قیمت بیت کوین (BTC) پس از نزدیک به یک هفته به زیر 30000 دلار سقوط کرد. در میان سایر عوامل کلان، روند نزولی در نقاط داده های زنجیره ای حیاتی مانند تسلط BTC و تعادل سرمایه گذاران بلندمدت است. آیا بیت کوین ممکن است اصلاح خفیفی داشته باشد؟

پس از رشد 70 درصدی قیمت در سه ماهه اول، بیت کوین در رالی اخیر خود تثبیت شد و در 10 آوریل به بالای 30000 دلار رسید. با افزایش ارزش بازار جهانی کریپتو به سمت 1.26 تریلیون دلار، به نظر می رسد سرمایه گذاران اکنون به فراتر از بیت کوین نگاه می کنند زیرا نسبت به بازارهای گسترده تر اطمینان دارند. بازار ارزهای دیجیتال

تسلط BTC ضربه می زند

تسلط بیت کوین (​BTC.D) در هفته گذشته 2 درصد کاهش یافته است. BTC.D درصد کل ارزش گذاری بازار ارزهای دیجیتال، از جمله ارزش بازار بیت کوین را ردیابی می کند.

نمودار زیر نشان می دهد که چگونه BTC.D به شدت از 49٪ در 12 آوریل به 47٪ تا 17 آوریل کاهش یافته است.

تسلط بر بازار رمزارز بیت کوین (BTC)، آوریل 2023، منبع: نمای معاملاتی

کاهش تسلط BTC می تواند نشان دهنده تغییر در احساسات بازار به سمت آلت کوین ها باشد. وقتی سرمایه گذاران بیشتر به آلت کوین ها علاقه مند می شوند، بیت کوین اغلب سهم بازار را از دست می دهد زیرا ممکن است برخی از دارایی های بیت کوین خود را برای خرید ارزهای دیجیتال دیگر بفروشند. در نهایت، این می تواند منجر به کاهش کوتاه مدت قیمت بیت کوین شود.

به همین ترتیب، کاهش موجودی های نگهداری شده توسط دارندگان بلندمدت BTC، فرض نزولی را بیشتر تایید می کند. طبق گزارش IntoTheBlock، سرمایه‌گذاران کریپتو که دارایی‌های خود را برای بیش از ۱ سال نگه داشته‌اند، در هفته‌های اخیر شروع به واگذاری از BTC کرده‌اند.

بین 9 تا 17 آوریل، HODLers های بلندمدت (آدرس هایی که بیش از یک سال در بیت کوین نگهداری می شدند) 300000 بیت کوین به ارزش نزدیک به 9 میلیارد دلار را تخلیه کردند. در همین حال، موجودی سرمایه گذاران کوتاه مدت و معامله گران سوداگرانه در 30 روز گذشته 17 درصد افزایش یافته است.

قیمت بیت کوین (BTC) در مقابل سکه زمان ماندگاری.  آوریل 2023
قیمت بیت کوین (BTC) در مقابل سکه زمان ماندگاری. آوریل 2023، منبع: IntoTheBlock

هنگامی که دارندگان بلندمدت واگذار می‌کنند و معامله‌گران کوتاه‌مدت نفوذ بیشتری در بازار پیدا می‌کنند، دارایی می‌تواند رشد آهسته و نوسانات بالایی را تجربه کند.

از این رو، سرمایه گذاران بلندمدت کریپتو می توانند به دنبال آلت کوین ها برای تنوع و بازدهی بالاتر باشند. بنابراین بیت کوین ممکن است در هفته های آتی اصلاح خفیفی را تجربه کند.

پیش بینی قیمت بیت کوین: پشتیبانی قوی در 28300 دلار

با توجه به نمودار IntoTheBlock’s IntoTheBlock’s In/Out of Money (IOMAP)، اگر خرس‌ها به‌طور لحظه‌ای تحت تأثیر قرار بگیرند، بیت کوین بعید است به زیر 28000 دلار سقوط کند. داده های IOMAP با ردیابی حجم سکه های معامله شده در سطوح مختلف قیمت به شناسایی مناطق حمایت و مقاومت کمک می کند.

همانطور که در زیر نشان داده شده است، خرس‌ها احتمالاً نزولی خواهند داشت، اما 405000 آدرسی که بیت کوین را با میانگین 29300 دلار خریداری کرده‌اند، چالش‌هایی را ایجاد خواهند کرد.

اما اگر این مورد برقرار نباشد، 28300 دلار سطح حمایت بزرگتری است. در اینجا، یک ارتش صعودی متشکل از 824000 آدرس که دارای 519000 بیت کوین هستند، به دنبال ایستادگی در موضع خود خواهند بود.

بیت کوین (BTC) داده های ورودی/خارج از پول در حدود قیمت.  آوریل 2023
بیت کوین (BTC) داده های ورودی/خارج از پول در حدود قیمت. آوریل 2023، منبع: IntoTheBlock

اگر قیمت بیت کوین از بالاترین سطح اخیر محلی در حدود 30750 دلار شکسته شود، گاوها می توانند باد بیشتری را تجربه کنند. اما 1.3 میلیون آدرس که دارای 633000 بیت کوین هستند، می تواند روند صعودی را کاهش دهد زیرا آنها به دنبال کسب سود هستند.

با این حال، اگر بیت کوین این مقاومت را بشکند، می تواند به سمت مقاومت قابل توجه بعدی در 33000 دلار حرکت کند.

The post آیا قیمت بیت کوین (BTC) به دلیل اصلاح خفیف به عنوان سرمایه گذاران رمزارز به آلت کوین ها قابل توجه است؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *