اخبار بلومبرگ چندین حوزه کلیدی را شناسایی کرده است که در آن شرکت‌های رمزنگاری از رعایت هنجارهای تجاری پذیرفته شده به طور گسترده شکست می‌خورند. به ویژه در مورد حسابرسی و پاسخگویی. یافته های آن باید صنعت را شوکه کند.

بلومبرگ به بررسی شفافیت و شیوه های گزارش دهی در صنعت کریپتو پرداخته و یافته هایی را در مقاله ای در 15 می ارائه کرده است که باید ناظران را نگران کند. تحقیقات نشان می‌دهد که بسیاری از شرکت‌ها خارج از هنجارهای پذیرفته شده عمومی فعالیت می‌کنند و برای جلوگیری از بحران دیگر، حاکمیتی ندارند. مانند آنچه که در اثر انفجار FTX در اواخر سال 2022 ایجاد شد.

شرکت های رمزنگاری در کانون توجه

تحقیقات بلومبرگ بر 60 شرکتی متمرکز شد که یک یا چند معیار را برآورده کردند: آنها در فهرست عمومی قرار گرفتند، ارزش آنها بیش از 1 میلیارد دلار در جمع آوری سرمایه خصوصی بود یا از ژانویه 2023 نفوذ قابل توجهی در این بخش داشتند.

بلومبرگ از هر یک سؤالات مشابهی پرسید و درخواست‌های متعددی برای مشارکت یا تأیید اطلاعات عمومی بین ژانویه تا می 2023 ارائه کرد. این داده‌ها همچنین شامل اطلاعات جمع‌آوری‌شده در Silvergate Capital Corp. قبل از بسته شدن بانک است.

منبع: خبر بلومبرگ

زیر دو سوم یک هیئت مستقل داشته باشند

یکی از نگران کننده ترین یافته ها مربوط به کمبود تابلو است. گزارش 15 مه بیان می‌کند که تنها 63 درصد از شرکت‌های رمزارز دارای هیئت مدیره مستقل بودند – به این معنی که حداقل یک عضو غیر اجرایی داشتند.

یکی از شگفت‌انگیزترین افشاگری‌های بلومبرگ: FTX حتی تا زمانی که در آخرین مراحل خود بود، هیئت مدیره‌ای ایجاد نکرد. حتی در حوالی فروپاشی بورس در نوامبر 2022، هیئت مدیره تنها سه عضو داشت.

یک هیئت مدیره مستقل یک نیاز اساسی برای شرکت های بزرگ است، زیرا تجزیه و تحلیل بی طرفانه ای از وضعیت شرکت ارائه می دهد. اما بلومبرگ دریافت که در میان فقدان مقررات، شرکت‌های ارز دیجیتال اغلب عزم لازم برای رسیدن به استانداردهای صنعت را ندارند.

این یافته ها همچنین نشان می دهد که حدود نیمی از کسب و کارهای مورد بررسی (52٪) در حال حاضر از حسابرس مستقل شخص ثالث استفاده می کنند. نشانه ای نگران کننده برای صنعتی که امسال از شفافیت زیاد صحبت می کند.

اگرچه، بسیاری از شرکت‌های اینجا گفتند که اغلب برای جذب حسابرسان تلاش می‌کنند. اغلب به دلیل عدم درک بلاک چین و بی میلی ناشی از رسوایی های اخیر.

سرمایه گذاران پیچیده انتظار دارند هم حسابرسی مستقل یک شرکت و هم هیئت مدیره مستقل انجام شود.

گزارش شده است که Mazars مستقر در پاریس در دسامبر گذشته پس از همکاری با Binance و Crypto.com از صنعت کریپتو فاصله گرفت. این شرکت به «نگرانی‌های مربوط به نحوه درک این گزارش‌ها توسط عموم» اشاره کرد. بایننس پس از اینکه مدیر اجرایی آن، CZ، ادعا کرد که رویه توافقی (AUP) شرکت با Mazars یک حسابرسی کامل است، مورد انتقاد شدید قرار گرفت.

Mazars هفته‌ها بعد گزارش AUP مربوط به اثبات ذخیره بایننس را از وب‌سایت خود حذف کرد. هر دو Crypto.com و Binance از آن زمان حسابرسان جدیدی را استخدام کرده اند، اما آنها به طور عمومی نامی را فاش نکرده اند.

پست گزارش بلومبرگ مشکلات جدی با شرکت های رمزنگاری پیدا می کند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *