بیت کوین (BTC) اقدام قیمت شامل یک شکست در 11 می بود. در حالی که قیمت پس از آن افزایش یافت، نتوانست سطح شکست را بازیابی کند.

تا زمانی که قیمت بیت کوین موفق به انجام این کار در آینده نزدیک نشود، انتظار می رود که کاهش مداوم ادامه یابد.

آیا اصلاح بیت کوین آغاز شده است؟

تجزیه و تحلیل تکنیکال از بازه زمانی روزانه یک پیش بینی نزولی قیمت بیت کوین را ارائه می دهد. این به دلیل ایجاد و شکستگی از سر و شانه است که یک الگوی نزولی در نظر گرفته می شود.

این الگو با یک نقطه مرتفع شروع می شود، سپس یک قله بالاتر، و سپس یک قله دوم با طول مشابه اول شروع می شود. متعاقبا، افت رخ می دهد، خط گردن را می شکند و باعث کاهش شدید می شود.

قیمت از الگوی 11 مه شکسته شد و اعتبار آن را تأیید کرد.

بر اساس اصل اصلاح فیبوناچی، پس از تغییر قابل توجه قیمت در یک جهت، قیمت اغلب قبل از ادامه در جهت اصلی خود، مجدداً به سطح قیمت قبلی بازمی گردد یا تا حدودی به سطح قبلی باز می گردد.

پس از یک جهش بعدی، قیمت BTC خط گردن را به عنوان مقاومت (نماد قرمز) در 15 می اعتبارسنجی کرد و طی 24 ساعت آینده سقوط کرد. اگر الگو درست باشد، این می تواند منجر به نزولی بیشتر شود.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

شاخص قدرت نسبی روزانه (RSI) از کاهش مداوم پشتیبانی می کند. RSI یک شاخص حرکتی است که توسط معامله گران برای ارزیابی اینکه آیا بازار بیش از حد خرید شده یا بیش از حد فروش است و برای تعیین اینکه آیا باید یک دارایی را انباشته یا بفروشد استفاده می کند.

خوانش های بالای 50 و روند صعودی نشان می دهد که گاو نر همچنان دارای مزیت است، در حالی که خوانش های زیر 50 برعکس را نشان می دهد. قرائت فعلی زیر 50 است که نشانه ای از روند نزولی است.

پیش بینی قیمت بیت کوین: شمارش موج چه می گوید؟

دو عدد موج بالقوه برای حرکت آینده وجود دارد. تئوری موج الیوت، که توسط تحلیلگران فنی به کار می رود، شامل تجزیه و تحلیل الگوهای قیمت درازمدت تکرارشونده و روانشناسی سرمایه گذار برای تعیین جهت یک روند است.

شمارش نزولی نشان می دهد که قیمت BTC یک حرکت صعودی پنج موجی (سیاه) را تکمیل کرده است. اگر چنین است، اکنون در تصحیح ABC (سفید) است.

همانطور که قبلاً اشاره شد، اگر شکست بالقوه قیمت تمام ارتفاع الگو را دنبال کند (با رنگ سفید نشان داده شده است)، می تواند منجر به کاهش دارایی دیجیتال به حداقل قیمت 23400 دلار شود.

این با سطح پشتیبانی 0.5 اصلاحی فیبوناچی (با رنگ مشکی نشان داده شده) مطابقت دارد. این طرح کاملاً با ساختار اصلاحی مطابقت دارد، به این معنی که پایین می تواند با سطح Fib منطبق باشد.

پیش بینی قیمت بیت کوین (BTC)
نمودار روزانه BTC/USD. منبع: TradingView

شمارش صعودی نشان می‌دهد که بیت کوین در حال حاضر در موج چهارم از یک حرکت صعودی پنج موجی قرار دارد. بنابراین، افزایش دیگری به سمت قیمت متوسط ​​33000 دلار پیش بینی می شود.

در حالی که این با الگوی سر و شانه مطابقت ندارد، با کانالی که اوج امواج یک و سه را به هم وصل می کند، تناسب دارد. اگر این اتفاق بیفتد، احتمالاً باعث ادامه روند صعودی برای بقیه بازار ارزهای دیجیتال خواهد شد.

شمارش صعودی بیت کوین (BTC)
نمودار روزانه BTC/USD. منبع: TradingView

کاهش قیمت BTC به زیر سطح بالای 25270 دلار (خط قرمز) تأیید می کند که تعداد نزولی در حال بازی است. این به این دلیل است که دستورالعمل های موج الیوت نشان می دهد که موج چهار نمی تواند به قلمرو موج یک (خط قرمز) برود.

همچنین، این باعث خرابی کانال بالقوه می شود. بنابراین، اگر این اتفاق بیفتد، پیش‌بینی قیمت BTC نشان می‌دهد که انتظار می‌رود تا 23200 دلار کاهش یابد.

برای آخرین تحلیل بازار ارزهای دیجیتال BeInCrypto، اینجا را کلیک کنید.

نوشته آیا جهش قیمت بیت کوین (BTC) یک رالی تسکین است یا یک برگشت صعودی؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *