بیت کوین (BTC) از زمانی که یک ناحیه مقاومت افقی بلندمدت آن را رد کرد، قیمت کاهش یافته است. اکنون در یک الگوی نزولی کوتاه مدت معامله می شود.

شکستگی از خط گردن این الگو می تواند سقوط شدید را تسریع کند. علاوه بر این، اعتبار رد طولانی مدت را تأیید می کند.

قیمت BTC منحرف می شود و رد می شود

قیمت بیت کوین پس از تشکیل یک الگوی کندل نزولی در هفته 17 تا 24 آوریل به طور قابل توجهی کاهش یافت. این نوع الگو زمانی رخ می دهد که کل سود دوره قبل در دوره بعدی از بین برود. این نشان دهنده یک احساس نزولی است.

در حالی که قیمت هفته آینده تلاش کرد تا افزایش یابد، توسط منطقه مقاومت 29800 دلاری (نماد قرمز) متوقف شد. بنابراین، حرکت طی سه هفته گذشته شبیه شکست شکست خورده و اعتبارسنجی آن ناحیه به عنوان مقاومت (نماد قرمز) است.

اینها همه نشانه های نزولی هستند که معمولاً منجر به حرکات رو به پایین می شوند.

نمودار هفتگی BTC/USD. منبع: TradingView

با وجود این علائم نزولی، شاخص قدرت نسبی هفتگی (RSI) همچنان مثبت است، زیرا بالای 50 است و در حال افزایش است. معامله گران از RSI برای ارزیابی خرید یا فروش بیش از حد بازار و تصمیم گیری در مورد خرید یا فروش یک دارایی استفاده می کنند.

اگر RSI بالاتر از 50 باشد و روند صعودی داشته باشد، گاوها در کنترل هستند. با این حال، اگر RSI به زیر 50 برسد، برعکس است. شایان ذکر است که تعداد میانگین تراکنش ها در هفته گذشته به رکورد جدیدی رسید.

نزدیکترین ناحیه مقاومت بعدی 36500 دلار است، در حالی که نزدیکترین حمایت با میانگین قیمت 24000 دلار است.

پیش بینی قیمت بیت کوین: آیا اصلاحی در انتظار است؟

تحلیل تکنیکال از بازه زمانی روزانه یک پیش بینی نزولی قیمت بیت کوین را ارائه می دهد. دلیل اصلی این امر این است که قیمت یک سر و شانه ایجاد کرده است که یک الگوی نزولی محسوب می شود.

این الگو شامل قله ای است که بالاتر از قله های قبل و بعد از آن است. هنگامی که دومی تمام شد، قیمت معمولاً به سرعت کاهش می یابد و خط گردن را می شکند.

اگر شکست احتمالی قیمت تمام ارتفاع الگو (سفید) را در بر گیرد، منجر به کاهش دارایی دیجیتال به 23400 دلار می شود. این با سطح پشتیبانی اصلاحی فیب 0.5 (مشکی) مطابقت دارد.

با توجه به اصل اصلاح سطوح فیبوناچی، به دنبال تغییر قابل توجه قیمت در یک جهت، انتظار می‌رود که قیمت قبل از از سرگیری در جهت اصلی خود، تا حدی به سطح قبلی خود بازگردد یا به سطح قبلی بازگردد.

پیش بینی قیمت بیت کوین (BTC)
نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

با وجود این پیش بینی نزولی قیمت بیت کوین، حرکت بالای شانه راست (خط قرمز) در 30000 دلار به این معنی است که روند نزولی نیست.

بلکه می تواند منجر به افزایش نسبت به مقاومت بلندمدت بعدی در 36500 دلار شود.

برای آخرین تحلیل بازار ارزهای دیجیتال BeInCrypto، اینجا را کلیک کنید.

The post آیا قیمت بیت کوین (BTC) می تواند به بیش از 30000 دلار بازگردد؟ این شاخص نشان می دهد که می تواند برای اولین بار در BeInCrypto ظاهر شود.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *