبکاران FTX برای بازیابی وجوه از دست رفته خود را ناکام بگذارد. پرونده اخیری که توسط سرویس درآمد داخلی (IRS) انجام شده است نشان می دهد که سازمان مالیاتی در پرونده ورشکستگی FTX نسبت به طلبکاران ادعای اولویت دارد.

این آژانس ادعای 44 میلیارد دلار مطالبات مالیاتی از صرافی منحل شده را دارد.

پست اعتبار دهندگان BlockFi در انتظار بازیابی سرمایه هستند: FTX Clawback in Focus اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *