میانگین تراکنش های روزانه بیت کوین در طول هفت روز دیروز برای اولین بار از دسامبر 2017 به بالاترین حد خود رسید.

بر اساس داده های IntoTheBlock، میانگین تعداد تراکنش های روزانه در هفته از 24 آوریل 396350 تراکنش بوده است.

تراکنش های بیت کوین به اوج خود رسید

به گفته شرکت تحلیلی بلاک چین، افزایش اعداد حاکی از استفاده فعال رو به رشد از شبکه بلاک چین است.

حجم تراکنش بیت کوین (منبع: IntoTheBlock)

یکی دیگر از جمع‌آوری‌کننده‌های داده‌های بلاک چین، گلاس‌نود گزارش داد که میانگین متحرک ۷ روزه تراکنش‌های شبکه بیت‌کوین در ۲۹ آوریل به ۴۲۶۳۳۷.۱۴ رسید – گزارشگر ارز دیجیتال وو بلاک‌چین. گره خورده است این افزایش تقاضا برای کتیبه ها را افزایش می دهد.

کتیبه های ترتیبی صلیب 2.5 میلیون

بر اساس داده‌های تجزیه و تحلیل Dune، تعداد نوشته‌های روی بیت‌کوین اکنون بیش از ۲.۵ میلیون است که در ۲۹ آوریل به رکورد روزانه ۲۲۳۳۱۱ رسیده است.

بیت کوین Ordinals
بیت کوین Ordinals (منبع: تجزیه و تحلیل تلماسه)

Ordinals Inscriptions شبیه به NFT ها هستند که می توانند در کوچکترین ارزش بیت کوین، ساتوشی، ثبت شوند. در اوایل هفته، BeInCrypto گزارش داد که این کتیبه‌ها پس از کاهش ثبت شده در اوایل ماه، به شدت افزایش یافته است.

طبق داده‌های تجزیه و تحلیل Dune، استخراج‌کنندگان بیت‌کوین از طریق پردازش تراکنش‌های Ordinal، ۲۱۷.۸۳ بیت‌کوین به عنوان کارمزد به‌دست آورده‌اند. از زمان راه اندازی آن در اواخر سال 2022، NFT های بیت کوین به طور فزاینده ای محبوب شده اند و تقاضا برای کتیبه ها بر تراکنش ها غالب شده است.

Grayscale می گوید که Ordinals برای شبکه بیت کوین مثبت هستند

گزارش اخیر Grayscale نشان می دهد که Ordinals توجه بیشتری را به بیت کوین جلب کرده است که می تواند به شهرت و درک آن کمک کند. مدیریت دارایی خاطرنشان کرد که “Ordinals یکی از فرصت های بزرگتر برای پذیرش بیت کوین است.” اضافه کرد:

«در حالی که نگرانی‌های قانونی وجود دارد، ما معتقدیم که Ordinals این پتانسیل را دارند که در درازمدت بر شبکه بیت‌کوین تأثیر مثبت بگذارند و موج جدیدی از کاربران و توسعه‌دهندگان مشتاق را برای پذیرش جامعه بیت‌کوین جذب کنند.»

در ماه فوریه، یک تحقیق Matixport گفت که NFT ها می توانند به انتقال Stacks، یک شبکه لایه ۲ BTC، به یک توکن میلیارد دلاری کمک کنند. از آن زمان، ارزش بازار STX از مرز 1 میلیارد دلار گذشت و به 993.38 میلیون دلار فعلی کاهش یافت.

در همین حال، برخی از ماکسی‌های بیت‌کوین معتقدند که Ordinals فضای بلاک را هدر می‌دهند، زیرا تراکنش‌ها را برای کاربران عادی گران‌تر می‌کنند. به گفته آنها، شبکه BTC فقط باید برای پرداخت استفاده شود.

بیت کوین 29000 دلار حفظ می کند

بر اساس گزارش BeInCrypto، علیرغم کاهش خفیف 0.2 درصدی در 24 ساعت گذشته، بیت کوین به بالای 29000 دلار معامله شد.

عملکرد قیمت بیت کوین
عملکرد قیمت بیت کوین (منبع: BeInCrypto)

اوایل هفته، پس از انتشار شایعاتی مبنی بر اینکه دولت ایالات متحده در حال فروش برخی از دارایی های بیت کوین خود است، دارایی دیجیتال پرچمدار به حدود 27000 دلار کاهش یافت.

پست به لطف Ordinals، تراکنش های روزانه بیت کوین به بالاترین حد خود رسید اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *